[ zdr @ 27.11.2016. 21:48 ] @
Zdravo forumasi!

Danas u stampi sam procitao da je NBS kompaniji iPay See dala dozvolu za izdavanje elektronskog novca.

Vise o tome: http://www.b92.net/biz/vesti/s...0&dd=18&nav_id=1189350

Ovaj deo me najvise zanima:

Citat:
U početnoj fazi, kako se dodaje, iPay See će izdavati elektronski novac, pre svega, preko mreže distributera čiji će spisak biti objavljen na internet prezentaciji ove institucije.



Jel ja to nesto nisam dobro razumeo ili je ovo pomalo... bezveze? Znaci idem negde da kupim elektronski novac pa onda njime placam u nekoj internet prodavnici?? :))

Pogotovo me zbunio ovaj deo:

Citat:
...kompanija koja je do sada imala dozvolu za pružanje platnih usluga kao platna institucija, sada je postala prva domaća institucija elektronskog novca.




Jel moze neko da mi pojasni o cemu se ustvari radi? Da li to oni prave srpski PayPal ili Bitcoin ili... i jedno i drugo? :))

[ ademare @ 28.11.2016. 03:02 ] @
Ovo je u B92 teski Marketing . A sve je totalna Bezvezarija !!

Imaju dve vrste usluga :

1. Platni promet
2. Elektronski novac

Ovo prvo je totalna bezvezarija , jer zastupa ih Bugarski Handy ??! A Botovi na B92 hvale nakakav domaci IT sektor ?!

Znaci nadjes Handy prodavnicu , meni najbliza je 3-4 KM , dok mi je najbliza posta 300 metara . I u Hendiju placas racune kao u posti samo sto je 2 PUTA Skuplje za Kes , a Bezgotovinski jos duplo toliko ?!

2 . Takodje Bezvezarija ! Odes opet u Handy i tamo izvadis iz Dzepa na primer 1.000 din i das kasirki , ona ti kao na kiosku pripejd mobilni na primer da potvrdu da na svom racunu sada imas 1.000 din. Onda odes kuci , sednes za kompjuter i trosis tih 1.000 din , i to na Limundou, i jos par mesta .

UZAS ! obicna reklama na B92 !
[ zdr @ 28.11.2016. 10:19 ] @
Oh Boze...

Pa da, tako sam i mislio!

Izmisljaju toplu vodu i to pogresno! :-D