[ triplesec @ 30.10.2016. 20:07 ] @
Zdravo! Imam graficku karticu sa hdmi ulazom i dr uredjaj. Kada povezem d3 i pc sa hdmi kablom nista se ne desava. Zanima me da li je uopste moguce povezati ovako d3 uredjaj i kako. Na monitoru nemam hdmi pa sam zato pokusavao preko graficke kartice ali bez uspeha
[ Miroslav Cvejić @ 30.10.2016. 21:08 ] @
Imaš grafičku sa HDMI izlazom, ne ulazom.

Kad dva HDMI izlaza povežeš HDMI kablom, očekivano je da ne dobiješ ništa.
[ triplesec @ 31.10.2016. 00:46 ] @
Pretpostavljao sam da je izlaz. Hvala na odgovoru
Da li postoji neki drugi nacin da se povezem ili da i dalje gledam preko neta d3go?
[ calexx @ 31.10.2016. 08:45 ] @
Šta od konektora imaš na monitoru?
[ triplesec @ 31.10.2016. 11:32 ] @
Imam samo VGA IN i AC IN

Da li mozda postoji neki konvertor HDMI to VGA, pa da menjam kad gledam tv. A , na grafickoj imam i DVI
[ anon115774 @ 31.10.2016. 13:21 ] @
Citat:
triplesec: A , na grafickoj imam i DVI


Ulaz ili izlaz?
[ calexx @ 31.10.2016. 13:24 ] @
Postoje konvertori ali ne znam koliko se isplati da svaki čas menjaš ... bolje rešenje su monitori sa više ulaza, naročito digitalnih. Moj monitor ima dva digitalna ali za maler, jedan je DP pa koristim DVI uz konvertor sa HDMI plus sve ide preko HDMI sviča. U međuvremenu sam zamenio ploču i sada ova ima i DP izlaz ali mi je lakše da menjam na sviču nego na monitoru.
[ triplesec @ 31.10.2016. 22:17 ] @
Citat:
Informer:
Citat:
triplesec: A , na grafickoj imam i DVI


Ulaz ili izlaz?

Ovo je specifikacija graficke
GT 610
nigde nisam pronasao da pise da li je DVI IN or OUT
[ Miroslav Cvejić @ 31.10.2016. 22:33 ] @
Sve (dostupne) grafičke imaju samo izlaze. Prošlo je vreme ViVo kartica.

I veruj mi, udobnije je gledati D3 iz browsera nego da kačiš set top box na računar.
[ calexx @ 01.11.2016. 08:55 ] @
Teško da je udobnije gledanje iz browsera od gledanja na televizoru ... a tako može da se zamisli situacija kada poveže monitor na D3 uređaj. Pored problema koji se javljaju kod korišćenja D3go, em se troši link (nekome i to znači) em se smanjuje broj mogućih uređaja em se malo slabije kontroliše gledanje. Prosto, gledaš unazad i na televizoru vrtiš daljincem kako ti odgovara, u browseru gađaš kursorom mesto gde vraćaš pa šta pogodiš ... dok se ne zaglupi pa počne da brlja. ;)