[ maksvel @ 25.01.2017. 22:04 ] @
Imao sam box 2 sa 10Mbps Internetom. Sad sam uzeo IPTV, a na boxu sam se prijavio za 50Mbps i oni kažu može i potpišem ugovor i sve.
Međutim, i posle 3 dana ne puštaju mi preko 10Mbps. Pisao sam im jednom, kažu "biće". Pitam se da li postoji sada neka procedura da to mora da se čeka da puste 50Mbps? Mislio sam da je to "na klik", kad su već rekli da može i dali mi nov modem i sve.
Želim 50Mbps
[ maksvel @ 30.01.2017. 22:06 ] @
Pustiše konačno, posle novih mejlova.
Još mi komšija (telekomovac) poručio: "pustili smo ti 50, hej!", nakon što su nešto "ušrafili" u ormančetu ispod zgrade.
Pretpostavljam da očekuje mooštoolook
[ SlobaBgd @ 30.01.2017. 23:34 ] @
I ja čekam "proveru tehničkih mogućnosti", bezecovao sam pre par dana paket od 50 mbps na 2 godine. Kaže ona seka u poslovnici, do sutra (tj. već danas) bi trebalo da me zovu da potpišem ugovor i uzmem novu opremu ako postoje mogućnosti. Valjda neću morati da se dopisujem sa mts-om. Mada, kada sam prelazio na 10 mbps, bilo je dopisivanja i oštrih reči više od nedelju dana!
[ maksvel @ 31.01.2017. 18:43 ] @
E, a meni su odmah sutradan javili majstori da može, ja otišao, potpisao, zamenio ruter, povezao, rifrešovao svaki čas speedtest.com, ali tek posle jedno 7 dana su pustili.
Valjda će kod tebe da šljaka.

A lep Internet 50Mbps, baš lep.
[ calexx @ 31.01.2017. 19:37 ] @
Ništa posebno. ;>

[ Hackman @ 01.02.2017. 00:15 ] @
Da li je to neka akcija koja je cena tog paketa?
[ calexx @ 01.02.2017. 10:04 ] @
Ma nema veze sa mts ponudama, samo kažem da net 50 i nije nešto. ;)
[ bachi @ 01.02.2017. 10:07 ] @
Ma Cuclex troluje na ADSL temi sa Exe net optikom/wifi...
[ calexx @ 01.02.2017. 10:40 ] @
Sad će da krenu i ubrzani SBB-ovci.
[ SlobaBgd @ 01.02.2017. 10:45 ] @
A zašto na svakoj temi o domaćim provajderima i brzini Interneta neko utrči sa isukanim... i hvali se koliki je njegov?! Ni mene ni maksvela ne zanima koliko brz net ima neko u Nišu, kod lokalnog provajdera.
[ calexx @ 01.02.2017. 11:36 ] @
Ama bio je samo komentar na izjavu da je net 50 baš lep, koliko da se vidi da ima i lepših.
[ gilopile @ 01.02.2017. 11:44 ] @
Blago se ćaletu. Moje vnogo od centrale ne moze ni 10Mbps da prebaci, a kamoli 50 :( Za ostalo nemam uslova, ili to ili ubogi Wi-fi za 2000rsd 10mbps. O brzim paketima i da ne pricam kako deru.

Posto stanovi u Nisu? :D
Prodam ovo malo kuce, bastu, traktori i pravac Nis.
[ Dr.sima @ 01.02.2017. 14:15 ] @
@Calex
Jos manje posebno, doduse u komsiluku...


