[ popmilan76 @ 25.01.2017. 14:08 ] @
Imam kod za promenu boje pozadine kada se fokusira na neki edit,ali da li mogu to da uradim tako sto bih to postavio u main form,negde u recimo oncreate event,i da mi menja boje u svim formama,u celoj aplikaciji...
[ savkic @ 25.01.2017. 14:56 ] @
> Imam kod za promenu boje pozadine kada se fokusira na neki edit,ali da li mogu to da uradim tako sto bih to postavio u main form,negde
> u recimo oncreate event,i da mi menja boje u svim formama,u celoj aplikaciji...

Zelis da na jednom mestu kontrolises boju svih edita u programu?
Mozda bi moglo da se resi preko stilova ili class helpera ako imas noviji Delphi, ako ne onda postoji nekoliko klasicnih pristupa:
a) Nasledis TEdit (TCustomEdit) i tu ubacis zeljenu boju i dalje koristis tu izvedenu klasu svuda
b) Subclasujes TEdit.WndProc i onda handlujes windows poruke za fokus i gubljenje fokusa i menjas boju
c) Iskopiras ceo StdCtrls.pas u dir gde ti je projekat pa izmenis direktno u fajlu sta trebas i samo rekompajliras.
[ popmilan76 @ 25.01.2017. 15:28 ] @
Da,kao sto kontrolisem da mi umesto taba bude enter....sve iz main form,kao i jezik koji koristim,datume i slično....
[ popmilan76 @ 26.01.2017. 21:30 ] @
Mene zanima ovaj prvi nacin,jel moze neko pojasnjenje,...Dakle,kada polje bude u fokusu,da bude rezimo zuta,a kada izadje da se vrati na belu...
[ savkic @ 26.01.2017. 22:17 ] @
> Mene zanima ovaj prvi nacin,jel moze neko pojasnjenje,..

Napravis novu komponentu izvedenu iz TEdit/TCustomEdit i dalje svuda nju koristis.

Kod za nju je jednostavan, otrprilike ovako

Code:

TMyEdit = class(TEdit)
protected
    procedure DoEnter; override;
    procedure DoExit; override;
public

end;

procedure TMyEdit.DoEnter;
begin
  Color := clYellow;
  inherited;
end;

procedure TMyEdit.DoExit;
begin
  Color := clWindow;
  inherited;
end;