[ Jovan 1988 @ 14.01.2017. 17:08 ] @
Pozdrav svima, još jedna glupava tema od mene.
Kupih danas ram 4gib, dodjoh kući, umetnu je u prazan slot, ali dešava se isto što se dešava trenutno dok pišem ovu poruku, a to je upali se komp radi 6-7 sekundi i ugasi se.Totalno se ugasi, ne restartuje se, ugasi se i posle 2-3 sekunde opet se sam upali i tako u krug.
U medjuvremenu slot sam čistio četkicom za zube, menjao memorije, obe su ispravne jer obe rade kad ih upalim u prvi slot. Vadio grafičku, sve usb-ove, nemam u pci-u ništa. Meni se čini da je slot crkao... čim nijedna memorija neće da radi. Ostao sam bez ideja.
Ploča podržava 1300mhz čini mi se, a obe memorije su od 1600. Nisu isti proizvodjač.
Ploča je Gigabyte ga h61ms2pv kupljena 2013.
[ calexx @ 14.01.2017. 17:27 ] @
Ako ubaciš samo jednu ili drugu u drugi slot, bez prvog?
[ Horvat I @ 14.01.2017. 17:48 ] @
I kod mene je 1par podnožja neispravan u Asrok ploči
[ Jovan 1988 @ 14.01.2017. 17:49 ] @
Prvi slot radi, bez obzira koju karticu ubacio.
Ako u drugi slot ubacim bilo koju, slogira se bez obzira da li u prvom slotu bila kartica ili ne.
Zaboravio sam da napisem i da sam 3-4 puta vadio bateriju, nema leka.
[ Binary Mind @ 16.01.2017. 19:05 ] @
Ako je tako kako si objasnio (kažeš čistio si problematični slot, radio clear CMOS), verovatno i jeste problem u DIMM slotovima...
[ Silvestar drugi @ 22.11.2017. 22:08 ] @
I ja sam imao problem sa memorijskim DDR portom na namatičnoj ploči ASUS K8 U-X. Na ploči se događalo to da su oba slota radila i ploča je čitala memorijske module s oba porta ali se događalo to da mi je nakon nekog vremena (nekoliko sati rada) pregarao memorijski modul u slotu koji je udaljeniji od procesora. Probao sam staviti drugi modul RAM-a sli je i on pregorio na tom istom slotu. Drugi slot je radio normalno i u njemu memorijsko moduli nisu pregarali. Ploča je inače sve ostale funkcije izvršavala normslno.
[ ademare @ 23.11.2017. 00:04 ] @
Tu je verovatno stizala u taj slot mnogo jaca struja nego sto je predvidjeno za rad memorijskog modula . Veci napon, veca amperaza , svejedno .

Svaka memorije DDR , DDR2 itd , ima svoj predvidjeni default napon na kome radi . Taj napon moze malo i da odstupa , za overklok se dizao napon , ali do odredjene granice . Ovde je verovatno napon stizao suvise veliki , memorija to moze jedno vreme da izdrzi , ali na kraju pregori .

To ce tesko neko da popravi . Obicno se takva ploca menja za drugu , ako je u garanciji , a ako nije kupi se druga i ide dalje .