[ dusan.savkovic @ 11.01.2017. 21:37 ] @
Kupim ti ja tako preko kp-pr ove dve graficke tj. hd 4670 i hd 3450 za nekih 750din...neispitane po recima prodavca-kao amatera...4670 je asus varijanta sa 512mb gddr3 pciE, gde mu je bio skinut ventilator sa hladnjaka, koga ja lepo raspakujem, premazem pastom i nadogradim preko hladnjaka neki ventilator sa starom mi box amd kulera...3450 je neka no-name varijata bobcat, nemam pojma, sa 256mb ddr3 pciE...
Prva proba je bila na asrock n68c-s ucc(nvidia 7025 intg)+athlon 2 x2 4450(sempron sa okt jezgrom na 2,8GHz)+6Gb(2+4) ddr3 dual rama...Napajanje konfekcijsko, mislim 400W nerealnih...ne daje sliku na izlazu u obe varijante...ne dobijam post beep gresku za grafiku posto najverovatnije prebaci na integrisanu grafiku, u ovom slucaju, nisam probao sa obe da menjam, posto mi je tu monitor samo sa dvi-jem, a int je d-sub ...probao sa varijantom da prepoznaje prvo PCIe, pa sve ostalo...probao clear cmos...nisam doduse probao da iskljucim drugo jezgro...ali doduse, stabilno je radilo uvek sa GF 7200(najveca glupost u zivotu)...obe ne daju post screen, a kamoli da idu na boot...
Druga proba je na foxconn A6VMX sa amd chipsetom(ati x1200 intg)+athlon 64 2200+(mislim)+2gb ddr2...napajanje isto konfekcija, cak mozda i 300w...ne daje sliku na izlazu u obe varijante...ne dobijam post beep gresku za grafiku posto najverovatnije prebaci na integrisanu grafiku, u ovom slucaju, probao sam da menjam, posto mi je tu monitor sa d-sub-om, ne daje izlaz ni na int ni na diskr, stoji u mestu, ne uvuce se u loop boot ...probao sa varijantom da prepoznaje prvo PCIe, pa sve ostalo...ovde je sve na default sto se tice brzina...monitori su philips 196v i samsung 753s...sto nema veze nikakve, ali dobro...
Cistio sam slotove, cistio konektore na karticama...na 4670 ne znam da li bi okretao vent, jer sam spajao na ploci, posto nemam trentno 2 pinski vent...na 3450 okrece vent normalno...
Kartice vizuelno izgledaju dobro...vidi se da nisu ciscenje, ali fizicki nisu ostecenje nimalo...
Pretpostavljam da su sprzene, da li od temperature ili staticki, ali ne kapiram gde je beep greska...spojeni su spikeri na oba kompa...secam se starog solteka drv5 sa radeonom 7500, imao sam nocne more od beep-a...Danas planiram da probam kod drugara na kompu, koji ima bolje napajanje i kod koga radi bolja graficka bez problema...ali se ne nadam previse, ionako je bila kocka za te pare...ali me zanima uzrok, ne da mi mira isti simptom, isto sve, razlicite karte i test masine...nisam isao od rasklopi-sklopi od starta jos...ali mislim i da je bespotrebno...
ako neko slucajno ima iskustva, nek podeli...nije mi za kockanje, bacene pare i dve kartice za spaljenu kolekciju, koliko me kopka resenje problema...sklonio sam ih u fioku, da ne gledam, posto me odmah vuce da isprobavam...a cale mi stoji nad glavom, zbog ove zime i samo zvoca sto mu diram masinu za karte i slusanje muzike...najgore sto mi propade nada da odigram neki hit iz 2007/08/09 na nekom pristojnom nivou detalja...
Hvala unapred...
[ gilopile @ 11.01.2017. 21:48 ] @
Hehe, nema tu sta da se kaze, nego da su obe karte neispravne i to je to.
Beep ne dobijas zato sto sve zavisi sta je na karti crklo. To bi se moglo dijagnostic karticom videti gde zabode. Beep se jedino dobije kada je na karti crklo napajanje, u svim drugim slucajevima Beep code nece odreagovati, jer konta da je kartica prisutna u slotu, a za dalje, sto ne baca sliku ili baca sa kockicama, linijama ili je nema, beep code ne postoji.

Pipni rukom zadnji deo kartice kada startujes komp i vidi da li se greje GPU, ako se ne greje, verovatno napajanje za GPU nije ok, a ako se greje, moguc hladan lem...Ne mora ovo da je 100%, ali u velikoj vecini slucajeva je tako.

Ne isplati se uopste i gubiti vreme sa njima...

