[ R A V E N @ 19.02.2017. 22:38 ] @
Sumnjam da ja mogu išta popraviti, pa mi televizor valja nositi u servis. Htio bi da dobijem što više informacija o ovome. Slika se razdvojila na dva segmenta: jedan glavni i drugi bljeđi koji izgleda kao sjenka prvog. Izgleda isto kao kad osoba ima veliku dioptriju.

Proizvođač/tip televizora: Samsung/LCD
Model: LE32C530

Nije do vanjskog video-signala, jer se isti problem javlja i kod prikaza software-skih dijaloga televizora za podešavanje parametara. Evo kako izgleda:

[ alexa_pg @ 20.02.2017. 15:40 ] @
U pitanju je panel tako da je pitanje imas li ga rasta nositi u servis.
[ macedo @ 20.02.2017. 20:44 ] @
Ja bih probao sa proverom ribon kablova koji dolaze sa panela na T-con.
[ drragan66 @ 20.02.2017. 21:18 ] @
https://www.youtube.com/watch?v=t36YT7-5GTY
[ R A V E N @ 06.03.2017. 01:59 ] @
Ma moguće je da sam ja nešto pokvario, jer sam spajao računar na RGB (Red Green Blue) ulaz i kad bih promjenio rezoluciju, televizor je samostalno vršio svoja unutrašnja podešavanja.

Mada bi trebalo da prijavi problem sa neodgovarajućim postavkama, jer moderni monitori to rade, a ovaj TV je kupljen krajem 2010.-e., dakle relativno je nov. Piše u dokumentaciji da su mu optimalni parametri 1920 x 1080 px @ 60 Hz.
[ R A V E N @ 16.07.2017. 03:14 ] @
Update: nisam imao ni vremena ni znanja da se samostalno bavim popravkom, a pitanje je da li bih i uspio ili bih nanio još veću štetu.

Uglavnom, televizor je odnesen porodičnom prijatelju koji će to popraviti "za manje novca ili ništa, u ime neke buduće moguće protuusluge". Televizor je stajao barem 10-ak dana kod prijatelja, bez da je ovaj išta određeno rekao, odnosno rekao je da je "ploča pokvarena" kroz 2, 3 dana na moju špekulaciju da je prednja ploča za prikaz slike pokvarena. A tu pored te ploče ima barem još jedna unutrašnja ploča koja kontroliše dotok struje svakom pikselu. Na koju ploču je on mislio, ja ne znam.

Uz to sam bio spreman platiti čak i €75 za popravak.

Onda je televizor odnešen drugom čovjeku i nakon nekih 6 sati popravljen je za cijenu od €15 uz objašnjenje da je pokvaren dio elektroničkog sklopa koji kontroliše sliku na desnoj polovici panela, pa je ta funkcija za cijeli panel prebačena na dio koji kontroliše sliku na lijevom dijelu. Veliki je rizik da to sve otkaže, ali evo već barem 2 mjeseca televizor uspješno radi.

Zato je kod onog prvog kalendar sa Titom u radnji i ne smije se reći ništa o drugoj popravci da mu se potencijalno ego ne uzdrma.

Eto!

"Tuzla je bila najveća oslobođena teritorija u Drugom svjetskom ratu!!!"