[ zpezer @ 03.12.2016. 19:25 ] @
pozdrav

U web aplikaciji koristim značajno cookie , sada bi htio da ih izbjegnem , koji je po vašemu sudu najbolji način . Naravno sam session nemože mi odradi , jer je velik protok informavija cliein - servera. ( znaci neki podaci su mi poznati u scriptama, uglavnom google , dok neke izracune tih podataka radim na serveru). https://Book-transfer-croatia.com Hvala
[ dejanet @ 03.12.2016. 20:40 ] @
Ako insistiras na stateless web app (bez session), pokusaj da saljes podatke izmedju stranica koristeci url parametre. Sa druge strane mozda mozes da drzis podatke na serveru u sesiji ili nekoj singletone klasi, pa da ih brises na submit-u korisnika. Tako bi drzao broj sesija tj. memoriju pod kontrolom.
Takodje Session data, osim u memoriji, mozes da drzis i u nekoj bazi podataka(SQLServer, MySql...)

Za ove situacije ima jos resenja, ali su zahtevnija za implementaciju...
[ zpezer @ 03.12.2016. 21:35 ] @
pozdrav dejanet : ali ja sam govorio od cookima , kolačićima , session , nije problem , :znači ja bi da izbjegnem "COOKIES"
[ dusans @ 03.12.2016. 22:35 ] @
Citat:
zpezer:
U web aplikaciji koristim značajno cookie , sada bi htio da ih izbjegnem , koji je po vašemu sudu najbolji način .

Najbolji način po mom sudu je da ih ne koristiš značajno, tako ćeš lako da ih izbegneš.

Tvoje pitanje je isto kao kad bi neko pitao "Koristim sodu-bikarbonu značajno, kako da je izbegnem?"
a da pritom pitanje nije stavio u kontekst, šta radi sa njom - da li pravi kolače ili izbeljuje zube ili
pravi dinamit ili razbija kamenac ili pere veš...
[ zpezer @ 03.12.2016. 22:53 ] @

haha , njima dočekujem goste ...
pa upisujem podatke , koje privremene (duze ili krace ) pribilježim koristim da ga procitem sa servera , .Ali kao neko nezna cemu služi kolačić ...
samo pitam da li neko ima neko fino rjesenje , jer ih želim izbjeći ::
[ Predrag Supurovic @ 04.12.2016. 07:16 ] @
Ako ćeš da izbegneš kolačiće koristi sesije. Ako ćeš da izbegneš sesije koristi kolačiće. JavaScript ima i storage ali to ti je maltene isto kao i kolačići.
[ zpezer @ 04.12.2016. 10:03 ] @
Ocekivao sam puno vise , jer ponekada su ovdje bili odgovori hvale vredni. A Predrag kako ti upisuješ sa Javomscrip u session.

[ Shadowed @ 04.12.2016. 10:16 ] @
Citat:
zpezer: jer ponekada su ovdje bili odgovori hvale vredni.

A i pitanja.
[ nkrgovic @ 04.12.2016. 10:59 ] @
Ja nisam expert za IIS, niti windows tehnologije, ali ako imas session, koji pretpostavljam prosledjujes uz svaki zahtev, tako da nemas cookie, sta ti ista vise treba? Napravi bilo kakav key-value store, nek ti session bude key, a value moze da ti sadrzi sve moguce podatke. Ako koristis npr. Mongo onda ti Value prirodno bude JSON dokument u koji svasta stane. Ili, popakujes sve u obicnu tabelu u relacionoj bazi, gde ti je sessionID key po kome pristupas.... Resenja ima puno, jedino sto ti treba i garbage collector, kad ti korisnik ode. Naravno, neki storage tipa Redis ima i expiration, pa ce on sam da radi eviction - sve zavisi kako izaberes tehnologiju. :)
[ zpezer @ 04.12.2016. 15:42 ] @
ja napisao , pa pobrisao .. Cekam nek i odgovor , ko nebuca cookie i session . samo Shadowed , sto pitanje nije na mijestu. Koristio sam Cookie jer je bilo najlakse istim podacima pristupati iz javescrip i c# asp.net. ali mi se toga dosta nagomilalo , pa sam htio cuti predlog , kako su ljudi to drugi radili. Ne ocekujem odgovore od ljudi koji ne razlikuji cooki i session obj , koji neznaju o cemu pricam , nisu radili tako što ,
ocekujem odgovor od ljudi koji znaju , imaju iskustava , i da mi daju neki predlog , za tako što bi bio veoma zahvalan ..