[ pcpopovic @ 28.12.2016. 11:17 ] @
Pozdrav. Moj problem je sledeći:
Od pre nekoliko dana ne mogu pristupiti svom sajtu, na adresi: pcpopovic.webs.com - niti ga mogu pregledati, niti mogu bilo šta menjati u njemu. Kada pristupim Webs.com-u putem svog naloga, vidim stranice svog sajta i detalje, ali ne mogu ništa uređivati niti pregledati. Ovaj sajt postoji već nekoliko godina (od kada sam ga kreirao) i nikada do sada nisam imao problem ove vrste. Molim za pomoć!
Ukoliko pitanje nije za ovu temu - ja se izvinjavam, i molim Administratora da me "prebaci" na pravo mesto, tj. u pravu temu.
[ SlobaBgd @ 28.12.2016. 17:48 ] @
Dobra vest: sajt je dostupan. Probaj da pristupiš kontrol panelu iz nekog drugog browsera.
[ pcpopovic @ 28.12.2016. 19:08 ] @
Napredak jeste, ali dostupan - nije. Sada iz Webs-a mogu da uređujem i pregledam sajt (omogućio sam u Webs-u novi pristup Kontrol panelu), ali i dalje kada, u bilo kom pretraživaču, ukucam adresu traženog sajta - odgovora nema (ili, u najboljem slučaju, kaže: "Vezi je vreme isteklo").
[ pcpopovic @ 28.12.2016. 19:14 ] @
Ima nešto novo. Uspeo sam da sajt pronađem i otvorim sa (Microsoft) Edge-om. Nijedan drugi pretraživač neće da pronađe i otvori sajt - jedino Edge. Zašto?
[ SlobaBgd @ 28.12.2016. 20:11 ] @
To je tako kod tebe lokalno a ne do tvog sajta. Sajtu sam bez problema pristupio iz Firefoxa.
Dakle, pročačkaj šta si u skorije vreme radio a da može da prouzrokuje problem.
[ pcpopovic @ 28.12.2016. 21:28 ] @
Hm.
[ devil79 @ 29.12.2016. 11:10 ] @
Potvrdjujem da je sajt dostupan. Verovatno je kod tebe nesto. Pogledaj u etc/hosts da nema nesto da ne treba...
[ pcpopovic @ 29.12.2016. 11:50 ] @
Hvala. Jeste kod mene neki problem. Očistio sam "hosts". Izgledao je ovako (u prilogu). Obrisao sam sve posle linije: "# :: MalwarebytesPortable.exe". Problem je delimično rešen. Primetio sam da u Firefox-u, kada ostavim karticu gde nije hteo da otvori sajt ("Vezi je isteklo vreme"), i kada Firefox ponovo pokrenem - sajt se učita bez ikakvih problema u istoj kartici. Sajt se kod mene jedino u Edge-u otvara normalno i očekivano. Hvala na podršci.

[Ovu poruku je menjao pcpopovic dana 29.12.2016. u 19:35 GMT+1]
[ pcpopovic @ 11.01.2017. 13:03 ] @
Sve sam probao, ali ništa nije pomoglo. Nisam utvrdio u čemu je bio problem, samo sam siguran da je "bilo" do provajdera (MTS) ili rutera (HG531 V1), jer koji god računar da sam spojio kod mene i tražio ovaj sajt - nisam mogao pristupiti. Ovo "bilo" je pod navodima, jer je problem rešen - sam od sebe, kako i zašto - nemam predstavu. Hvala svima koji su učestvovali u diskusiji. Pozdrav!