[ Introve @ 04.10.2016. 12:48 ] @
Zdravo drugari!

Stvari stoje ovako:

Imam woofer i 2 monitora, kad ih bananicom povezem na laptop/telefon, sve radi besprekorno:

http://imagizer.imageshack.us/a/img924/4855/HJp0xp.jpg

Medjutim, ako umesto bananice na drugoj strani stoje 2 cinca koja idu u kontroler(Reloop Beatmix 2), woofer ne radi(monitori i dalje rade):

http://imagizer.imageshack.us/a/img923/2561/LgTfXc.jpg

Svaka ideja dobrodosla :)
[ Lavlja_Jazbina @ 04.10.2016. 15:41 ] @
Malo je nejasno.Cincevi ti menjaju boju pa pretpostavljam da ih menjas na INput.

Gde je drugi par zvucnika prikacen?
[ Introve @ 04.10.2016. 16:09 ] @
Tako je, samo input menjam.

Prva slika- crveni i beli idu u monitore(zvucnike). Narandzasti i crni se spajaju u bananicu, i idu u laptop/telefon.

Druga slika- crveni i beli opet idu u monitore(zvucnike). Crni i crveni se ne spajaju u bananicu, vec na drugom kraju oba idu u miksetu(kontroler).

Hvala :)
[ Lavlja_Jazbina @ 04.10.2016. 20:04 ] @
Iz laptopa ide na IN i to ostaje trajno.SR-SL ostaju i drugi set zvucnika(woofer) ide na R ili L ( gore).
[ Introve @ 04.10.2016. 20:25 ] @
Hmm, nisam siguran da se razumemo :)

Ne postoji drugi set zvucnika- imamo woofer, i 2 zvucnika. Oni mogu ili u SR-SL ili u R-L(cistije se cuju na SR-SL).

Iz laptopa ide na IN, i to sve tako povezano radi perfektno.

Problem je kada kontroler(koji ima svoju zvucnu) uvezem na IN umesto laptopa(kontroler i laptop su povezani preko USB-a), tada woofer ne radi vec samo zvucnici.

Prethodno sam imao Sony stub/liniju sa 2 zvucnika, i to radi sa kontrolerom sasvim fino.

Drugim recima:

Ako ostavimo woofer povezan kako jeste i gledamo samo source zvuka- bananica u laptop/telefon- super radi. 2 cinca u kontroler- woofer ne radi.
[ Lavlja_Jazbina @ 04.10.2016. 21:08 ] @
Izvini,kakav kontroler.Na slici se vide cincevi za ulaz i i jedanpar zvucnika.Gde je woofer?

[ Chojba @ 04.10.2016. 21:28 ] @
Ovo na slici je aktivni woofer :)

Drugi kraj inputa(crn i crveni cinc) ide u kontroler. Kontroler je:

Code:
http://www.reloop.com/reloop-beatmix-2


koji ima 2xRCA master output.

Edit za modove: danas nikako nisam uspeo da se ulogujem preko starog naloga, pa sam otvorio novi. Sad greskom upao na stari i radi oO
[ ivan_sim @ 04.10.2016. 23:27 ] @
Nesto ti kontroler nije podesen kako treba.
[ Chojba @ 04.10.2016. 23:35 ] @
@ivan_sim -Sta bi moglo da bude?

Sad da ga vezem na sony liniju, radice bez problema...

Uz njega idu ASIO drajveri, nema nesto podesavanja...

Pravi li nesto razlika izmedju bananice i 2 cinca? :)
[ ivan_sim @ 05.10.2016. 00:48 ] @
Pa ovako.
Telefon ti ima 2.0 izlaz i na njega kazes sve radi ok sto znaci da je vufer sve uredu.
Moras da vidis sta taj tvoj mikser ima od izlaza i da li na njemu nije razdvojen bas.
Da li ti nije razdvojeno na 2.1 izlaz?
Proveri ima li neke razlike kada onaj prekidacic na zadnjoj strani vifera stavis u drugi polozaj.
Probaj sa drugim cinc kablovima jer su ti na slici totalni nekvalitet i mogu da prekidaju.

