[ R A V E N @ 07.01.2017. 10:26 ] @
Imam MS-ovu fizičku tastaturu spojenu na mobitel. Kad odem na
Settings>Personal>Language & input tu je očitana kao SIGMACHIP USB Keyboard.

Problem je u tome da kad izaberem Ctrl+Alt+B (prve dvije tipke su sa lijeve strane od Space tipke) ne dobivam "{" kako to funkcioniše na Windows-ima kada je odabrana Croatian taststatura.

Ovdje na Android-u sam odabrao Croatian tip tastature, a isti problem se javlja i kod

•English (UK)
•English (US)
•English (US), Colemak style
•English (US), Dvorak style
•English (US), International style

Nema mi druge nego za sada copy/paste ove znakove iz .TXT-a.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 07.01.2017. u 11:55 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2017. 10:53 ] @
Kod drugih layouta šta se dešava kada ideš na Shift + {?
[ R A V E N @ 07.01.2017. 11:12 ] @
Daje veliko slovo "B". Uglavnom, dobio sam "{,}" kad se izabere English US i Shift+Đ, ali drugi znakovi promjene mjesta.

Ovo je tastatura predviđena za tablet, mislim 7''-i, gdje su sve tipke kompresovane u pravougaoni raspored.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2017. 11:23 ] @
Nisam mislio šta dobiješ kada pritisneš } koje vidiš natastaturi, već taster koji je inače } na engleskom rasporedu, ali činjenica da imaš đ mi govori da imaš lokalizovani tastaturu, tako da te je to zbunilo.
Ponašaj se na Androidu kao da imaš engleski raspored na fizičkoj tastaturi i to je to.
[ djoka_l @ 07.01.2017. 16:00 ] @
Koristi Alt Gr + B

Ako imaš Alt Gr to je sa desne strane space
[ R A V E N @ 10.01.2017. 15:48 ] @
-V-O-Y-A-G-E-R-, daje "B" u kombinaciji sa Alt, a ako uključim engleski-američki raspored, onda se negdje izgube "š,đ,ž,ć,č".

djoka_l, nema te tipke.

Čudno je da se mogu izabrati svi rasporedi istovremeno, a ima ih barem stotinjak, ali je glavni onaj koji je prvi izabran. Valja mi probati otkriti neku kombinaciju koja će konačno dati "{,},\..."
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.01.2017. 16:46 ] @
Pa američki raspored nema naša slova, normalno je da ih nema kada si na njemu.
Izgooglaj slike različitih rasporeda pa ćeš videti kako koji izgleda.