[ moro @ 29.09.2016. 10:25 ] @
Moja dva USB steka -jedan Sandisk od 124 GB i drugi Apacer od 64 GB, na Win 7 rade normalno ali na XP ne.
Naime sistem XP SP3 ih prepozna, u My Computer su prikazani, ali posle klika na neki od njih trazi se da se USB formatira.
Pro pokretanju formatiranja javlja da formatiranje nije moguce.
Proverio sam u Device Manageru ima li koji zuti znak- nema , dalje javlja da hardwer radi properly - nema nista sto bi ukazivalo na neku gresku.
Probao sam ove USB stekove i na drugoj masini sa XP operativnim sistemom, javlja isto- trazi formatiranje koje se ne moze izvrsiti.
Ovo su mi vazni USB stikovi i bilo bi mi od velike koristi ako bi neko mogao da pomogne
Pozdrav,
[ calexx @ 29.09.2016. 12:23 ] @
Da li možeš da preskočiš tu ponudu za formatiranje i koristiš fleške? Da li su formatirane kao fat32 ili ntfs ili nešto treće?
[ Binary Mind @ 29.09.2016. 17:02 ] @
Kako su formatirani fleševi (koji FS)?
[ Sava @ 29.09.2016. 17:30 ] @
Pokušaj da ih formatiraš programom BOOTICE 32 ili 64 bit već koji XP imaš.
[ R A V E N @ 29.09.2016. 21:05 ] @
Samo napravi sigurnosne kopije prvo. Pošto je završila službena podrška za Windows-e XP, probaj gdje da nađeš paket popravaka (fixes), pa možda to riješi problem.

Sa "stek" mislite stick, što je isto što i "fleška"?

Nisam siguran, ali mislim da diskovi sa FAT32 su pod rizikom da postanu nečitljivi ako slobodni prostor padne na oko 30%, a rizik je veći što je manje slobodnog prostora.

Možeš probati popravak sa http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk. Ja lično nisam izvukao skoro ništa sa moga stick-a.
[ moro @ 30.09.2016. 17:07 ] @
Hvala za odgovore.
Kako sam vec javio nije bio problem da sacuvam sadrzaje sa tih fleski jer one normalno rade na Win 7, vec da ih mogu da koristim i na XP.
Sigurno da je problem sa XP a ne sa cipovima od fleski jer su one 100% O.K.
FAT 32 je.
Posle duze pretrage po netu, uspeo sam da resim problem pomocu peca za XP -KB955704
Sada sve radi bez greske, pa ako neko ima slican problem ovim ce sigurno da ga resi
[ tuxserbia @ 30.09.2016. 18:24 ] @
Lepo pitali ljudi koji je FS
fat32 != exfat
NIJE ISTO