[ soulsugar @ 01.04.2017. 11:38 ] @
Vec 4 dana pokusavam da otvorim bilo koji port na SBB Ubee EVW32C-0N ruteru. 8 puta sam ih kontaktirao u vezi toga i svaki put tvrde da su svi portovi otvoreni. Naravno to nema veze sa istinom. Preko normalnog port forwarda ne desava se nista. Proveru vrsim preko http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/. Localna adresa je 192.168.0.11 a spoljna je na primer 24.212.215.124. Zelim da otvorim port 5000 i sve podesim, izaberem oba protokola TCP i UDP i nista se ne desava. Da li je neko imao slicnih problema i da li moze da mi pomogne? TEhnicka sluzba im je beskorisna. Poslednji put su mi rekli da nemaju podsku za otvaranje portova jer su svi vec otvoreni?!!? Na racunaru imam win10 i na njemu sam ugasio firewall za svaki slucaj a imam i AVG free koji sam isto ugasio. Na ruteru sam isto ugasio firewall ali se nista ne desava.
[ soulsugar @ 01.04.2017. 11:41 ] @
Da napomenem i da moj kolega u Zemunu ima isti taj ruter. Ni on nije uspeo da otvori port na njemu.
[ Branimir Maksimovic @ 01.04.2017. 12:32 ] @
Ako nemas javni IP, mrka kapa ...
[ soulsugar @ 01.04.2017. 12:42 ] @
Nije problem da se zakupi javna IP adresa ali i ova dinamicka koju imam bi trebalo da da rezultate. Ne menja se svaki dan. Radim neke testove pa ako bude sve ok zakupicu i javnu IP.
[ whitie2004 @ 01.04.2017. 14:40 ] @
Ne, kontra - ako sve bude radilo glat i OK, mani se javne IP adrese ....

Nije problem sto je neka adresa dinamicka! Problem je sto nije javna - vide je samo neki racunari u okviru SBB mreze.
[ Branimir Maksimovic @ 01.04.2017. 15:13 ] @
soulsugar, javna adresa moze biti staticka i dinamicka. staticka se zakupljuje. Stvar je u tome kakvu adresu ti dodeljuje SBB: javnu ili privatnu, tj sve zavisi jesi li ili nisi iza NAT-a ;p
[ Binary Mind @ 01.04.2017. 15:50 ] @
Ajd' okači neki tracert log da vidimo o čemu se radi.
[ calexx @ 01.04.2017. 16:24 ] @
Ovo je osnovno, ako si dobio privatnu tj natovanu adresu, ništa od otvaranja portova. Ako je ipak javna, onda može da se traži dalje. Na primer, nije dovoljno samo da otvoriš neki port nego da i program koji bi ga koristio bude aktivan pa će tek onda sajtovi koji to proveravaju da znaju da li je otvoren ili ne.
Ne znam kako je na tom HG, pogledaj negde u informacijama o wan portu koja je adresa navedena. Ako je 10.xxx .... onda zaboravi.
[ soulsugar @ 01.04.2017. 20:58 ] @
Citat:
calexx: Ovo je osnovno, ako si dobio privatnu tj natovanu adresu, ništa od otvaranja portova. Ako je ipak javna, onda može da se traži dalje. Na primer, nije dovoljno samo da otvoriš neki port nego da i program koji bi ga koristio bude aktivan pa će tek onda sajtovi koji to proveravaju da znaju da li je otvoren ili ne.
Ne znam kako je na tom HG, pogledaj negde u informacijama o wan portu koja je adresa navedena. Ako je 10.xxx .... onda zaboravi.


EVo WAN podesavanja .


IPv4 WAN
IPv4 Address: 24.135.207.***
IPv4 Subnet Mask: 255.255.252.0
IPv4 Default Gateway: 24.135.204.1
Lease Time: 43200 (second)
Rebind Time : 21600 (second)
Renew Time: 37800 (second)
MAC Address: 28:56:5a:72:02:57
IPv4 DNS Servers: 89.216.1.30
89.216.1.50
[ soulsugar @ 01.04.2017. 21:00 ] @
PRogram koji radi trenutno ima pokrenut servis. A sto se porta tice mogu da gadjam bilo koji. Tj mogu da podesim u programu na kom portu da se vidi.
[ Aleksandar Đokić @ 01.04.2017. 21:21 ] @
To lici na javnu.
[ Binary Mind @ 01.04.2017. 21:42 ] @
To bi trebalo da je javna, mada mi taj opseg nije poznat...
[ calexx @ 01.04.2017. 23:34 ] @
Jeste SBB-ov pa taj deo valjda nije problem. Ostaje da se vidi šta sve može da bude, ako su ugašeni firewall i na kompu i na ruteru i ako je sve lepo podešeno, onda bi trebalo da radi. Nemam takav uređaj pa ne mogu da probam, možda neko zna gde može da zapne.
Jesi li probao još neki program i port? Da li UPnP može da pomogne, mada ga ja ne volem? Da ipak nisi nešto prevideo?
[ soulsugar @ 02.04.2017. 08:33 ] @
EVo kako to izgleda na port forward opciji: Ovako sam podesio. Probao sam i lokalnu ip da ukucam u externu i obrnuto. Ne radi.
Trenutno mi se softver vidi na localhost:5000 portu sto bi znacilo 192.168.11:5000


