[ Ubleha @ 21.03.2017. 09:43 ] @
Na navedenom modelu LCD TV-a slika je tamna i crvena boja preovladava, takodje slika se "razmazuje" pri pokretima na ekranu.
Mijenjao sam T-Con novim ali problem ostaje isti , vracao sam na tvornicke postavke u servisnom meniju , takodje bez rezultata.
Svaki prijedlog dobrodošao.Na ovim primjerima na Youtube problem se moze vidjeti:,
[ alexa_pg @ 21.03.2017. 16:32 ] @
Ako si probao t-con i konstatovao da nije do njega, misljenja sam da je u pitanju panel.
[ Jordan Čebron @ 21.03.2017. 20:48 ] @
Potreban je "Factory reset" u servisnom meniju te onda podesiti tip panela i na kraju ugasiti aparat sa glavnim prekidačem kako bi nova opcija ostala u memoriji
[ Ubleha @ 22.03.2017. 18:39 ] @
Probao sam i mijenjanje tipa panela al nikakve promjene nisam uočio, izgleda da je panel dao svoje.Zahvaljujem
[ gilopile @ 22.03.2017. 19:27 ] @
Nema tu sta da trazis u postavkama, jer imas ghosting, sto upucuje na panel ili kontrolnu elektroniku panela, jer si, kako kazes T con menjao. Mozda tu da se potrazi kvar ako nije sam panel.
Steta.
[ Ubleha @ 27.03.2017. 08:39 ] @
Citat:
gilopile: Nema tu sta da trazis u postavkama, jer imas ghosting, sto upucuje na panel ili kontrolnu elektroniku panela, jer si, kako kazes T con menjao. Mozda tu da se potrazi kvar ako nije sam panel.
Steta.

Da li pod kontrolnom elektronikom panela podrazumijevas T-Con ili mainboard TV-a, T-Con sam mijenjao potpuno novim bez rezultata , mozda nesto na mainboardu nije u redu mada sumnjam.