[ dwarf @ 26.12.2001. 22:49 ] @
Ovo me bas zanima...

Dakle, pitanje je sledece:
recimo da imamo jedan dir na serveru koji je world-writable. Dakle, chmod-ovan na 777. I recimo da imam klinca koji pokusava da upise fajl u taj dir. On to pokusa tako sto kod sebe ima Apache i PHP i zatim preko fopen() f-je proba da otvori fajl za pisanje u tom diru.

Ako je dir "testdir" a host "nekihost", kod izgleda ovako:
Code:

$fp = fopen("http://www.nekihost.com/testdir/ja.php","w");
fputs($fp,"nesto");


Da li ce gornji kod raditi. Kada ja to probam, dobijem poruku da fajl ne postoji i da zato ne moze da ga otvori. Napomena je da se mod "w", dakle morao bi da pokusa da ga "stvori". Ima li neko iskustva sa ovime???
[ leka @ 27.12.2001. 01:53 ] @

Nece raditi

[ Zoran Rašković @ 27.12.2001. 03:25 ] @
hehe naravno da nece.
[ dukenukem @ 27.12.2001. 03:37 ] @
ajd' sad: a zasto nece?
[ Zoran Rašković @ 27.12.2001. 05:23 ] @
pa nemozes tako remote da radis bre
[ dukenukem @ 27.12.2001. 08:20 ] @
php manual (PHP Documentation Group):

int fopen (string filename, string mode [, int use_include_path])

If filename begins with "http://" (not case sensitive), an HTTP 1.0 connection is opened to the specified server and a file pointer is returned to the beginning of the text of the response. A 'Host:' header is sent with the request in order to handle name-based virtual hosts.

Does not handle HTTP redirects, so you must include trailing slashes on directories.

[etc.]
[ dwarf @ 27.12.2001. 10:44 ] @
E pa bas zbog toga. Zanimljivo je dakle da nece da kreira fajl. Verovatno bi mogao da ga truncate()-uje na 0 bajtova, ali izgleda da nece da ga kreira. Voleo bih samo kada bi lepo rekli tako nesto, posto sam se bas prepao...
[ Gojko Vujovic @ 27.12.2001. 10:54 ] @
To je do podešavanja apache servera, da li će raditi taj PUT ili ne.. A gde se TAČNO podešava, ne znam.. pretražite dokumentaciju :)
[ dwarf @ 27.12.2001. 18:14 ] @
Ah, znaci PUT je u pitanju...Pa sada mi je dosta toga jasnije. U svakom slucaju, hvala svima, laknulo mi je sto ne radi... :)))