[ marre23 @ 31.03.2017. 14:16 ] @
Ekipa,

please pomoć oko sljedećeg

Kako da mi se u drugoj tablici spoji ime s brojem? naravno da će se nekada ti brojevi mijenjati al da mi uvijek taj stupac spoji sa stupcem s imenom... Ne znam da li sam dobro objasnila

[ Jpeca @ 31.03.2017. 15:18 ] @
Možeš da koristiš funkciju CONCATENATE ili & kao operator za spajanje stringova. Npr.
Code:
= A4&B4

u tvom slučaju dobićeš 1Marko. Da dodaš neki znak za razdvajanje između - npr. crticu
Code:
= A4 & "-" & B4

dobićeš 1-Marko
[ marre23 @ 02.04.2017. 08:16 ] @
Moja isprika budući da nisam dobro objasnila. Šaljem ponovno tablicu

Moje pitanje je da li je moguće postaviti formulu u kojoj će mi tamo gdje imamo rezultat s tim brojem upariti ime kao što stoji u stupcu G.. kako stvoriti formulu da mi iz tablice C povuče imena odnosno upari s brojem odnosno rezultatom

Ono što želim ja sam ručno upisala npr Marko al kako da mi excel sam prepozna odnosno upari s rezultatom koji će uvijek biti različiti i neće biti na istom mjestu

Nadam se da sam sad uspjela objasniti :)

Hvala svima koji pomažu
Lp
Mare
[ Ivek33 @ 02.04.2017. 17:34 ] @
Vidi da li ti odgovara ovo rješenje u prilogu
[ marre23 @ 02.04.2017. 19:12 ] @
Hvala Ivek33, to je to sto mi treba :))
[ marre23 @ 11.04.2017. 07:38 ] @
Ekipa, molila bih još jednu pomoć :(

Kako složiti tablicu ako dvoje imaju isti rezultat?


[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 11.04.2017. u 10:20 GMT+1]
[ Jpeca @ 11.04.2017. 09:17 ] @
Index/Match with Duplicate Values

Code:
=INDEX(B:B;SMALL(IF(E$4:E$10=N4;ROW(B$4:B$10));COUNTIF(N$4:N4;N4)))


Ovo je Array formula i završava se sa Ctrl+Shift+Enter, tako da se pojave vitičaste zagrade oko formule.
U slučaju kad dvoje (ili više) imaju isti rezultat ova formula vratiće ih redom kako su upisani u početnu tabelu - u tvom slučaju:

Mladen 87, Marko 36, Pera 36, ...

Pokušaj objašnjenja formule. Array formule rade sa nizovima umesto pojedinačnim vrednostima, pa to imaj u vidu.

COUNTIF deo prebrojava koliko ima identičnih rezultata - "duplikata" iznad posmatrane ćelje. Kad nema duplikata to će biti 1.
Deo IF vraća niz sa brojevima reda za slučaj kad je re rezultat jednak traženoj vrednosti u početnoj tablici (A4:E10). Npr za 87 vraća {7} a za 36 {4,5}
Znači kad nema duplikata imaš SMALL( <broj_reda>, 1) dakle dobiješ broj reda u kome se nalazi rezultat u početnoj tablici.
Kad ima istih rezultat COUNTIF vraća koji put se pojavio "duplikat" u tekucem redu npr za M2 će vratiti 1 (36 se ne pojavljuje u rezultatima iznad) a M3 -2 ima jedan identičan rezultat iznad, pa će SMALL da vrati odgovarajući iz niza {4, 5} - prvi 4 ili drugi 5 itd
Kad si sa SMALL dobila broj reda u kome je rezultat onda vratiš sa INDEX odgovarajuće ime iz tog reda kolone B.

Možeš da se pozicionraš u O5 ili O6 (tamo sam izdvojio deo sa SMALL, ovaj INDEX mi se čini razumljivo) pa koristiš Formulas > Evaluate Formula da propratiš korak po korak šta se dešava.
[ marre23 @ 11.04.2017. 09:46 ] @
Odlično, to je to! Hvalaa Jpeca