[ pexus @ 19.10.2016. 23:39 ] @
Nerviralo me što mi na "Kingston data traveler 3.0 USB device" prenos podataka ide samo 15MB/s (uglavnom filmova, koje preko USB 3 porta prebacujem sa C:/, tj. SSD diska) , pa sam savete za ostvarivanje normalne USB 3.0 brzine potražio na netu i našao ovaj YT klip.
Pratio sam savete:
Device manager - Disk drives - desni miš na Kingston data traveler 3.0... pa properties - pa na tabu Policies čekirao "Better performance" i "Write caching policu" - OK
Kada sam kliknuo OK, pojavio se plavi kružić koji signalizira da je proces u toku i.... ništa se dalje nije menjalo. Kada sam kliknuo još jednom prozor je pobledeo (tj. zaglavio se i ništa dalje nije reagovalo na kliktaje). pošto je to trajalo i trajalo a ni safely remove hardver nije reagovao, iščupao sam USB i sve što se "zamrzlo" je nestalo.
Medjutim kada sam sledeći put ubacio USB, iako se čulo normalno, karakteristično, zvučno obaveštenje, USB se više nije video u My Computer-u. I dalje se vidi u Device manager-u, ali kada sam pokušao desni klik na njega, pa properties, nije bilo kartice "Policies". U drugom pokušaju nije hteo da otvori ni Properties i zamrzao se device manager, pa sam ga gasio iz Task Manager-a
Na laptopu USB se normalno vidi i radi, kao i na Televizoru.
Samo na Desktop računaru... ne radi
Gde je rešenje problema?

[Ovu poruku je menjao pexus dana 20.10.2016. u 00:52 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pexus dana 20.10.2016. u 00:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pexus dana 20.10.2016. u 00:54 GMT+1]
[ calexx @ 20.10.2016. 05:24 ] @
Koji je tačno model, nije baš svaki USB 3.0 previše brz, možda mu to i jeste realna brzina?
[ pexus @ 20.10.2016. 09:56 ] @
Model je "Kingston DataTraveler 100 G3 USB 3.0 16GB" i sad kad pogledan na netu, vidim dosta loših kritika za taj model. možda mu je to i optimalna brzina :(
Probao sam još da experimentišem sa USB 3.0 čitačem karica:
Prenos (film 500MB) sa SSDa na Transcend RDF5R card rider, sa Kinston SD class 10 karticom u njemu ide oko 14MB/s, a vraćanje sa tog USB 3 čitača na komp skoro trenutno (možda ga komp drži negde privremenoj memoriji, mada sam film brisao iz kompa i iz recycle bin-a i čak probao da ga snimim na drugi, običah HDD ? ). Isto kao i sa Kingston DataTraveler 100 G3...
Možda da u biosu "čačnem" taj USB 3.0 port? Videh neke savete po netu.
[ calexx @ 20.10.2016. 12:51 ] @
Da li ti je dosta info sa Kingston sajta za tu flešku?
Citat:
Speed:
16GB, 32GB, 64GB, 128GB: 100MB/s read, 10MB/s write