[ Urkelele @ 22.10.2016. 14:45 ] @
Pozdrav drugari,

ja nemam mnogo iskustva sa kupovinom preko interneta, a uglavnom kada sam kupovao to sam radio prego burazera i do sada je sve bilo ok. Medjutim, narucimo mi pre mesec dana dva uredjaja koji treba da dodju iz Kine. Juce carinik pozove mog burazera da ga pita koliko je to platio, nesto mu se ne slaze tezina i da u paketu stoji jedna kutija, tj. da ima samo jedan uredjaj. U tom razgovoru burazer mu izdiktira tracking code, ali carinik kaze da to nije taj nego neki drugi (a pratili smo po tom broju sto smo dobili i videli da je stigao u Srbiju na carinjenje), a takodje da i tezina nije ista (kao umesto 1800gr ima 1080gr).

E sad, ocekujem da po nedelji stigne paket ali ne znam kako sad da se ponasam. Kakva je to greska i cija moze da bude? Da li da primim paket? Da li je moguce da je neko sa nase carine sklonio u stranu jedan uredjaj? Imamo li kome da se zalimo u Upravi carine?
Poslali smo mail odakle smo porucili i cekamo odgovor.

Unapred hvala.
[ Living Light @ 22.10.2016. 14:56 ] @
Citat:
Urkelele: Da li je moguce da je neko sa nase carine sklonio u stranu jedan uredjaj ?

Hhmm,

Gde Ti zivis ? Koliko ima sati tamo sada ?
Imas li kartu sveta kod kuce, kompas, ili bilo sta sto ne laže?

Citat:
Urkelele: stigao u Srbiju na carinjenje..i tezina nije ista..umesto 1800gr ima 1080gr

Manje gledaj vesti u "pola osam"..






[ Urkelele @ 22.10.2016. 15:11 ] @
Pa dobro prijatelju, ne moras sad da me prozivas, ja sam trazio konkretan savet... ako mozes pomozi a ako ne, ne moras da trolujes.

Znam gde zivimo i da je kod nas sve moguce, nego ovako nesto mi se prvi put desava. Kontam da te carinike neko nadgleda, imaju neke kamere na radnom mestu pa da ce postojati neki dokaz. Ovako, kazu oni stigao jedan komad u paketu, ja kazem da treba da bude dva, prodavnica od koje sam kupio takodje kazu da su poslali dva... i...? A mozda je i stvarno doslo do neke greske, da su u prodavnici zalepili pogresne nalepnice na pakete.

P.S. Ja uopste ne gledam dnevnik i vesti.
[ ademare @ 22.10.2016. 16:33 ] @
Ma pustite price nego da vidimo sta se dogadja ovde

Prvo ne moras da krijes gde si kupio predmet, naprotiv , pozeljno je napisati , jer razna mesta iziskuju ralicite akcije . Da li je Ali , Ebay, neka prodavnica , svako ima drugacije procedure.

Da stigne 1 a naruceno 2 desavalo se naravno , nije cesto ali je moguce .

I zamisli nije to sto se Implicira , postanski carinici Jesu Lopovi , ali jos Nijedan nije hteo da Rizikuje posao zbog nekog predmeta , nisi napisao koliko vredi , predpostavljam par desetina $ . A zbog toga niko ne zeli da izgubi dobar posao na Carini !!

Nego zamisli UVEK su Kinezi Lopovi i to klasicni.

Naravno ovde ima i Sumnjivih detalja , jer Carina NIKADA ne zove primaoca telefonom, to rade samo Kuriri i ne zove Carinik, vec Kurirski sluzbenik .

Uobicajeno je da Carina nikada ne cita sta pise u CN-22 obrazcu , zalepljnom na kutiju , tako i da je to Sumnjivo , posebno ne oko kolicine , jer Kinezi svasta pisu na tim papirima, Namanje Istinu.

Tezina je vazna , mada ovde izgleda kao neka Permutacija brojeva , ali to nije tvoja briga. Kineska tezina , mora da se poklopi sa onom koja se ovde izmeri !

Za zalbe zaboravi , a paket najbolje ne uzimati od postara , u posti lokalnoj stoji 5 dana i za taj period videti sta se sa tim dogadja. Znaci mejl prodavcu , napisi sta se dogadja . Zavisi koliko si dobar sa postarom, On mora da ti pokaze Carinsku deklaraciju , a ako si dobar sa njim ti je slikaj itd. Za to neslaganju u tezini, kada paket ode u lokalnu postu , idi tamo i vidi da dobijes nekakv papir - zapisnik ili slicno u vezi sa tezinom, jer treba da imas sto vise dokaza da bi izvukao svoj novac .

Cija je "greska" to u sustini tebe ne treba da zanima , i nije vazno . Tvoja briga je da zastitis svoj novac .

