[ Dalibor85 @ 21.12.2016. 18:28 ] @
Kupio sam neke naocare sa aliexpressa, ukucao broj sa visa internet kartice i uplata je prosla. Medjutim, nakon sto je uplata prosla hteo sam da promenim adresu pa sam otkazao porudzbinu. Probao na drugoj adresi da narucim, ali vise nisam imao sredstva, jer su bila rezervisana za prethodnu otkazanu porudzbinu. Otisao sam na sajt Intesa banke, posto imam njihovu Visa karticu, i tamo je pisalo da su sredstva rezervisana, da bi nakon 6 dana, odnosno danas ta sredstva bila isplacena aliexpressu...
Sta da radim? Da li ce mi novac biti vracen, (radi se o 25 eur)? Kad udjem na aliexpress u "manage orders" pise Order Complete, The buyer has cancelled this order.
[ ademare @ 21.12.2016. 19:43 ] @
Jesi li siguran da su to bas ta sredsva ? Prvo nazovi call centar bance Inese sa broja na kartici i tamo sa sluzbenicima , vidi , oni ce ti reci , da li to bas sigurno ta sredstva .

Jer placanje je u Dolarima, karticama u Eurima , pa je tesko biti bas siguran, posebno ako si tih dana iamo vise kupovina . Najbolje prvo proveriti sa bankom, telefonom.

Ako ti oni potvrde da su to bas ta sredstva , onda ides na Ali chat i sa Kinezima koji ti se tamo jave na chatu , kazes u cemu je problem, chat je u pisanom obliku , i oni ce da te pitaju za broj porudzbine itd . Oni ce tamo proveriti da li su uzeli novac i sta se dogadja .

Pa od svega toga zavisi sta ce i kako ce dalje to ici .

Edit : Prvo pogledaj na sajtu Alija iz browsera, ne sa mobilne aplikacije . Pod All orders nadjes koja je to kupovina , pa odaberi View Detail . Plavi link pored broja narudzbine . Kada se otvori novi ekran , nalazis se u Tab-u Order , a ti pritisni na Tab pored njega Financial .

Tu pise kad si platio i koliko , i ako ima nekog Refunda za tebe to takodje pise sa strane graficki prikazano sa Tackma narandzastim i sa datumima , pored svake , Za refund ima 3 te tacke koje prikazuju u kojoj je fazi Refund , ako ga ima .

Ovo pod Edit prvo pogledaj , pa ako ima tih tacaka , sve je u redu , ako nema idi po onoj proceduri sa pocetka odgovora.
[ bakara @ 21.12.2016. 20:43 ] @
Ovako treba da izgleda kada je sve zavrseno, mozes da vidis i koliko dana otprilike traje procedura.
Uglavnom treba da kapiras da laiexpres tebi ne moze da vrati pare pre nego ih prethodno dobije, a za sve je potrebno vreme.

[ Dalibor85 @ 21.12.2016. 21:46 ] @
Izgleda da je sve u redu. Nisam video onaj jezicak financial. Evo ovo je trenutni status.
Hvala puno na odgovoru. Sada mi je lakse .