[ Slacka Slacka Savic13 @ 25.09.2016. 21:48 ] @
Treba mi pomoć oko jednog zadatka iz fizike.Probala sam na razne načine da ga rešim ali nikako da dodjem do resenja.Molim vas ako neko može da mi pomogne jer mi stvarno treba postupak i rešenje.

Zadatak glasi:

Automobil prvu polovinu puta prelazi brzinom 35 km/h,a drugu polovinu puta,brzinom 65 km/h.Kolika je srednja brzina automobila?

Unapred zahvalna
[ Predrag Supurovic @ 26.09.2016. 05:58 ] @
Niko ti neće raditi domaće zadatke.
Opiši načine na koje si probala da rešiš i šta ti je problem pa će ti svako rado pomoći.
[ djoka_l @ 26.09.2016. 08:55 ] @
Evo kako se rešava.

Srednja brzina se dobija kao gde su i vremena za koje automobil pređe prvu odnosno drugu polovinu puta. Ta vremena su:
i
(dobije se na isti način).

Sada je srednja brzina:



Kada sredimo rezultat dobije se:
[ Slacka Slacka Savic13 @ 26.09.2016. 14:17 ] @
Hvala puno!!!
Mnogo mi znaci jer na koji god nacin koji sam probala nisam dobila tacno resenje.Pokusala sam i to sa s/2 i nesto preko proporcija ali i dalje nisam mogla da resim zadatak.

Jos jednom hvala puno!
[ Slacka Slacka Savic13 @ 26.09.2016. 16:14 ] @
Ja sam vukovac i ne mora meni niko da radi domace zadatke,jer inace ovo nije domaci zadatak.Ovaj zadatak niko u odeljenju nije uspeo da uradi,pa me je samo interesovao postupak.
[ Shadowed @ 26.09.2016. 16:29 ] @
Ako taj zadatak niko nije uspeo da uradi, treba da zatvore tu skolu.
[ anon115774 @ 26.09.2016. 18:29 ] @
Citat:
Slacka Slacka Savic13:
Ja sam vukovac i ne mora meni niko da radi domace zadatke,jer inace ovo nije domaci zadatak.Ovaj zadatak niko u odeljenju nije uspeo da uradi,pa me je samo interesovao postupak.


A ja se cudim sto dipl. ecc. ne zna procentni racun...
[ Slacka Slacka Savic13 @ 26.09.2016. 19:06 ] @
Pa profesorka je rekla da smo blizu ali da nam samo zadnja formula nije dobra
[ djoka_l @ 26.09.2016. 20:36 ] @
Citat:
Shadowed:
Ako taj zadatak niko nije uspeo da uradi, treba da zatvore tu skolu.


Ovo je program fizike za I razred srednje škole, a tek je prošlo 3 nedelje. Nema veze sa dotičnom gimnazijom, ovo treba da se reši poznavanjem fizike iz osnovne škole. E, to je haos. I ja imam ćeru koja je I razred gimnazije, Po prvi put su počeli ozbiljno da uče. Ja sam kose čupao kada sam gledao udžbenike iz osnovne škole - slikovnice, a ne udžbenici. Još je nastavnik fizike u školi moje ćerke igrao igrice na telefonu za vreme časova i nije im ispredavao veliki deo gradiva.

Sad, zamisli, traži ćerka od mene da joj pokažem zadatak iz fizike, ja počnem da objašnjavam, a ona "ma ne, daj mi formulu". Otprilike, toliko su naučili u osnovnoj školi. Ako nema formule da se zamene brojne vrednosti, niko ne zna da uradi zadatak. Nikakvo izvođenje, nikakvo razmišljanje, samo mehanika i gnječenje digitrona. A i moja ćerka je Vukovac.
[ krgo @ 27.09.2016. 10:43 ] @
Kod mene u prvi razred srednje škole dolaze deca koja ne znaju razliku između kocke i kvadrata...
[ Shadowed @ 27.09.2016. 12:32 ] @
Citat:
djoka_l:
Citat:
Shadowed:
Ako taj zadatak niko nije uspeo da uradi, treba da zatvore tu skolu.

Ovo je program fizike za I razred srednje škole, a tek je prošlo 3 nedelje. Nema veze sa dotičnom gimnazijom, ovo treba da se reši poznavanjem fizike iz osnovne škole.

Onda tu osnovnu u kojoj su ih "ucili".
[ Vule_BG @ 01.10.2016. 19:35 ] @
Izracunava se, po definiciji

vSR= sU/tU