Local External
IP Address Start Port End Port IP Address Start Port End Port Prot Description Enabled
192.168.0.11 5000 5000 24.135.207.*** 5000 5000 BOTH test Yes
[ soulsugar @ 02.04.2017. 08:36 ] @
Od svih ostalih opcija imam jos dostupno:

Port Forwarding
Pass Through
IP Filtering
MAC Filtering
Port Filtering
Port Triggering
Firewall
DMZ

Cackao sam svuda pomalo ali nisam dosao do rezultata. Mogu i da zakupim staticku ip ako je to problem?
Videcu i sa nekim programom da pokrenem na nekom drugom portu pa cu javiti.
[ Branimir Maksimovic @ 02.04.2017. 09:08 ] @
Hm zasto si stavio tu 24.135...? To omogucuje pristup samo sa te adrese.... Eksternu nemoj da stavis i onda ce valjda propustati sa svih adresa na tu lokalnu. E sad trebalo bi da zakucas svoj komp na uvek istu lokalnu adresu.
[ Predrag Supurovic @ 02.04.2017. 11:03 ] @
https://db-ip.com/all/24.135.204

Kad je meni nedavno SB umesto zakupljenje IP adrese dodelio dinamičku, iako j ebila javna, portovi su bili zatvoreni. Tek kad su mi vratili zakupljenu IP adresu onda je sve proradilo.

[ soulsugar @ 02.04.2017. 11:51 ] @
Ajde probacu sutra je ponedeljak da platim tih 600din pa cu videti da li mogu onda da otvorim nesto.
Meni deluje da sam sve lepo uradio.
24.135.**** sam stavio jer mi to prijavljuje kao moju IP adresu. Tj IP adresu rutera. A lokalna racunara mi je 192.168.0.11. Naravno da cu je zakljucati ako sve proradi.
Javicu sutra sta sam uradio...
[ vujkev @ 02.04.2017. 12:22 ] @
Nemoj staviti IP adresu u "External" delu za port forward i proradiće.

Ukoliko staviš external IP onda će se propuštati saobraćaj koji dolazi samo sa te IP adrese, što nije ono što ti treba. Primera radi ukoliko sa moje IP adrese npr. 1.1.1.1 pokušam da pristupim tvojoj aplikaciji ruter će videti moju IP adresu (1.1.1.1), neće naći forward pravilo koje ispunjava zahtev da je eksterna IP adresa 24.135.**** i neće me pustiti da prođem. Ukoliko ne staviš eksternu IP adresu neće proveravati koja je IP adresa korisnika koji pristupa i puštaće sve.

Eksternu IP adresu staviš samo ukoliko hoćeš da prupustiš samo saobraćaj sa jedne određene eksterne IP adrese.

Eksterno = eksterno za ruter, a ne za tvoj komp.

poz.
[ soulsugar @ 02.04.2017. 12:51 ] @
Druze, logicno!
Radi sve sad... Imas pivo!! Kakva koska.
[ calexx @ 02.04.2017. 15:22 ] @
Zaključak? SBB ipak ne zatvara portove kada je adresa javna i uglavnom je u pitanju sitnica koja nam promakne ili na kojoj pogrešimo. Važno je da sada sve radi. :)
[ duss @ 30.04.2017. 17:04 ] @
Imam identican problem na ruteru sa identicnom oznakom, i ako probam da izuzmem polje "external ip" (tj. ostavim prazno), form submit ce baciti gresku koja izgleda ovako: https://imgur.com/TvLsupt . Podrska je naravno beskorisna, u jednom pokusaju lik mi je restartovao ruter i mirno objasnio da ce sve biti ok posle restarta, u drugom sam dobio iskreno priznanje da ljudi koji bi mogli da se pozabave time su vec otisli kuci i dolaze tek u sredu na posao. Pomagajte!
[ vujkev @ 30.04.2017. 17:17 ] @
stavi 0.0.0.0 ako ne možeš da ostaviš prazno
[ duss @ 30.04.2017. 18:08 ] @
Citat:
vujkev: stavi 0.0.0.0 ako ne možeš da ostaviš prazno
Nije pomoglo :(
P. S. Server se ne vidi ni iz uPnP ni iz dmz-a.
[ vujkev @ 30.04.2017. 21:39 ] @
Onda nije problem u tom polju, nego pokušavaš da upišeš neku drugi
podatak koji nije ispravan. Uradi printscreen pre nego što klikneš na
Save, pa da vidimo šta upisuješ
[ duss @ 01.05.2017. 11:01 ] @
Firewall, WAN Block - disabled. Probao ranije preko DMZ-a i uPnP-a, bez uspeha.

