[ RNenad @ 31.01.2017. 15:28 ] @
Zna li neko kako, i može li mi objasniti sam proces toga? Da li mora preko PC-a ili možda postoji neka aplikacija, koja podržava ovaj model?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.01.2017. 15:43 ] @
Zašto bi hteo da ga rootuješ?
[ RNenad @ 31.01.2017. 16:01 ] @
Neki od razloga su: Aplikacije za Android su znatno više zastupljenije, u odnosu na Windows Phone. Mali broj njih su dostupne za isti. S tim bih dobio i mogućnost, da neke Android aplikacije mogu instalirati na Win. Takođe i to, da mogu pristupiti nekim sistemskim podešavanjima, kojima inače ne mogu sad. Recimo da izmenim tastaturu. Ova QWERTY me užasno nervira. Kao naravno i druge stavke isl.
[ gti2 @ 31.01.2017. 16:10 ] @
Android aplikacije su radile na probnoj verziji Windows 10 mobile.Da je to radilo kako treba, ne bi izbacili to u finalnoj verziji.Windows telefon je drugaciji od Androida i sa tim se pomiris ili ne.I meni je u pocetku bio problem manjak aplikacija u odnosu na Android, ali sam se vremenom navikao na to.U sustini sve ono sto sam najvise koristio na Androidu, dostupno je i za Windows.
Posle godinu ipo dana, telefon i baterija rade kao i prvog dana.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.01.2017. 16:15 ] @
Jesi probao ovaj nacin, za Android aplikacije.
http://wccftech.com/install-android-apk-on-windows/
[ RNenad @ 31.01.2017. 16:56 ] @
Citat:
gti2:
Android aplikacije su radile na probnoj verziji Windows 10 mobile.Da je to radilo kako treba, ne bi izbacili to u finalnoj verziji.Windows telefon je drugaciji od Androida i sa tim se pomiris ili ne.I meni je u pocetku bio problem manjak aplikacija u odnosu na Android, ali sam se vremenom navikao na to.U sustini sve ono sto sam najvise koristio na Androidu, dostupno je i za Windows.
Posle godinu ipo dana, telefon i baterija rade kao i prvog dana.
Što se aplikacija tiče, mnogo su kvalitetnije na Androidu. Recimo za optimizaciju sistema, itd. Što je na Win. očajno. Što se samog telefona tiče, brzina, kao i prvog dana je. Nema bugova, nije usporen, sa čim se Android ne može pohvaliti. Non-stop Android moraš "čistiti", užas. Ali, ima druge prednosti zato. Baterija, i ne mogu se pohvaliti baš. To mu i nije jača strana. Ne znam, ali mislim da bih dobio "root-ovanjem" više mogućnosti.
[ RNenad @ 31.01.2017. 17:22 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Jesi probao ovaj nacin, za Android aplikacije.
http://wccftech.com/install-android-apk-on-windows/
Nisam probao. Piše: Supported devices: Lumia 920, Lumia 925, Lumia 929 (Lumia Icon), Lumia 830, Lumia 930, Lumia 1520, Lumia 635, Lumia 730, Lumia 820,,, Lumia 435, Lumia 928. Dok Lumia 640XL nema. Verujem da može i ona?
[ gti2 @ 31.01.2017. 19:29 ] @
Baterija drzi skoro 2 radna dana kod mene,vikend kad nemam toliko poziva izdrzi bez problema.
Doduse,kod mene je manji ekran jer je u pitanju obicna 640.
[ RNenad @ 31.01.2017. 21:22 ] @
Kamo sreće da je i kod mene tako. Čim ukljućim WI-FI to je sažvaće za tren. Ovako, tu i tamo. U suštini, razočaran sam s njom, a i sa zvučnicima, pretihi su, ma "0". Da ne znaš ti možda, može li se ova tastatura promeniti, u "ABC"?