[ calexx @ 01.02.2017. 16:34 ] @
Sad će i tebe da napadnu. ;) Ma razumem ja, adsl je kod nas još tanak, tek se kreće sa vdsl varijantama pa je svaki prelazak sa 10 na 50 ogroman napredak. Ja sam samo imao sreću da kroz moj kraj prođe optički kabl, ako sam dugo čekao na SBB ili na adsl, sada se popravilo.
[ mbm @ 01.02.2017. 21:37 ] @
Elem, mislim da su tolike brzine interneta naša VELIKA NUŽDA. Hajde da neko sa isukanim ... uputi mene neupućenog čemu zaista služi 150 megabita interneta osim da lomi glave diskovima (onim mehaničkim). Već zamišljam silnu potrebu za kontinualnim daunloudom spomenute brzine 24 h a šta sa 24/7 pa tako jedno mesec dana ili duže?
Možda bi bilo zgodno izbaciti RAM iz računara pa staviti kabel na procesor .

Molim odgovor.
[ maksvel @ 01.02.2017. 21:43 ] @
Ja sam ga brzo spakovao u korice, da se tako izrazim, neka caleks obrazloži. Mogu samo da nagađam da je zbog čestog skidanja novih distroa
[ Hackman @ 01.02.2017. 23:24 ] @
@jCaleks, u kom si delu Niša, ja sam Minovo naselje L stena i izgleda da
optički kabal još nije prošao kod mene. Čuo sam da samo Egze net u Nišu
postavlja optičke kablove ali ne znam koliko je to tačno.
[ Dr.sima @ 02.02.2017. 00:21 ] @
Velika je razlika u poslovnoj i privatnoj primeni interneta.
Meni licno kuci je 10mb/s malo, stremaing se vuce, netflix/hbo ne rade, fhd je misaona imenica, jos ako nas vise koristi net...
50 mbps je vec pristojna brzina za multimediju.

Sto se posla tice, probaj za downtime od 12 sati da uploadujes dump ili video od 100Gb.
[ SASA M. @ 02.02.2017. 00:35 ] @
Citat:
calexx: Sad će da krenu i ubrzani SBB-ovci.


Vec jesu:
http://sbb.rs/a13149/Podrska/V...a-iznad-evropskog-proseka.html

Meni vec stoji na 60/4 na web stranici, ali me jos nisu prebacili. U toku je za vecinu sbb korisnika dizanje.
[ calexx @ 02.02.2017. 08:37 ] @
Citat:
mbm: Hajde da neko sa isukanim ... uputi mene neupućenog čemu zaista služi 150 megabita interneta osim da lomi glave diskovima (onim mehaničkim). Već zamišljam silnu potrebu za kontinualnim daunloudom spomenute brzine 24 h a šta sa 24/7 pa tako jedno mesec dana ili duže?
Greška u samom startu je povezivanje brzine sa dovlačenjem nečega tj svega i svačega. To sam radio sa 128/64 i sličnim brzinama a onda sam dovukao kod sebe ceo internet i više nema šta da se dovlači. ;) Bači bi sada rekao da velike brzine mnogo znače kada se taj internet koristi na par kompova, nekoliko tableta i više mobilnih, što je čest slučaj kod mnogih jer je danas mobilni prva igračka za decu pa što veća porodica, više je potrebno. To kod mene ne važi ali je dobar detalj.
Ne znam da li ti nekada zapne internet kada pokreneš više paralelnih procesa tipa striming, download, slanje nečega nekome i slično ... meni se to sve manje dešava. A i kada nešto hoću da uradim, bolje je da to završim za par minuta nego da radi satima.

Mislim, da li kritikovati svakoga ko ima auto koji ide brže od 120km/s koliki je maksimum kod nas? Šta će mu tolika brzina?

