[ bolepks @ 19.04.2017. 09:43 ] @
Skinuo sam program da proverim sa Poreske za legalnost kako dalje?
Kada eksportujem listu u pdf nigde ne piše da je softver nelegalan nego dali je apdejtovan i sl.
[ valjan @ 19.04.2017. 11:40 ] @
Legalnost dokazuješ time da imaš fakture da si platio taj softver - isto kad ti dođu inspektori u posetu, izvuku takav isti spisak, i onda krenu po spisku i traže ti fakture za svaku stavku (dobro ne baš za svaku, samo za one za koje su dresirani da prepoznaju da se najčešće piratizuju)
[ Miroslav Jeftić @ 19.04.2017. 23:33 ] @
Ovo što kaže Janko iznad, trebaju ti fakture/računi/ugovori, inače i krekovan softver može da bude aktiviran i da izgleda kao legalan.
[ bolepks @ 20.04.2017. 07:40 ] @
A kada na kućištima je zalepljena nalepnica da li onda trebaju ugovori, meni nisu dali nikakav ugovor samo račun i na njima nalepnie.
I još jedno čuo sam ako ima nalepnicu za primer win 10 mogu starije da se instaliraju verzije.
[ nkrgovic @ 20.04.2017. 08:16 ] @
Racun == faktura. Cuvaj racune, trebaju ti kao dokaz da si platio robu i da si platio porez (bitnije). To bi trebalo da tvoje knjigovodstvo cuva.

To za downgrade ne vazi univerzalno, samo za posebne varijante. Ako imas Win 10 Home (kao sto si napisao u drugoj temi) skoro sigurno ne vazi downgrade.
[ bolepks @ 20.04.2017. 08:36 ] @
Meni su brend name računari ASUS i nalepnica i račun sa tim da je laće ostalo nemam ništa?
[ valjan @ 20.04.2017. 09:34 ] @
Nalepnicu može svaka štamparija da ti napravi za par minuta (jeste da je to protivzakonito, ali može), a ti možeš da kupiš i kućište na otpadu sa nečijom starom nalepnicom pa u njega upakuješ svoj računar, i zbog toga se nalepnice baš i ne gledaju kao dokaz legalnosti. Ako računar koristiš kod kuće, niko ti neće proveravati ni račune ni nalepnice, možeš biti miran, ako si u firmi onaj čuvaj račune više od samog računara ;-)