Tracert sa spoljnog uredjaja i mreze dodje do visih nivoa SBB-ovih rutera, a posle vraca samo zvezdice.

Komp mi je uboden u LAN1 port rutera, ima li to ikakve veze?

Pre ovoga sam bio na exe-net-u, imao modem za opticki kabl na koji je ukacen bio moj ruter. Kasnije u toku dana cu postaviti taj ruter kao bridge i probati ponovo.






[ alexdone @ 06.07.2018. 20:27 ] @
Poštovane kolege,
Da podelim sa Vama moje iskustvo sa SBB-om i port forwardingom:
NVR i IPCam -3kom. sam koristio za video nadzor dok je još bio IKOM, ali preko DynDNS servisa. Međutim, kako je SBB preuzeo Ikom 40+$ na god. nivou za DynDNS je postao neupotrebljiv zbog ukidanja javnih adresa za nas smrtnike.
Bio sam primoran i da predjem na SBB pakete i onda odlučim da zakupim i statičku IP adresu. Novi modem/ruter, pa podešavanje port forwardinga ispočetka....sve podesim kao i ranije na svom EA3500 ruteru, ali neće. Pomislim i ja da su zaključani portovi, zovnem tehničku podršku.....i posle nekoliko zahvaljivanja na čekanju...i nekoliko molbi da mi se nakače na ruter i da pogledaju da li je sve u redu.....dobijem "potvrdu" da portovi nisu zaključani i da oni ne smeju da podešavaju ništa na ruteru, verovatno što je njihov???!!! Pa od njih sam ga uzeo! Probam sve iz početka, i WAN Block disable, firewall off...Upnp....neće, pa neće. Onda reko, ajde na elitesecurity forum i nadjem temu gde lepo čovek objasni za EXT IP adresu, da je treba ostaviti praznu (0.0.0.0) i sve proradi. HVALA PUNO!!! Svaka čast na divnom forumu!
Pozdrav, AlexD
PS Udavi ja malo, ali još jedan dokaz da ima ljudi koji znaju i koji hoće da pomognu drugim ljudima, a verovatno nemaju šansu da se dokažu u svojoj struci! Hvala još jednom.
[ xMax-a @ 27.09.2018. 22:34 ] @
Hvala na ovom postu, muku sam mucio dok nisam naisao na ovo resenje.
Zivi bili!
[ Sofeltis @ 19.10.2018. 22:24 ] @
Pozdrav svima,

Znam da pokrecem staru temu ali imam problem sa Ubee modemom, isti model kao dva korisnika iz ovog posta.

Naime, sve sam odradio kako bi trebalo da bude odradjeno.



Kada skeniram portove putem ovog sajta https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ dobijam da su closed.

Za test sam probao da skeniram prvo putem ovog sajta https://www.ipfingerprints.com/portscan.php portove od 12000 do 12100 i dobijam sledece:



"FILTERED"

Ali ako ih sada dodam u ruter:



Dobijam sledece:



"CLOSED"


Zvao sam tehnicku podrsku i rekli su mi da su svi portovi otvoreni i da oni ne pruzaju korisnicima podrsku za otvaranje istih na svojim ruterima.
Bio bih zahvalan ako moze neko da mi pruzi pomoc :)
Hvala.
[ vujkev @ 20.10.2018. 01:02 ] @
to što ti kaže da su closed ne znači da su zatvoreni na ruteru. Portovi moraju biti otvoreni i na računaru ka kom ih preusmeravaš. Proveri da li računar sa IP adresom 192.168.0.11 ima otvorene te portove.

Poz.
[ calexx @ 20.10.2018. 04:58 ] @
Da bi portovi bili viđeni kao otvoreni, trebalo bi da je aktivan program koji ih koristi, kao i da nisi bio te sreće da te SBB natovao.
[ Sofeltis @ 20.10.2018. 10:50 ] @
Citat:
vujkev:
to što ti kaže da su closed ne znači da su zatvoreni na ruteru. Portovi moraju biti otvoreni i na računaru ka kom ih preusmeravaš. Proveri da li računar sa IP adresom 192.168.0.11 ima otvorene te portove.