E da, da ne zaboravim, dobio sam neki popust kod provajdera i mene ovo košta manje nego recimo bilo koji Box 3 kod mts-a ili manje nego najmanji SBB Duo paket ili čist internet.
Citat:
maksvel: Mogu samo da nagađam da je zbog čestog skidanja novih distroa :D
Jok, prošla i ta vremena kada sam svaki dan skidao po nekoliko i sve instalirao. Sada uglavnom pratim i dovlačim samo nekoliko distroa pa se svede na par mesečno. Izabrao sam i više ne eksperimentišem. Ipak, bolje mi je da i tada to ide 15MB/s nego da čekam pola sata.
Citat:
Hackman:@jCaleks, u kom si delu Niša, ja sam Minovo naselje L stena i izgleda da optički kabal još nije prošao kod mene. Čuo sam da samo Egze net u Nišu postavlja optičke kablove ali ne znam koliko je to tačno.
Ja sam kod Palilule ali to ne mora da znači ništa, exe-net razvlači u mnogim delovima grada pa bi bilo bolje da se raspitaš, može da se desi da su ti već u komšiluku a ne znaš za to. Danas ću nešto da svratim do njih pa ću da pitam za Minovo naselje.
Optiku postavljaju mnogi, kroz moj kraj su prošli i SBB (samo do čvorišta, izgleda da su odustali od uvođenja optike do korisnika) i exe-net i netnet i pogled ... mada mi se čini da je exe-net najpovoljniji.
[ Sceka @ 02.02.2017. 10:56 ] @
Uvek me cude ta pitanja tipa „sta ce ti ta brzina” i slicno.

Sto se tice brzine Interneta - najbitnije je @calexx naveo kad je opisao sta bi rekao @bachi. To je sustina danas jer skoro da ne postoje domacinstva bez navedenog u primeru (ja bih dodao i TV). Da bi svi bili relaxirani u koriscenju tih uredjaja mora da bude neka minimalna brzina, odnosno protok ka uredjajima. Danas ne ta minimalna brzina oznacava kao 30Mbps, sve ispod toga je malo, malo vise ili mnogo problematicno.

Zasto bas velike brzine, misleci se na 100Mbps i vise? Odgovor je jednostavan - a zasto da ne? Sta je lose u tome sto se nesto desi trenutno ili prilicno brze? „Ja nigde ne zurim, nije mi bitno da li cu nesto da skinem za 10 minuta ili sat vremena..” i slicne varijante price su besmislene jer se taj svoj licni stav i potreba namece drugima kao jedino ispravno. Sto je ne samo besmisleno nego i nekulturno, nevaspitano, drcno, bezobrazno, neuvidjavno, oholo, nadmeno, nepristojno... a narocito jer je to uvek u nekom ruznom smislu, cesto uvredljivom po onoga ko ima i/ili koristi tu neku brzinu koja je danas potpuno normalna, nije nista egzoticno u brzini od 100Mbps ili vecoj.

„To treba onima koji cesto skidaju...” je bilo tacno pre dosta godina. I to je danas prevazidjeno jer nema potrebe za skidanjem i kucnim skladistenjem zato sto sve postoji i kad treba skida se brzo i koristi. Prosto.

BTW, 150Mbps nece naskoditi hardu, danasnji hardovi rade sa vecim brzinama od te...

A naravno, ne bi bilo lepo da ne okacim i ja moj rezultat merenja.




Pozdrav!
[ gilopile @ 02.02.2017. 11:15 ] @
Vrlo jednostavno, nekome je malo 100Mbps, a nekome ne treba ni 10. Zavisi od prohteva, i ne vredi uopste raspravljati o tome.
Ja da imam uslova, uzeo bih i 1TBps, naravno ako je cena ok :) Sto Sceka kaze; `a zasto da ne `.
[ mbm @ 02.02.2017. 11:43 ] @
Citat:
Sceka:


Sto je ne samo besmisleno nego i nekulturno, nevaspitano, drcno, bezobrazno, neuvidjavno, oholo, nadmeno, nepristojno...








Ne čini li ti se da je ovo što si napisao upravo nekulturno bezobrazno i sve što si sam napisao za sve nas koji se nismo u svemu složili sa tobom.

Pored toga nisi mi uopšte odgovorio iako sam šaljivo i dobronamerno pitao bez namere da više pišem na ovoj temi ali vidim prozvan sam.

