[ ip-monster @ 17.02.2017. 08:19 ] @
Ljudi ima li neko nekog iskustva sa ovim modelom MT-a?! Radi nekog vida centralne kontrole rutera na lokacijama plan mi je bio da na svakom od njih podignem The Dude server i pristupam im sa svog racunara. Iscitao sam sve manuale i odradio sve sto je trebalo ali na MT-u nikako da mi se pojavi The Dude servis. U packages sam iskopirao onaj .npk fajl za dude server ali kada zelim da se konektujem na njega sa racunara uvijek dobijam gresku da "ne postoji dude server". U to se uvjerim i na samom MT-u gdje ga nema na spisku servisa... Da li ima neka caka?! MT je vec na mrezi pa ne znam da nije mozda potrebno uraditi instalaciju prije postavljanja na internet ili sl... mozda zvuci glupo ali ne znamni sam sta bih mislio :)
[ npero @ 17.02.2017. 08:47 ] @
To je mipsbe procesor za njega ne postoji Dude server.
Sta ce ti Dude server na svakome ? Server se stavi na jednom mestu koje ce da prikuplja podatke a ti sa klijentom pristupas tim podacima.

Podrzani procesori za dude su mmips, arm, tile i x86 samo na uredjajima sa ovim procesorima postoji dude server. Kada me neko pita da instalira dude prvo ga pitam da li ima neki racunar koji mu radi non stop ako ima lepo virtulena masina ako vec nema neku viruelizaciju free licenca za Mikrotik pod free mislim ona level 1 koja je besplanta na sajtu i onda dude server i sve lepo radi.
[ ip-monster @ 17.02.2017. 09:31 ] @
Ok. Na sajtu koji god server skinem, skida ga kao .npk fajl.. Ne znam koji da skinem pa da instaliram na laptopu..
[ alekksandar @ 20.02.2017. 07:59 ] @
Onda nisi dobro proucio manual za Dude server. Imas bas sve lepo detaljno opisano sta, kako i gde da instaliras.
[ ip-monster @ 21.02.2017. 14:22 ] @
Moze li link za taj manual?! ja sam izcitao neki koji sam nasao na sajtu za dude v4.0 ali nisam uspio da uspostavim vezu sa bilo kojim od MT-ova koje imam.

npero rece
"Podrzani procesori za dude su mmips, arm, tile i x86 samo na uredjajima sa ovim procesorima postoji dude server. Kada me neko pita da instalira dude prvo ga pitam da li ima neki racunar koji mu radi non stop ako ima lepo virtulena masina ako vec nema neku viruelizaciju free licenca za Mikrotik pod free mislim ona level 1 koja je besplanta na sajtu i onda dude server i sve lepo radi."

instalirao sam dude na svom laptopu i kada ga pokrenem daje mi izgled winbox-a i pri tom ne mogu da se konektujem ni na jednu adresu koju unesem u polje server..
[ anon115774 @ 21.02.2017. 15:15 ] @
Citat:
ip-monster: Moze li link za taj manual?!


Moze. www.google.rs

Ukucas "dude server manual" i kliknes na prvi link koji izadje.

[ bmarkovic06 @ 22.02.2017. 19:42 ] @
Informer tebe ce google da angazuje da ih promovises :).
[ dragansar @ 22.02.2017. 19:56 ] @
Isti vid pretrage mozes iskoristiti i na yahoo i bing-u...mislim da ce te isto odvesti do zeljene destinacije :-)