[Ovu poruku je menjao ademare dana 22.10.2016. u 17:46 GMT+1]
[ Urkelele @ 22.10.2016. 16:54 ] @
A dobro, nisam hteo da kazem koji sajt da administratori pogresno razumeju Ali, evo ovako:

Narucio sam 2 Android ogledala sa DVR-om i GPS-om po ceni od 75$ za komad sa sajta www.tomtop.com. Vec sam rekao da je kupovinu izvrsio moj brat (zbog posedovanja paypala i kartica) i on je bio u komunikaciji sa njima. Znaci, kupio uredjaje, dobio potvrdu od njih da je sve ok i da su poslali paket i dali mu track code. Po tom track codu video je gde je posiljka bila u odredjenom trenutku, stigla u Srbiju i da je na carini 20.10. Posle toga zvao ga neko sa carine i da ga pita o detaljima paketa. I sad, ne znam sta su doslovce tacno pricali ali brat mi je pomenuo da se track code ne slaze i da se ne slaze tezina paketa. I nesto kao na foru, ima jos jedno ogledalo ali je na neko drugo ime. Takodje, pitao ga je i koliko je platio sve to ukupno (ne znam zasto ako pise ili ima racun u paketu).
I sad ne znam kako ce to uopste da ocarine i naplate PDV, da li ce kao vrednost dva uredjaja ili samo jedan.

Znaci, mail je odmah poslat prodavcu da proveri o cemu se radi. Odgovor jos nisam dobio.
U maloj sam sredini tako da cu videti da odugovlacim sa podizanjem paketa i da uzmem sve potrebne informacije od njih.

E sad, kako da zastitim moj novac? U slucaju da se taj paket vrati, kome se prvo vraca? Dal' carini pa da me mole oni da ga ponovo primim ili vracaju u Kinu? Moguce je i da ne dobijem povrat novca od 150 dolara zar ne?

[Ovu poruku je menjao Urkelele dana 22.10.2016. u 22:10 GMT+1]
[ bakara @ 22.10.2016. 21:33 ] @
Pa bitno je da nam kazes sto vise detalja da bi znali da ti damo precizniji savet...

Ja licno ne verujem da je carinik ukrao bilo kakvu stvar iz kineskog paketa, ali je ovde alarmantno sto fali sadrzaj paketa (mozda je lose pakovano pa ispalo), a zato te verovatno pre svega i zvao jer mu se ne slaze tezina, a ona mora da se sloze!

Ne znam kako si izvrsio placanje, ali napomeni prodavcu da se tezina paketa ne slaze, da fali sadrzaj i da neces takav paket da preuzmes.
[ ademare @ 23.10.2016. 02:20 ] @
Tomtop ima i na Ebay-u , cesto i nize cene nego u radnji , pa si trebao tamo da vidis . Mada ni Ebay zastita nije ono sto je bila , bolje sa njom , nego bez nje .

Ovako je predpostavljam placeno paypalom , pa ako prodavac se pravi lud u to vreme dok je paket u lokalnoj posti , moze da stoji najvise 5 dana , onda ti ostaje samo zalba Paypalu. Zato ti i trebaju sto je vise moguce dokaza.

Slike sa sajta gde se vidi da si kupio i platio dva komada , kada stigne u lokalnu postu oni po zakonu , bilo postar ako donosi na vrata , bilo sluzbenici poste moraju da ti daju Carinsku deklaraciju na uvid , na njoj pise koliko komada ima . Dal ce da ti dozvole da fotokopiras ili fotografises , to zavisi od tebe koliko si dobar tamo sa ljudima, sto je manja sredina lakse je poznavati nekog oko bilo cega.

Ovo oko zapisnika to je redovna i zakonska procedura , kada se tezina ne slaze . Takodje kada ne podignes paket ne placas nista vec se on vraca za Kinu . Po zakonu sve dok ne platis dazbine i ne podignes paket on i nije tvoje vlasnistvo , tako da Kinez neka potrazuje taj drugi deo koji fali .

Onda otvoris zalbu kod Paypala sa svim tim dokazima sto mozes da prikupis , i nadas se najboljem .
[ ademare @ 23.10.2016. 02:40 ] @
Jel ovo u pitanju ? http://www.tomtop.com/car-dvr-video-1646/p-k2051-2.html

Ako je to , na njihovom sajtu pise da to vise i ne salju za Srbiju , nesto Kinezi kao i uvek muljaju ! U sustini sada gledam na njihovom sajtu Srbije uopste i nema na spisku zemalja i Nista i ne salju u Srbiju ?! Probao sam 4 predmeta , razlitih cena i velicina , za svaki pise ne Saljemo u Srbiju ?!
[ Living Light @ 23.10.2016. 03:11 ] @
Citat:
Urkelele:Pa dobro prijatelju, ne moras sad da me prozivas,

IZVINI @Urkelele, nisam mislio da ce to tako ostro da zvuci, izvini.