Kontinualna brzina protoka inače nije i brzina na prozivku to svi mi vrlo dobro znamo dok veselo klikćemo mišem a neko to zove surfovanjem.
Ništa, ama baš ništa brže nećeš nalaziti informacije kad ih ciljano tražiš kroz 100 megabita u odnosu na 10 megabita.
Još nešto, baš me briga kao korisnika koliki protok ide kod kroz adsl žice dok koristim 3 STB uređaja u isto vreme sa mojim 10 ili 50 megabita ineternet pristupom na mts-u.

MB
[ gilopile @ 02.02.2017. 11:56 ] @
To je tacno, i sa 10Mbps se lepo surfa, i nista sporije nego sa 100...Meni licno treba brz net, jer se desi da moram da skinem vise OS-a u sto kracem vremenu.

Sto se toga tice, zahtevan sam netdzija :D

Kada sam pre par meseci uspeo za ok sumu da iskamcim od provajdera Wi-Fi 20Mbps, ovaj me posle mesec dana zove i pita, `kako si uspeo da prebacis 500TB za mesec dana`, kao jel imas IPTV i sl? Zamisli, bogati, interesuje ga koliko i kako sam potrosio, a paket `Flat`. Rece covek da mu potrosim vise protoka nego njih 100 za mesec dana i ja mu se tu, kao takav, nikako ne uklapam, i prebacio me u neki Home paket za istu cenu, a 10Mbps. Ccc, kakve barabe. Jbg, nisam od onih koji samo fejzbuce i trose giga-dva protoka mesecno :D
Ona fora, bace na neki AP 100Mbps, a na njemu nakaceno 30 klijenata sa paketima od 20Mbps i onda mu petorica ovakvih kao ja ne odgovaraju. :)

Vremena su takva, HD, 4K materijal od po 15-40GB, serija u HD parsto giga...Jedna pisljiva igrica ( ne igram se inace ), 50GB...Ko koristi Kodi i gleda 5-6 sati dnevno HD materijal, ode protok u majcinu...Ma ima gde da ide...U krajnjem slucaju, podelio bih komsijama free net, a to vec i radim sa mojom crkavicom od neta sada...
[ Ivan Dimkovic @ 02.02.2017. 12:24 ] @
Citat:
Sceka
BTW, 150Mbps nece naskoditi hardu, danasnji hardovi rade sa vecim brzinama od te...


150 Mbit/s je nista, to je manje od 20 MB/s sto je visestruko manje od brzine koje hardovi od pre 10 godina mogu da ispucaju.
[ calexx @ 02.02.2017. 13:35 ] @
Verovatno se pitanje odnosilo na to ... šta kada sa takvom brzinom prepuniš hard pa mora novi i novi ... ne bukvalno da šteti hardu.
Citat:
gilopile:Ja da imam uslova, uzeo bih i 1TBps, naravno ako je cena ok :) Sto Sceka kaze; `a zasto da ne `.
Pa neki već nude 1Tbps ... teško da dobiješ baš 1TBps a i ne znam za hardove koji mogu to da prihvate. ;) Nažalost, ovaj moj provajder redovno nudi do 220/22 mada izgleda ima i custom pakete pa ni to nije rešenje. :)
Citat:
gilopile:Kada sam pre par meseci uspeo za ok sumu da iskamcim od provajdera Wi-Fi 20Mbps, ovaj me posle mesec dana zove i pita, `kako si uspeo da prebacis 500TB za mesec dana`, kao jel imas IPTV i sl?
Da opet ponovim priču, negde 1997. godine dođu u firmu bivše kolege koji su radili u nekoj lokalnoj ozbiljnoj firmi i ponude nam link 128/128 da testiramo. Kao, potrebno je da se provere i link i oprema pa su i nama ponudili. Posle mesec dana dolaze opet, kažu postoji neki problem kod vas, nešto nije u redu, vi ste napravili veći protok nego cela akademska mreža plus još nekoliko firmi koje su testirale plus svi fakulteti koji su bili posebno uključeni u priču. Jedva smo mu objasnili da je sve u redu i da smo mi bili savesni u obavljanju tog posla pa smo maksimalno testirali ;) link. Naravno, odneli su kabl i prestalo je testiranje. U to vreme je 14400 bio neki standard, retko je bilo 28800 ili 33600 a mislim da 56k još nije ni krenuo. A mi 128/128.

