[ Nemanjaaa12 @ 30.01.2017. 09:35 ] @
Kako povezati takvu vrstu plafonjerke?Skinuo sam luster i imam tri zice.A na plafonjerci iz svakog grla ima po dve zice.Crna i bela.
[ gilopile @ 30.01.2017. 09:43 ] @
Najbolje da slikas ako se vidi kako su izvedene te 3 zice.

Mozda je ona caka da se moze prikljuciti na dupli prekidac, pa jedan prekidac prekida 2 sijalice, a drugi 1 i na taj nacin mozes dobiti jedno svetlo, 2 svetla i sva tri.

Ako ces da vezes na jedan prekidac da rade sve 3 odjednom, onda otvori i sva 3 grla vezi paralelno i to je to. Sve crne vezes i posebno sve bele...
[ Nemanjaaa12 @ 30.01.2017. 09:51 ] @
Hteo sam, da sve crne spojim i u jednu klemu i to da bude faza, bele isto tako i da bude nula?Moze li taj nacin
[ emiSAr @ 30.01.2017. 12:01 ] @
Ommetrom ili vizuelno provjeri sa srednjeg kontakta grla koje su zice, i na njih preko prekidaca dovedes fazu, druge zice idu prema nuli.-
pOz
[ gilopile @ 31.01.2017. 02:25 ] @
Sto kaze EmiSar...

Ne mozes da pogresis, sva 3 grla vezi paralelno...Crna - sve crne iz jednog kraja grla na jedan skup i tako bele na skup i to je to, sve sijalice ce raditi.

Samo polako, ako nisi strucan, pitaj ovde pre nego spojis + jedna slika bi nam mnogo znacila.

Ma samo da ne izadjes u blic/zena - tamo su tekstovi sa frizurama itd.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Sve je to pod naponom od 220V, zato ako nisi siguran sta radis, bolje prepusti nekome ko se razume i nema problema.
[ Lavlja_Jazbina @ 31.01.2017. 06:41 ] @
Citat:
Nemanjaaa12:
Hteo sam, da sve crne spojim i u jednu klemu i to da bude faza, bele isto tako i da bude nula?Moze li taj nacin

Moze.

[ baresi @ 31.01.2017. 19:20 ] @
Da nije treća žica uzemljenje. Ako je kućište metalno.trebalo bi da je uzemljeno.Koje boje je treća žica? Slika bi stvarno sve rekla.