[ predrag tijanic @ 25.02.2017. 11:15 ] @

Kada dođe programator da centrifugira mašina ne centrfugira već programator stane a kada se pokrene rukom programator onda centrifugira. Unapred hvala. Potrebna mi je sema veze.
[ test1234 @ 25.02.2017. 16:21 ] @
Nisi uključio taster za izbacivanje vode, uključi ga i radi će sve kako treba.
[ x3mann @ 04.04.2019. 21:34 ] @
Gorenje 54.5W je pravljenja za nemacko trziste i mozda je jedna od najboljih iz te serije sa PG 1300 programatorima
ona ima dugmice E i 1/2 i nema dugme PUMPA STOP na koje Rako ovde pominje i fabricki je napravljena da u sektoru sa delikatnim programima nakon meksanja dakle nakon broja 13 napravi STOP da bi osetljivo rublje ostalo natopljeno u omeksivacu onoliko koliko domacica zeli.Zavrsetak ove operacije se izvrsava manuelno upravo kako je korisnik napisao (to i uputsvu ove masine pise) dakle rucnim prebacivanje za jedan zub na br 14 masina nastavlja da izbacuje vodu a nakon toga sledi kratka centrifuga od 1 minuta

ja sam ceo ovaj proces zaobisao kratkim vezama na samom programatoru PG 1300 Dakle stavite kratke veze na kontakte 26 i 28 i masina ce umesto te opcije STOP kad dodje na 13 napraviti automatski korak i prebaciti na izbacivanje vode i kratko centrifugiranje i odraditi ostale operacije automatski do kraja ciklusa bez zadrzavanja vesa u vodi