[ denishd @ 09.09.2016. 20:46 ] @
Pozz forumasi. Kao sto naslov kaze napravio ja audio pojacivac sa integralcem lm386 malo slusao muziku, i vidim da imam neki kabl koji visi i setim se da je to onaj sto sam razvukao na tavanu kao antenu i prikljucim ja masu na uzemljenje a +ulaz na taj kabl (antenu). ... reko ajd da vidim sta ce da se cuje, kad ono neka madjarska radio stanica, onda ja to iskljucim i posle par minuta ukljucim i onda uhvatilo neku srbijansku stanicu malo slusao muziku sa te stanice, pa opet ja iskljucim sve to i opet posle par minuta ukljucim i ono uhvati kineze. Naravno na svakoj stanici se mesala jos neka druga stanica, koja se veoma slabo cula u odnosu na nadjenu. Posto je ova "skalamerija" navatala cak kineze ja mislim da se radi o AM radiu (modulaciji), vi kazite svoje misljenje. Ja sam to i snimio, stavicu link ispod, inace imam i semu, al' cu da je sutra okacim kad budem na racunaru. Sta se desilo da moze ovo kolo da hvata radio stanice, jel ima unutra neku demodulacionu diodu ili sta?

[ pctel @ 10.09.2016. 01:17 ] @
Ne treba tu nikakva specijalna demodulaciona dioda, AM signal se sastoji od VF i NF signala, a posto je NF pojacavac nesposoban da pojača VF signal, onda je moguce cuti NF signal na izlazu.
[ denishd @ 10.09.2016. 06:11 ] @
Evo šeme i videa:


[Ovu poruku je menjao denishd dana 10.09.2016. u 22:07 GMT+1]


[Ovu poruku je menjao denishd dana 10.09.2016. u 22:32 GMT+1]