[ luaay @ 20.09.2016. 02:17 ] @
Sa jednog diska na drugi?
Cuo sam da ponekad moze doci greska za vreme prenosa i da niti je fajl stigao na odrediste niti je ostao na izvoru.
Osim ako je u pitanju isti disk.
Koliko ima istine u ovom.?
[ calexx @ 20.09.2016. 05:06 ] @
Uvek postoji rizik. Može fajl i da stigne na drugi hard a da ne bude ispravan iako sve izgleda normalno. Ako hoćeš da budeš siguran, onda copy/paste pa odradiš poređenje svih fajlova i ako je u redu, onda brišeš. A šta ako se u međuvremenu pokvari taj drugi hard? Zato kopiraš na više njih i imaš više kopija pa će da bude malo sigurnije.
A šta ti je alternativa za cut/paste?
[ Fabolous @ 20.09.2016. 06:17 ] @
Moja preporuka da koristis total commander, po meni najsigurnije rjesenje (iako nista nije sigurno)
[ jablan @ 20.09.2016. 07:10 ] @
Zašto je total commander sigurniji od windows explorera?
[ SlobaBgd @ 20.09.2016. 07:36 ] @
Total Commander je samo front-end za mnoge Windows funkcije. Doduše, ima i mnoštvo svojih rešenja i specifičnih rutina, ali najveći broj rudimentalnih operacija (a kopiranje i prebacivanje svakako spada u rudimentalne operacije) poziva kao Windowsove operacije.
[ bachi @ 20.09.2016. 07:49 ] @
Zavisi, može da se podešava koristi li Windows funkcije ili ne, veličinu bafera i slično.

Ne može niti Windows explorer, niti total commander da izgube fajl ako su hard diskovi čitavi i ram memorija ispravna. Prilikom premeštanja sa harda na hard, fajl sa izvora se briše tek kada se bezbedno prekopira na destinaciju.

Ko želi baš baš da bude siguran kada iskopira nešto da li je identično, može iz Total commandera da ode na Commands/Sync dirs i da tu uporedi levu i desnu stranu sa štikliranim proveravanjem samog sadržaja i tako je siguran.

To ja koristim ponekad kada režem neki dvd/bd, a zaboravim da uključim verifikaciju, pa naknadno proverim tako.

Ne mora naravno TC, može bilo koji alat slične namene.
[ calexx @ 20.09.2016. 08:25 ] @
Verifikacija kod rezanja je apsolutno gubljenje vremena (mislim na Nero verifikaciju) jer sam imao slučaj da je disk prošao verifikaciju i nije moglo nešto da se iskopira a drugi pukao na verifikaciji ali sve normalno čitljivo.

Prednosti TC mogu da se nabrajaju u posebnoj temi ali je meni prva veća mogućnost korišćenja tastature pa i dva prozora. Plus, sećam se da je svojevremeno najveći problem sa WE bio kada neki fajl ne može da se kopira, onda nudi samo da se odustane dok je TC uvek nudio i skip. Meni dosta.

A onda ajde nastavak teme, da li je dovoljno da se koristi F6 ili ipak F5 pa posle šta sledi?
[ Nelliot87 @ 20.09.2016. 17:57 ] @
optimalno resenje ne postoji ali neki moj savet je copy past jel tako i ako izgubis sto obicno nije slucaj imas rezervnu kopiju i ja sam cuo da cut paste fles-hd ide brze ali ne radim tako iz prostog razloga uvek moze nesto da otkaze fles cesce usb ulaz redje ili nesto trece znaci polako i na kraju obrisem duplikat ili ostatak
[ calexx @ 20.09.2016. 18:19 ] @
Pa valjda cut/paste ide sporije nego copy/paste kada se koriste različiti diskovi/fleške.
[ Nelliot87 @ 20.09.2016. 18:31 ] @
da da moja zabuna ali poenta je da nikad to ne koristim zbog gubitka podataka ili jako retko
[ SlobaBgd @ 20.09.2016. 21:28 ] @
Cut + Paste = Copy + Paste + Delete
Copy + Paste = Copy + Paste

E, sad, ako kopiramo/prebacujemo fajlove sa jednog mesta na drugo na istoj particiji, tu se menja samo adresa fajlova a oni ostaju na istom mestu (kao kada bi fajl promenio naziv ulice u SUP-u, a ne bi morao da se seli). Kod Copy/Move na drugu particiju ili disk, fajl mora da se fizički upiše/preseli na dodeljeni mu prostor na novom disku ili particiji.