Nauk za drugi put. Kada vidis u oglasima NISPITANO, to znaci NEISPRAVNO... Doneto iz Nemacke, znaci kupljeno na buvljaku za 100rsd - NEISPRAVNO... :D
Jer, zato bi neko prodavao karticu za 500RSD kao neproverenu, kada za 5 min moze da je proveri i proda za 2000...A price, kao nemam desk komp, koristim laptop pa ne mogu da probam...ne piju bas vodu :)
Ko se bavi prodajom/ preprodajom komponenti, ima on vise racunara kuci, ne boj se...i vrlo dobro zna da li je kartica ispravna ili ne :)
[ dusan.savkovic @ 11.01.2017. 22:55 ] @
Hvala na iscrpnom odgovoru...realno sam se kockao...zamalo da u kompletu kupim sa ove dve i 9800gt oc BFG, za 15e, zbog koje sam se i zaleteo...koja je prodana ujutru cim sam ponudio pare za sve...mozda ona bila i ispravna...xaxaxa...i ja sam pipanjem proverao da li radi cip, to mi se cinilo logicno posle par minuta rada, tj nerada...4670 se kao greje, ili zbog ove zime nemam vise osecaj u rukama...
Svaka skola se placa, pogotovo kad ti ne padne na pamet da se raspitas...naisao sam na oglas trazeci core2duo na 667, za dotrajali laptop i eksperiment...i odmah pohlepa da odigram malo Fout3 se javila...rekoh, sta je to, dve pakle cigara...nije mi zao sto ispadoh lakoveran i tupav...Doticnom sam se zahvalio na skoli i nek mu je sa srecom...
Sve ovo neispitano i nemacka i to sam i kontao da jeste tako, dok me nije zagolicala pohlepa...
ali dobro, saznao sam za dijagnostic card, sto nisam znao pre, koja bi mi ustedela dosta vremena i zivaca u proslosti...takodje, stvarno sam medved koji treba malo daporadi na svojoj edukaciji...
Drago mi je bar da sam bio u pravu za nacin testiranja...
Jos jednom veliko hvala za odgovor...sutra se spremam za zafrkavanje sa svih strana, posto sam danas bio ocaran svojom novom karticom...
da umirim sebe, probacu jos jednom kod drugara, bez ocekivanja...ako situacija ostane ista, ide u rernu...bar da se zezam malo...
[ gilopile @ 11.01.2017. 23:03 ] @
Ma sve je to ok, Boze moj. I ja sam se vise puta vodjen pohlepom zaletao na jako dobre kartice, neispitane. Bilo jace od mene, iako sam bio prilicno siguran da su crkotine, al opet sta znas. Jednostavno mi srce zaigra i ruka zadrhti kad vidim dobar komad HW-a, a cena neka sica :D

Ono, bar mi ostaju kuleri od njih, a oni uvek zatrebaju da se zbudze na neke druge...
9800gt bolje sto nisi uzeo, jer su 100% neispravne. Te kartice mislim da su najvise crkavale, pa onda 8800GT, GTS...:D

Brkni ih u rernu, nista ne gubis, a mogu da prorade ako je hladan lem u pitanju. Nek traje koliko traje, vragu briga.
[ dusan.savkovic @ 11.01.2017. 23:10 ] @
saznacemo uskoro...
[ ademare @ 12.01.2017. 00:45 ] @
Moram priznati , da nisam detaljno citao prvi post, mnogo je dugacak , ali sam se ipak nasmesio na prvu recenicu

To je Tipicna , stara Prevara , kakvo crno neispitano . Sve su to Lopovi ispitali, mozda je nisu pekli , ali imaju duvaljku koja to radi elegantnije , ne brini ni za to , i kada od nje nista nema nadje se neko i kupi od " Naivnog" prodavca .

Ko zeli da baci pare radi upravo kao ti , ko ne zeli za njega su cene tipa 2.000 - 3.000 po komadu ova 4 je brza pa i skuplja . A ne obe za 700 din !

Mada licno smatram da ni jedna ne vredi para koje se za njih traze , ove navodno ispravne , jer sve je to radilo 9-10 godina , pa u Nemacki kontejner , pa kod " naivnog " prodavca .

Jos ako su PCI -e nemam pojma kome ce to ? Da vidimo sta kazu tabele 3450 brzina 48 Gflopsa , beda , 4670 480 , znaci 10 puta je brza od ove prve , naravno po testovima sirove snage .

Sa tim odavno ne moze nista pametno da se uradi , brze danas ugradjuju u procesore , Prodaju polovne relativno skuplje nego nove.

