[ popusicko @ 03.12.2016. 13:21 ] @
Razveo sam se posle skoro 22 godine zajednickog zivota.Bivsa zena me je ostavila i razveli smo se u blitzkrieg-u.Za 2 meseca.Gestapo razvod bez price i bez dogovora.
Dok sam bio na putu u Francuskoj,ona i cerka su se odselile.Iz kuce je odnela svoj kolmpletan kozmeticki salon koji sam ja finansirao i recimo 10% stvari,namestaja,posudja,posteljine,svu odecu i gomilu sitnih stvari koje tek sada polako primecujem da fale.
Otisla je u kucu koju je njen otac poceo da zida a ja sam je kao rusevinu nasledio da zavrsim 2005.kUCA JE SA 6 STANOVA I PRAVLJENA ZA IZDAVANJE.Do 2016. sam je zavrsio i kompletno izdao.
Prihodi od kuce su bili 480e mesecno.Ta kuca je prepisana na bivsu zenu i u njenom posedu je.
Kuca u kojoj smo zajednicki ziveli sa decom je kuca mog oca u koju sam ulagao svih 20 godina i napravio zajednicki dom.Novi deo nije legalizovan a stari deo se vodi na mog oca.
Nakon razvoda dogovorili smo se da jedna nekretnina ide njoj i cerki a druga meni i nasem sinu.nIJE BILO RECI O POKRETNOJ IMOVINI.
Posto sam veliku vecinu finansija ja unosio u kucu i naravno oduvek placao sve racune u kuci ukljucujuci i racune u njenom salonu pa cak i njen mobilni telefon,kod nje je vec nastupila finansijska kriza.A nema puna 4 meseca kako se odselila.
Sada je ona dosla na ideju da me tuzi za pokretnu imovinu.Auto,namestaj,tehnika,cak je popisala i stvari koje su deo kuce,ulazni allux portal,sve pvc prozore,toplotnu pumpu,podno grejanje i jos sve sta se setila.Sve cene je pausalno navela i predala advokatu.Cifra je narasla na 25000e.
S obzirom da je ona u njenoj kuci dobila 6 stanova sa 6 kunjinja,frizidera,sporeta,Sa 6 kupatila i spavacih soba,gomilom plakara i regala,50-ak stolica i more stolova.Naravno i ona je dobila centralno grejanje,pvc prozore i ulazne portale.Koliko smo ulozili u moju kucu toliko i u njenu.
Sta mislite kakve su sanse da ona ipak sudski nesto izvuce od mene?
Koji je vremenski period da moze da mi zagorcava zivot sa ovakvim stvarima?
Da li ce za 5 godina opet nesto pokrenuti?
Do kada moze uopste nakon razvoda da se pokrecu tuzbe ovakve vrste?
Napominjem da ne postoji nikakav dogovor posto gospodja ne zeli da komunicira samnom.Nikako.Cak ni da me vidi.
[ perkom @ 03.12.2016. 13:35 ] @
Prošao sam kroz to i mogu ti reći samo jedno, sud se ne bavi posebno "dokazima", sve tretira kao bračnu tekovinu i deli je 50-50%.
Možda, sa dobrim advokatom i ako te zapadne ok sudija da nešto bude povoljnije ali je i to teško.
Neće da se zamajavaju time.
E, ako je advokat dobar sa sudijom, onda može.
Ja sam imao gomilu dokaza za moju imovinu ali je sudija (žena) sve odbacila kao nerelevantno.
Žalio sam se na presudu i žalba je usvojena ali predmet je vraćen istoj sudiji?
Tražio sam njeno izuzeće i ono je odbijeno. Epilog možeš naslutiti?
[ popusicko @ 03.12.2016. 13:43 ] @
Po svemu sto sam napisao,ona je dobila vise nego sto je ostalo kod mene i sina.I jos bi.Nesposobna je da zaradi pa zeli na ovaj nacin novac.
[ perkom @ 03.12.2016. 13:49 ] @
To je druga priča.
Naveo sam ti samo moje iskustvo a ti vidi šta ćeš.
Bez odluke suda nemoj ništa da joj daješ a to što je već uzela, to moraš i dokazati.
[ legend @ 04.12.2016. 16:20 ] @
Ima li neko savet kako osigurati imovinu pre razvoda, dok jos stvari funkcionisu a negde naslucujem da mozda nece potrajati na duzi period....? Npr stan i porodicni posao u kome druga strana nije ucestvovala/sticala na bilo koji nacin? Postoji li neki nacin da se zastitim, tj da zastitim imovinu (stan se vodi na moje ime i firma u dobrom delu %)?

[ perkom @ 04.12.2016. 16:31 ] @
Postoji takozvani bračni ugovor.
E sad, da praviš bračni ugovor u toku braka...bilo bi sumnjivo i ko bi pristao?
Jedino, nešto što je moj drug uradio. Pošto se spremao za razvod i dobro informisao, on je nekako svoju ženu ubedio da lokal i još neku nekretninu prebaci na svog oca zbog nekog poreza? Šta joj je tačno sve napričao, ne znam ali ona je pristala. Verovatno joj je rekao da će im više novca ostati a to kod žena uvek prolazi?
Kada je došlo do razvoda i podele, to nije ušlo u podelu.
[ legend @ 04.12.2016. 16:36 ] @
Postoji li nesto kao odricanje od toga i toga...? Da da neku izjavu da se odrice pa se navede taksativno, stan i posao?

[ perkom @ 04.12.2016. 16:40 ] @
Postoji ako pristane. Može se ona svega odreći u tvoju korist ako je "ubediš"?
Ako dođe do suda, onda...već sam ti napisao šta se meni desilo.