Vidi se da je @ademare veoma dobro upoznat sa takvim slucajevima nestanka robe
na putu od Kine do Srbije.

Citat:
ademare: ..nesto Kinezi kao i uvek muljaju... i Nista i ne salju u Srbiju ?! Probao sam 4 predmeta...za svaki pise ne Saljemo u Srbiju ?!

Ljudi ukapirali,
kad iz Kine posalju 4, ovde stignu samo dva!

Nema tu Biznisa...


[ Urkelele @ 23.10.2016. 10:43 ] @
Hvala vam na odgovorima. Bitno mi je da znam te neke detalje da bih znao kako da se ponasam.

@ademare
Jeste, to je bas to.
E sad, nije placeno paypal-om nego karticom.
Gledao sam i ja, nemaju vise mogucnost slanja za Srbiju, ali kada sam narucio bila je besplatna dostava.

Posto je vikend, sacekacemo ponedeljak-utorak da vidimo sta se desava i da li cu da dobijem neki odgovor. Naravno da cu u posti da insistiram da uslikam paket i ostale papire sto idu uz njega, a u zavisnosti od odgovora prodavca videcu da li cu da podignem paket ili da mu se vrati.
Jedan lik mi je rekao da bi ja morao da platim izlaznu carinu kako bi se vratio paket u Kinu sto je besmisleno... sta da sam umro dok je paket putovao, ko bi to platio?

@Living Light ma ok je, ne brini Samo sam hteo da naglasim da nisam ja neki klinac koji ne zna sline da obrise, ali takodje nisam imao mnogo iskustva sa kupovinom iz inostranstva, a to sto sam kupovao do sada je proteklo normalno. E sad, mozda i zbog toga sto to nisu bile neke velike vrednosti, a sad... pa nije ni to neka cifra ali zasto da nekom poklonim 75$
[ ademare @ 23.10.2016. 13:38 ] @
Vracanje je besplatno , provereno sto se tice nase drzave , tu povratnu postarinu neko ce na kraju morati da plati , a ko ce to biti , videce se .

Ja sam vracao paket ne zbog toga sto mu je nesto falilo , vec zato sto je nasa Carina Divljala ! Predmet od 10 $ procenili vise se i ne secam , valjda na 40 $ , pa sa carinskim pregledom izaslo da platim jos 10 $ ! Tada sam se pogodio sa Kinezom, njemu 5 $ za povratnu postarinu i tako izgubim samo 5 $ .

Zato sam i napisao da nasa Carina jesu Lopovi, ali ne zato sto kradu fizicki predmete , nego sto vrse Mastovite procene i sto kradu Novac !

Izlazna carina je 40 din . i to je kada ti saljes paket , a ovde se to ne dogadja , vec se eventualno,m ako n epodignes , vraca automatski.


Sada na kraju se setim tvog posta da pise da je placeno Karticom . Ne valja to nikako !! Ja sam sve pisao misleci da je PP u pitanju ! Karticom nikada nigde ne placati , vec samo na Aliju !!

Tako da to menja sve , jer nemas kome da se zalis , osim samom prodavcu Lopovu ! Banke nase to mnogo ne interesuje , ali ti ostaje na kraju tvoja banka za zalbu , sto je kod nas mnogo klimavo . Na zapadu je zastita Banke jaca i od PP , pa su uveli u pravilima odricanje od dvostrukih zalbi, jer su ih zapadnjaci , uvek dobijali na salteru banke , ali daleko smo mi od toga .

Tu si napravio u startu Kardinalnu gresku i Kinez je to odlucio da iskoristi . Zato sto se zalis onome koji ti je ukrao predmet, tj. prodavcu.



[Ovu poruku je menjao ademare dana 23.10.2016. u 14:51 GMT+1]
[ Urkelele @ 24.10.2016. 19:58 ] @
E pozdrav drugari, evo mene opet.

Samo da vam javim da je sve u redu. Kinez poslao dva odvojena paketa ali poslao samo jedan tracking code. Danas je poslao oba, jedan je stigao na carini 13.10 a danas sam ga preuzeo, a drugi je na carini od 20.10.

Hvala vam na informacijama.
[ Living Light @ 27.10.2016. 05:39 ] @
Citat:
Urkelele: Samo da vam javim da je sve u redu.

A ja samo da javim da mi je VEOMA DRAGO da je tako ispalo!

Mislim da je svima na temi ovo lepa vest.

Pohvala za @ademare!
Svaka CAST za stepen upucenosti u ovu pricu...

Sjajno.

pOz

[ ademare @ 27.10.2016. 17:31 ] @
Najbolje je sto je na kraju sve ispalo dobro .

Ja moram da se zahvalim na komlimentu , a ja tebe @ Living Light ne moram ni da Hvalim . Znas i sam koliko si dobar strucnjak za Elektroniku i srodne oblasti .