[ Chojba @ 05.10.2016. 11:26 ] @
Da, woofer je u redu, radi i preko telefona i preko laptopa(obicna bananica u audio jack).

Sto se tice miksera, jedino sto stoji na sajtu je ovo:

Output: 1x master out (stereo RCA), 2x headphones monitor out (3.5 mm & 6.3 mm jack)

Nisam siguran sta mislis kad pitas da li je razdvojeno na 2.1 :)

Prekidac definitivno pravi razliku. To je 2.1/5.1 switch, ali je problem slican:

Laptop/telefon- subwoofer i jedan zvucnik rade(jedan input cinc u SW, jedan u R/L/SR/SL/CEN). Moze i oba u R/L/SR/SL/CEN, ali onda ne radi woofer.

Mikser- opet ista pesma- ako ubacim cinc u SW- "ignorise" ga. Ako ih postavim u R/L/SR/CL/CEN rade oba zvucnika.

Probao sam sa drugim parom kablova, koji bi trebalo da su kvalitetniji- i nista ne menjaju...

Interesantna stvar- izvadim bananicu iz laptopa, i povezem je u headphone monitor out na mixeru(3.5 mm jack)- sve radi :/
[ Chojba @ 05.10.2016. 17:55 ] @
Update- uzeo od drugara Behringer BCD3000 mixer, potpuno isti setup i sve radi.

Ne znam sta bi moglo da bude sa mojim mixerom oO
[ Stexman @ 05.10.2016. 22:13 ] @
Probaj po jedan kanal da ukljucujes na input woofera i vidis koji ti kanal radi kako. Prvo levu stranu povezi bez desne pa posle obrnuto.
Ili probaj nesto drugo umesto ASIO drivera.
[ Chojba @ 06.10.2016. 09:34 ] @
Kad povezem samo levu stranu, samo levi zvucnik radi. Kad povezem samo desnu, samo desni radi :)

Sta bi mogao da probam sem ASIO drivera?
[ Stexman @ 09.10.2016. 00:40 ] @
Pa probaj default drivere od zvucne kartice.
[ Chojba @ 10.10.2016. 13:09 ] @
Po defaultu su firmware za kontroler i Reloop ASIO(oba instalirana).
[ Stexman @ 10.10.2016. 23:16 ] @
A reci mi da li ti je slucajno u podesavanju audio drivera(control panel > sound > speakers > configure) stavljeno nesto drugo osim stereo opcije? Ja imam problem sa ASIO driverima u FL Studiu. Ali u podesavanju ih namestim i onda radi.
[ Chojba @ 11.10.2016. 11:47 ] @
Zdravo Stexmane! Da, tamo stoji "Quadraphonics". Problem je sto ne vidim nigde opciju za promenu u "Stereo", mozda bi tad radilo.

Inace vecu kontrolu imam preko AIMP-a recimo. Tamo na Stereo rade samo monitori, a na Quadraphonics monitori i slusalice(subwoofer i dalje ne radi).
[ Stexman @ 14.10.2016. 00:03 ] @
Izvini, nisam bio par dana na forumu pa sam i zaboravio za ovu temu. Ne znam kako da ti pomognem ako nemas opciju da stavis stereo. Ali bi trebalo da radi i sa quadrophonic opcijom samo na dva izlaza. Koji program koristis sa kontrolerom?
[ Chojba @ 14.10.2016. 00:26 ] @
Kontroler je pravljen za Serato, ali sljaka i sa Traktorom(uz firmware). Inace probao sam malopre kroz Live Ubuntu, ista situacija(doduse ne postoje drajveri za Linux).

A ne radi cak ni u Seratu, skinuo sam pre neki dan da probam.