Znaci ja na primer ne bi to kupio ni ispravno , po nekoj prosecnoj ceni koju traze, za 700 din samo
[ dusan.savkovic @ 12.01.2017. 17:19 ] @
@ ademare : Vidis, ja sam se kockao, video pa probao...valjda racunao da ce se on zeznuti a ne ja...ispadoh nasamaren, magarac i sve to...bacio pare...ali sam se ja isto tako ponadao da je on magare...te stoga, nemam uopste problem sa tim sto sam bacio pare i sto sam pao na foru...da su karte bile ispravne, ja bih likovao kako sam ispao pametan... kulturno nasledje Mucki...:)
Vise mi je trebao odgovor da li postoji neka hardverska nekompatibilnost u svim ovim slucajevima koje sam ispitivao, sto ima u daljem tekstu...a to se naravno svodilo na nadu da opet nisam ispao magarac, da sam mozda prevideo ili nisam znao za neki slucaj, a da je mozda ispravno...
a hd4670 bi lepo legao na ostatak ove moje crkavice od racunara, a sto da lepo ne probam...za tih 750 din...ova druga je kolateralna steta, nju sam sigurno racunao da nije probana, posto ne vredi nicemu...pa da mozda i radi...
u svakom slucaju, moje pitanje se vise odnosilo na pitanje hard/soft kompatibilnost i neispravnost, tj. moje nepoznavanje novonastale situacije, nego na postenje prodavca ili moje veliki rizik/veliki dobitak kockanje...
trebao si da potrosis jos minut, pa da procitas, video bi svrhu posta...
ali u svakom slucaju, hvala na odgovoru i odvojenom vremenu...:)
ps...mogu da pohvalim prodavca kako je lepo upakovao posiljku...:)
[ gilopile @ 12.01.2017. 17:32 ] @
hd4670 je vec ok kartica. Mozes da odigras milion dobrih starijih igrica sa njom. Meni su licno i bolje starije igric, nego ova nova njasra. Ova druga je krs, koliko da mozes da surfujes i pogledas neki film...

Uvek mozes naci ispravnu u ok stanju slicnu ili dodas jos dinar dva para i kupis 4870, kartica je odlicna, a vrlo jeftino se moze naci. Zaboravis na nove igrice i cepas ove do 2010, recimo, a ima ih bilion koje su dobre. Pola ovih danasnjih klinaca samo bulji u brojke kad igra, gleda da mu ne padne FPS, a kad padne, zaplacu i kukaju po forumima zasto se to desilo na kartici od 500eur i sl. :D Niko ne uziva u igrici. Jbt, igrali smo se sa uzitkom na racunarima sa 48 i 64kb :D
[ Binary Mind @ 12.01.2017. 17:33 ] @
Čim vidim "neispitano" u oglasu, bilo da je na Limundu, KP-u ili sl., zaobilazim u širokom luku... Jedino može, ako mi prodavac pokloni, pa da probam da popravim. Tad ništa ne gubim...
[ gilopile @ 12.01.2017. 17:39 ] @
Jedino su dobri takvi oglasi, jer za sicu dobijes ispravan hladnjak sa kulerom i pregrst rezervnih delova. Ko se bavi opravkom, vise nego isplativo kupovati takve jeftine kartice.
Kad pogledas cenu FET-ova PWM kola, raznih power IC-eva...vise nego dzaba izadje, a pride kod nas pola od toga ne mozes ni da kupis...pa cekanje 2 meseca sa alija...
[ Binary Mind @ 12.01.2017. 17:54 ] @
To jeste ako se baviš elektronikom. Može ponešto od elektronskih komponenti da se iskoristi, ali i tu je pitanje u kakvom su stanju ako je na primer grafička, ili matična pržena u rerni.
[ dusan.savkovic @ 12.01.2017. 18:02 ] @
moze li vizuelno da se otkrije da li je pecena kartica...pretpostavljam da bi trebala da ima ostecenja na laku, oko lemova ili vec...i ima li negde vodic za izvodjenje te operacije...mislim ovde na [es]-u...:)
[ gilopile @ 12.01.2017. 18:02 ] @
:D
Vidi se to dobro da li je przena...A i ako jeste, uglavnom komponente prezive przenje. Jedino GPU zna da crkne od prevelike temperature...Ostalo je 99% ok.

dusan.savkovic, moze da se vidi po plasticnim delovima. Bela boja vise nije bela...Nalepnice pozute, a ako ih nema i to je znak da je przena i neko uklonio...Vidi se i po samom PCB-, potamni...

Izguglaj, imas toga po netu kako se peku :D

Ovo je jedina bitna informacija kod pecenja

* 63/37: melts at 183 °C (361 °F) (eutectic: the only mixture that melts at a point, instead of over a range)
* 60/40: melts between 183–190 °C (361–374 °F)
* 50/50: melts between 185–215 °C (365–419 °F)

Ti rokas na 220c jedno 10 min i sta joj Bog da.
[ dusan.savkovic @ 12.01.2017. 18:35 ] @
pretpostavio sam da mora da ima fizickih promena...zato u prvom postu i napisah da su vizuelno dobre...
kontaktirao drugara koji ima radnu stanicu...odradice mi reball, onako na stare zasluge...bas me zanima da vidim kako to izgleda uzivo...ipak ovo nije bio uzaludan trosak...dosta se naucilo...:)
[ gilopile @ 12.01.2017. 18:39 ] @
Odlicno, ako ima ko da ti odradi za dzabaka, sto da ne. Neka pokusa sa 4670. Ovu drugu batalite, nije vredno truda.