[ dackolinke @ 11.10.2016. 11:34 ] @
Cao svima, vidim da ima dosta tema sa ovim problemom, ali nijedna mi nije pomogla. Naime, imama IDE to SATA adapter, i kada ja to sve povezem ploca mi ne prepoznaje HDD. Inace IDE HDD povezujem na SATA plocu. Cuo sam da se mora staviti da se HDD mora staviti u MASTER ali ja pojma nemam sta je to niti kako se to radi. Video sam da ima neka caka sa dzamperima ali da moze nesto i u biosu da se odradi. Ovo je model ploce gigabyte p5g41t-m lx3. Hvala vam unapred
[ SlobaBgd @ 11.10.2016. 11:44 ] @
Na ATA hard disku postoji šema koja prikazuje kako džamperima podesiti da disk radi u Master, Slave ili Cable Select (CS) režimu. Na slici je primer kako je to označeno:

[ gilopile @ 11.10.2016. 11:47 ] @
Napisi model tog ATA HDD-a.

Na nekim pise dole na PCB-u ( sto je Sloba okacio ) sta je sta ( pretezno na WD ), a na nekim je oznaceno na prednjoj strani na nalepnici...Mada nekad zna da bude bas konfuzno...

Na Maxtor-ovima dzamper postavis tik do ATA kabla...Znaci, kada gledas donju stranu, dzamper ide skroz levo da samog ATA IDE kabla.
[ dackolinke @ 11.10.2016. 12:27 ] @
Kod mene je kao na ovoj slici sto je Sloba pokazao, e sad jel smem ja ta dva pina da zalemim posto nemam dzamper?
[ gilopile @ 11.10.2016. 12:30 ] @
Mozes da lemis, naravno. Savij jedan prema drugom da se maltene dotaknu i nalemi.

Jos zgodnije je da premostis direktno na PCB-u sa jednom licnom.
[ dackolinke @ 11.10.2016. 12:51 ] @
Probam pa javljam
[ dackolinke @ 11.10.2016. 12:58 ] @
Zalemio sam i sad radi. Ljudi stvarno vam hvala puno!