Poz.


Iz nekog razloga windows nije dozvoljavao pristup spolja na portu 80 ka XAMPP-u. Putem lokalne adrese, sa drugog uredjaja sam mogao da pristupim ali spolja ne.
Na centos 7 sam instalirao nginx, otvorio portove i proradilo je.
Hvala na odgovoru :)
[ sule133 @ 19.03.2021. 21:12 ] @
Znam da je tema stara, da li jos nekom stizu obavestenja za ovu temu, imam isti problem sa ovim ruterom, ako bi mogao neko da mi pomogne
[ Milan Kragujevic @ 19.03.2021. 21:42 ] @
Garant si CGNAT-ovan. Odi na WAN Info i proveri da li IP adresa koja piše počinje sa 100. ili 10.



Ako si CGNAT-ovan moraš da zakupiš javnu statičku IP adresu koja košta 610 dinara mesečno, ne postoji drugačiji način.
[ sule133 @ 30.07.2021. 10:54 ] @
Veliki pozdrav, pokrecem opet temu,

Naime, igram online igrice tj PES i tu trebaju neki portovi da se otvore, medjutim na starom modemu cisco nije mi radilo nikako, sa nekima sam mogao igrati sa nekima ne, prije par mjeseci zamijenili su mi ruter i dali UBEE, kad sam ga tek prikacio odjednom su mi "otvorili" portovi, tj nista nisam dirao ali sam mogao igrat, al je bilo cudno, jer naime koristim jos jedan ruter tenda zbog signala i kada bi se prijacio na njega na WI Fi radilo bi mi sve normalno. E sad, par mjeseci nisam igrao i sad mi opet ne radi, da li je doslo do update modema ili nesto, a wan ip adresa mi pocinje sa 100, sto znaci da sam cgnatovan? nisam provjeravao ip adresu kad su mi tek doneli ruter, ali verovatno je isto jer tu adresu oni dodjeljuju. Eto, ako neko zna sta bi se moglo uradit, bio bih zahvalan. Jer je radilo stvarno na pocetku, pozdrav
[ Milan Kragujevic @ 30.07.2021. 11:01 ] @
@sule133 CGNAT-ovan si, zakupi statičku javnu IP adresu da bi mogao da forward-uješ portove, nema drugog rešenja.
[ sule133 @ 30.07.2021. 11:05 ] @
Da, verovatno je to jedino resenje. Nego me buni sto mi je radilo jedno vreme, kad su mi tek dali taj ruter a sad ne
[ Milan Kragujevic @ 30.07.2021. 11:22 ] @
IP adresa se menja periodično i naravno kad operator to želi, možda si jednostavno tek sad stigao na red da ti dodeljuju CGNAT IP adrese i to je to.
[ Living Light @ 30.07.2021. 18:21 ] @
Društvance,
I meni je SBB zamenio Cisco na Ubee.

Ee, tu nastaju problemi.
Dok je bio Cisco SVE je šljakalo lako i Wi-Fi jako!
..a sada Tuga...
Wi-Fi ne može da dobaci ni do WC šolje u stanu!
Djabe ga okrecem-obrcem.

Želim da ih otkažem, samo da istekne ugovor.
Stigla Telekom MTS optika u zgradu,
nadam se boljem.
pOz
[ Milan Kragujevic @ 30.07.2021. 18:38 ] @
Pazi se samo da ne potpišeš / da nisi već potpisao aneks UO na novih 24 meseca

Pogledaj datum aktivacije paketa na mojsbb.rs sajtu.
[ Living Light @ 30.07.2021. 18:43 ] @
Milane, drago mi je što si me opomenuo.

Hoces da kazes,
-Ako ne reagujem, ...ispada kao da sam prihvatio
jos 24 meseca ugovora?

ILI sam Te loše razumeo.
Molim Te pomozi u raspetljavanju ugovora.
Ugovor od 2 godine sa SBB mi istice u novembru.
Ako zakasnim, ...kao da sam nastavio ugovor?
Pozdrav Milane!
[ Milan Kragujevic @ 30.07.2021. 19:22 ] @
Proveri na sajtu Moj SBB. Ako ti je "datum aktivacije" promenjen na dan kad ti je dat Ubee modem onda ti je i obnovljen ugovor. U tom slučaju nema "undo" - šteta je načinjena trajno. Ako nije obnovljen paket onda je sve u redu.
[ Living Light @ 30.07.2021. 19:33 ] @
Milane,
HVALA na savetu.

Drago mi je da si me posavetovao,
na šta da obratim pažnju.
Provericu datum montaže Ubee,
za svaki slucaj.

Veliki Pozdrav iz Pančeva.
Svako Dobro!