Hm, kada je adsl postao normalna pojava i počelo da se pominje da će jednom da bude i celih 2Mbps, pročitao sam bezbroj komentara da je to skoro nemoguće ali da će svi oni, u slučaju da jednom i kod nas bude 2Mbps, tog trenutka da prestanu da traže više jer je sve preko 2Mbps previše i bespotrebno. Sada se čude za 120 ili 150 a iduće godine će da bude ... ajde 150Mbps je minimalno potrebno, ajde i 250 ali šta će nekoma 2Tbps ... i slično.
[ bachi @ 02.02.2017. 13:49 ] @
Nekad si imao 14' monitor, a sada full hd i normalno da treba nahraniti to sa video sadržajem, a gde je tek 4k. :D

10Mb download po osobi je sada neki minumum.
[ Predrag Supurovic @ 02.02.2017. 14:50 ] @
Do pre mesec dana sam imao link od 7 bmps. Sad imam 30 mbps. Ne primecujem nikakvu razliku, sem kad bas nesto downlodujem.

Ja bih vise voleo veci ul nego veci dl.
[ Branimir Maksimovic @ 02.02.2017. 15:15 ] @
Da, upload od bar 10mb bi bio ok. Pazi nude 50/2 WTF??
[ bachi @ 02.02.2017. 16:12 ] @
Citat:
Predrag Supurovic:
Do pre mesec dana sam imao link od 7 bmps. Sad imam 30 mbps. Ne primecujem nikakvu razliku, sem kad bas nesto downlodujem.

Ja bih vise voleo veci ul nego veci dl.

Zato sam i naglasio - po osobi.
[ dany12 @ 02.02.2017. 17:55 ] @


Kod mene je paket od 10Mbs.Dok sam imao samo internet, test je išao za DL do 8.8Mbs,kad sam prešao na box je ova beda od protoka. Niko nije govorio da će IPTV da se ugrađuje u ovaj protok od 10Mbs kad sam prelazio.
[ gilopile @ 02.02.2017. 18:28 ] @
@dany12,

Ako ni pre tog IPTV-a nisi mogao da izvuces 10Mbps, plasim se da nemas tehnickih mogucnosti za bolji protok, pa su morali da ti `secnu` od tih 8.8Mbps nekih 4Mbps za IPTV, jer drugacije ne moze.

Najbolje je da ih kontaktiras i vidis sa njima.

Po prqavilu, koliko sam ja upucen, 10Mb placas net, a IPTV placas zasebno i oni povrh tih 10Mb treba da obezbede/ puste jos + ~4Mbps za IPTV. A ako nemas tehnickih mogucnosti, mozda uz neki dogovor da u buduce ne placas 10Mbps, vec paket od 5, ako uopste i postoji, a ako ne, da ti snize cenu.
[ Predrag Supurovic @ 02.02.2017. 18:32 ] @
Citat:
bachi:
Citat:
Predrag Supurovic:
Do pre mesec dana sam imao link od 7 bmps. Sad imam 30 mbps. Ne primecujem nikakvu razliku, sem kad bas nesto downlodujem.

Ja bih vise voleo veci ul nego veci dl.

Zato sam i naglasio - po osobi.


Ja nisam naglasio, ali kod mene je to za sve osobe zajendo, i to ne baš malo.

[ Hackman @ 02.02.2017. 19:54 ] @