[ AMD guy @ 07.02.2017. 23:21 ] @
Ne znam da li je vec bila slicna tema ali svaki put kada koristim funkciju povracaja lozinke za moj nalog ona uvek dolazi u cistoj tekst formi. Uvek kada zatrazim svoj password na drugim forumima oni mi uvek nude opciju da napravim nov password umesto da mi vrate password u cistoj tekst formi.

Zasto ne postoji neka vrsta enkripcije za korisnicki nalog na ES-u?
[ Shadowed @ 07.02.2017. 23:42 ] @
Bilo je pisano nekoliko puta (otprilike kad god neko IT pismen zaboravi password prvi put) samo se takve teme u cilju popravke problema obrisu jer poznato je da ako se ne prica o problemu isti i ne postoji pa je to usvojeno kao osnovna politika foruma u svim oblastima gde je iole primenjiva.
[ AMD guy @ 08.02.2017. 09:32 ] @
Znaci ovo je kao javna tajna, skoro svi znaju ali ne pricaju o tome?
[ Shadowed @ 08.02.2017. 09:47 ] @
Pa, realno, nema sta da se prica. To je tako, niko ne mari da to ispravi i to ti je to.
[ Java Beograd @ 08.02.2017. 12:28 ] @
Jasno je da se password u bazi pamti kao string a ne kao MD5 hash (ili kakav drugi oblik).
Valjda im tako bilo lakše da isprogramiraju.

I onda, kad već imaju tvoj password u String obliku, što ti ga ne bi vratili, ako si ga već zaboravio. Fini i ljubazni ljudi.

Citat:
AMD guy:... svaki put kada koristim funkciju povracaja lozinke za moj nalog ...

A i ti si mi neku žešći .NET developer, tj. wanabe IT profesionalac, kad svako malo zaboravljaš lozinku.
[ AMD guy @ 08.02.2017. 13:51 ] @
Ne koristim svuda isti password pa se zaboravi, pogotov kada treba da se ulogujem na svoj nalog sa drugog racunara
[ iglig @ 08.02.2017. 15:32 ] @
Pravo rešenje je da se napravi forma gde se traži unos nove lozinke i ista updatuje. Security is overrated. Trololo xD

Ovo je pravi primer zašto se ista lozinka ne koristi na više sajtova, uključujući pattern "m0jAlznkaesforum".