[ Mr. Rejn @ 06.04.2004. 14:50 ] @
Kako mogu da izvedem gasenje rachunara slanjem maila sa mobilnog telefona?
Verovatno trebam da koristim mail-server,ali ne znam kako da namestim da primljenu postu izvrsi kao skript (znaci ja mogu da posaljem mail na server preko mobilnog telefona znajuchi IP-adresu,u kojoj ce biti npr.:#!/bin/sh
halt).Da li se to moze uraditi preko PHP-a i da li je ovo neko radio? (Kombinacija je Apache/PHP/Mandrake)
[ u_m @ 06.04.2004. 19:18 ] @
Hajde malo da nagadjam
(da ne komplikujemo, zaboravicu na mail)

pucanj 1. : telefon podrzava javu, skines mutelnet (i mora imati dozvolu za telnet, sta je malo nesigurno (mada ima i negdje nesto sta koristi ssh)) nakacis se i ugasis racunar.

pucanj 2. : na sourceforge-u sam naleteo na neku php+wml(wap) skripticu koja omogucava (preko perl-a cini mi se) kontrolu nad serverom, nisam je isprobao, pa nisam siguran da li i gasenje racunara spada u to.

Da li je nesto pogodilo metu?
[ L I L I T @ 06.04.2004. 22:32 ] @
il skineš PuTTY i sshuješ se ko čovek ;-)
[ ddz @ 06.04.2004. 23:38 ] @
A zar ne beše neka neka mogućnost da se sendmail iskonfiguriše tako da mailove poslate na neke adrese umesto da isporuči u mailboxove pajpuje u neki program? Ili to beše qmail... :D
[ popeye @ 07.04.2004. 00:46 ] @
man procmail
[ Mr. Rejn @ 07.04.2004. 20:57 ] @
Da,da,mislio sam na konfigurisanje sendmail ili nekog drugog mail servera da to odradi
(pokretanje maila kao skripte,po potrebi menjanje atributa chmod itd),tako da je pominjanje
php/apache/ itd. bilo suvisno (ne znam ni zasto sam to pominjao),ali bez telneta,ssh i ostalog,
znachi samo mail sa telefona,znachi to mi treba...ali me mrzi da listam manuale i ostalo,
znaci ja bih na gotovs ako neko zna,ako nezna nikom nista idem da kopam po guglu
(ali prvo da kupim lopatu ;)
[ popeye @ 07.04.2004. 21:25 ] @
Da si rekao da ne znas, pa da covek potrosi slobodno vreme da ti napravi skriptu. Ako te mrzi da citas dokumentaciju, ne znam zasto bi neko drugi to radio za tebe, jer se ona u svakom slucaju mora (osim ako u glavi ne drzis prirucnike za procmail, perl, regularne izjave...) procitati .
[ Mr. Rejn @ 10.04.2004. 14:22 ] @
Pa onda je napravi u radno vreme...
Zato sam i rekao:ko zna,koje to radio,ko to moze da istrese bez naprezanja neurona temporalnog reznja...Ako nema takvih,postoji dobra radnja sa Bosch alatima u mojoj ulici...a imaju i lopate.
[ mucky @ 11.04.2004. 10:14 ] @
Zašto onda lepo ne odeš u tu radnju, kupiš sebi lopatu na kredit i pravac na kopanje.
Što se mučiš sa računarima?