[ shonnex @ 01.01.2017. 16:00 ] @
Pozdrav drugari, unapred se izvinjavam ako sam turio temu de joj nije mesto, ali skapirah da je ovo ok jer se radi o android uredjdjima
imam poprilicno velik problem
stigao mi je iz kine android tvbox, proizvodjac Transpeed, model Transpeed S905 ukoliko to ista znaci.
osnovno o njemu:
OS: Android 5.1.1
Resolution: 4K
CPU: Amlogic S905 ARM Cortex-A53 2.0GHz
CPU: ARM Cortex-A53 up to 2GHz
GPU: Mali-450 Penta-core
RAM: 2GB DDR3
ROM: 8GB (high speed)
External memory: support Micro SD (TF card) up to 32GB
Supports USB Memory and HDD
lepo je on radio dok nisam pokusao da ga rootujem i naravno nisam uspeo, koristio sam kingo root koji je naizgled sve lepo odradio, ali prilikom prvog reseta, posle prikazivanja amlogic 64bit s905 logotipa, i MBOX logotipa zabod! nece da ucita android! e sad sam se ja pravio pametan pa instalirao twrp za amlogic uredjaje, i to je ok radilo, normalno sam ulazio u meni, sve super. E posto nisam naravno uspeo da nadjem sistem za njega instaliram ja neki RemixOS-20160812-nexbox_a95x koji je proradio, ali je uredjaj toliko kilavo radio da nemam reci, a u medju vremenu kinez meni posalje firmware, ja krenem da instaliram, zavrsi se instalacija i od tad jednostavno nema slike na tv-u! samo no signal! dok zelena dioda normalno sija! pisem kinezu, on nece da odgovori normalno, a i kad nesto napise tera me da udjem u recovery i ponovo instaliram to sto mi je dao, samo sto ja nema sanse da udjem tamo jer nema slike zna li neko sta valja ciniti da unbrickujem ovo njesra

[ Dr.sima @ 01.01.2017. 18:16 ] @
http://chinagadgetsreviews.blo...brick-any-amlogic-devices.html

OVako nesto? Bootujes sa SD kartice.

p.s.
Nije njesra, nego si ga ti cackao bez razloga i brickovao, nije kinez kriv.
[ shonnex @ 02.01.2017. 12:03 ] @
pokusao sam da butujem sa sd kartice, sa alatom sam formatirao karticu, kopirao u-boot ako se dobro secam i stavio firmware, al sta vredi kad nema slike, pa nemam pojma da li kopira fajlove ili ne, jos mi jedino ostaje da na nand cipu spojim ona 2 pina ako tu uopste ima smisla, pa da povuce sa kartice. Jedino mi nije jasno gde nestade HDMI iz cele price
[ shonnex @ 03.01.2017. 14:05 ] @
jel ima neko bilo kakvu ideju sta valja ciniti?
[ Dr.sima @ 03.01.2017. 17:04 ] @
Odnesi u neki servis koji se bavi telefonima.
[ Milutinj @ 25.04.2017. 11:54 ] @
Jesi li uspeo sta da uradis, ja imam isti problem sa amologic s905 Mini M8S II