Ali to su osnove, bez veze je da razglabamo o takvim stvarima (osim što će Nelliot moći da nauči nešto novo ).

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 20.09.2016. u 23:05 GMT+1]
[ calexx @ 21.09.2016. 05:15 ] @
Pa i mi ćemo da naučimo nešto od njega. ;)
[ luaay @ 21.09.2016. 08:46 ] @
Citat:
calexx:

A onda ajde nastavak teme, da li je dovoljno da se koristi F6 ili ipak F5 pa posle šta sledi?


F5 je refresh?
Sta mu dodje total commander,neki program?
[ SlobaBgd @ 21.09.2016. 09:01 ] @
Citat:
luaay:
Sta mu dodje total commander,neki program?


http://bfy.tw/4FH0
[ Sceka @ 21.09.2016. 11:37 ] @
Ja sam poceo sa NC i DOS Navigator a sada TC. Osim sto ima daleko vise opcija od WE (bilo kog Win nacina u vezi rada sa fajlovima) samo kopiranje/premestanje fajlova je lakse, preglednije (u svakom trenutku se imaju sve informacije...) i brze (kao, mozda, subjektivan osecaj) primetio sam jos nesto a mozda je to znacajno ako sam u pravu.

Naime, jos dosta ranije, kad je bilo manje memorije i slabiji procesori, hardovi..., sam primetio da se tokom vremena Windows uspori, prilicno, a nakon restarta je sve brze. Neko vreme sam to pripisivao broju programa u isto vreme ali sam na kraju definitivno utvrdio da i kad ni jedan program nije startovan a samo radim sa fajlovima (sredjivanje...) isto tako tokom vremena usporava. Narocito kad radim sa velikim fajlovima - ali samo kad upotrebljavam Windows varijantu kopiranja/premestanja dok ako to isto radim sa WC (sada TC) to nije slucaj. Sasvim slucajno u nekom trenutku primetim da mi je klipbord pun. Ispraznim ga i Windows pocne da radi kao da sam ga restartovao. Probam, uporedim i zakljucim da se to ne desava kad radim samo sa komanderom.

Windows varijanta je da prilikom kopiranja/premestanja obavezno to radi tako sto puni klipbord dok komander to ne radi. Ne samo da puni nego to sto je vec u klipbordu ostaje sve dok se necim drugim ne napuni, namerno isprazni ili ne restartuje kompjuter. Komander kao da radi tako sto fajlove smesta samo u RAM (ili bafer ili...) i automatski se to prazni a sigurno ne koristi klipbord. To da sigurno ne koristi klipbord (naravno, samo ako se radi sa F5 i/ili F6 na tastaturi) znam jer vec par godina koristim gadzet "Clipboarder" u kome moze da se smesti petnaestak "Copy" pozicija, veoma korisno jer se samo "Ctrl + C" za redom koliko treba pa se naknadno pastuje po potrebi a ne brise se/ne prazni se automatski cak ni pri gasenju/restartu kompjutera (sto koristim za neke stvari koje rutinski odradjujem svakodnevno...). Pri koriscenju TC i F5 i/ili F6 nikada nema nista u "Clipboarder" dok uvek ima kad se koristi "Ctrl + C" i "Ctrl +X". SAda nije nikakav problem koristiti "Clipboarder" jer su procesor, memorija i hardovi daleko brzi nego nekada pa se ne primecuje nista negativno, usporavanje...

Ja uvek koristim F5 pa kasnije brisem a F6 samo ako je rec o istoj particiji (ili hardu ako nema particija). Narocito ne koristim F6 Ako je rec o externom hardu ili flesu.


Pozdrav!
[ Zlatni_bg @ 21.09.2016. 23:05 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Cut + Paste = Copy + Paste + Delete
Copy + Paste = Copy + Paste

E, sad, ako kopiramo/prebacujemo fajlove sa jednog mesta na drugo na istoj particiji, tu se menja samo adresa fajlova a oni ostaju na istom mestu (kao kada bi fajl promenio naziv ulice u SUP-u, a ne bi morao da se seli). Kod Copy/Move na drugu particiju ili disk, fajl mora da se fizički upiše/preseli na dodeljeni mu prostor na novom disku ili particiji.

Ali to su osnove, bez veze je da razglabamo o takvim stvarima (osim što će Nelliot moći da nauči nešto novo ;) ).

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 20.09.2016. u 23:05 GMT+1]


Covek je sve objasnio ovde, svaka cast.
[ Nelliot87 @ 26.09.2016. 17:19 ] @
svakojaka
[ luaay @ 20.10.2016. 09:08 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
luaay:
Sta mu dodje total commander,neki program?


http://bfy.tw/4FH0


Izgleda da je Total Commander za telefon a ne za PC
[ gilopile @ 20.10.2016. 09:43 ] @
Otkud ti to?
Pa imas i za Android .apk i za PC . exe. Za PC postoji mesec dana pre nego je izmisljen PNP/ NPN tranzistor tj. jos iz doba lampaskih racunara:)

Neverovatno da nisi cuo za TC.
Ja ga nisam nesto ni koristio. Uvek mi je zavrsavalo posao copy/paste, eventualno i stisnut CTRL i cekiranje sa misom, a to u ovom ubogom Win7 na koji ne mozes da iskljucis Auto arrange icons, pa ne mozes da odvojis par foldera sa strane za Copy.

Koristio sam i neki od unstop copy programa, ako slucajno na HDD-u ima los sektor, pa ga samo preskocis i kopiras dalje...Dobro je kad ima u folderu milion podfoldera, pa ti win prekine kopiranje ako se nalazi neki od zasticenih fajlova, fajlova u procesu, ako kopiras neke podatke sa win.old... ostecenih...



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 20.10.2016. u 10:58 GMT+1]
[ Nelliot87 @ 20.10.2016. 17:32 ] @
Citat:
luaay:
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
luaay:
Sta mu dodje total commander,neki program?


http://bfy.tw/4FH0


Izgleda da je Total Commander za telefon a ne za PC


evo ti za telefon https://play.google.com/store/...ghisler.android.TotalCommander

to je file manager imas za sve platforme drugim recima
[ SlobaBgd @ 20.10.2016. 18:20 ] @
Ala ste se našli... I jedan i drugi čitate samo svoje poruke, ni ne pokušavate da razumete to što vam ljudi savetuju.

@Nelliot87: koji će mu klinac TC za Android kada on ima problem na PC-u? I za koje to SVE platforme postoji TC? Ima li ga za Linux? A za OS X? A za UNIX? A za DOS?
[ bachi @ 20.10.2016. 20:28 ] @
Koja dvojica? Gde ti vidiš tu dvojicu? Jedan te isti trolčić.
[ bakarni @ 30.10.2016. 00:49 ] @
TeraCopy je najbolji program za kopiranje, sigurniji je, brži i bolji od copy/paste. Kopiranje može da se pauzira, pa da se nastavi. Komanda za TeraCopy je i u kontekst meniju. U donjem klipu odmah na početku prikazuje se rad TeraCopija...

How to Copy Files Faster and Safer than Using Windows Explorer (Softpedia App Rundown #25)




[Ovu poruku je menjao bakarni dana 30.10.2016. u 23:55 GMT+1]