[ moro @ 21.04.2017. 18:56 ] @

Molim za objasnjenje da li je moguce uraditi Recovery particije sa Win 7 koja se nalazi u GHOST fajlu u particiji Podaci, putem programa GHOST instaliranog na XP Sp3.
Buduci da sam na samom pocetku koriscenja GHOST-a napravio kardinalnu gresku u zelji da posle bekapa Win7 ( sa OS Win 7), uradim odmah i bekap XP, doslo je do toga da mi je GHOST obrisao XP i na njegovu particiju vratio Win 7.
Posle duze muke uspeo sam da pomocu TI Acronisa (CD) , vratim XP na svoju particiju, ali sada vise ne mogu da butujem Win 7- javlja da drajv nije pristupacan.
Pokusao sam sa Win7 CD Boot Repair da otklonim problem , ali javlja gresku, a rezultat je da ne mogu da podignem Win 7.
Molim za pomoc
[ moro @ 22.04.2017. 10:39 ] @
Vidim da niko ne odgovara.
Dakle ovo je tema za Riplija.Ono sto mi je ranije uradio GHOST, sada je napravio Acronis TI- na obadve particije instalirao je XP.Medjutim sada je jos veci problem sto na particiji C/ vise ne mogu da uradim Formatiranje - ta je opcija iskljucena- to se moze videti iz slika u prilogu.
Preostaju mi sada samo dve mogucnosti:
1/ Da pokusam da sa GHOST-om uradim Recovery Win 7 na particiju F/ koju mogu da formatiram
ili
2/ Da sa Acronis TI pokusam da na prethodno formatiranu particiju F/ vratim Win 7
Posto sam vec dovolno zaglibio sa ovim, molim da mi neko od vas koji znaju znanje pomogne da ne napravim jos vecu gresku.
Sada bar mi radi XP, a ako pogresim mogu da izgubim i to.





[Ovu poruku je menjao moro dana 22.04.2017. u 11:53 GMT+1]
[ SlobaBgd @ 22.04.2017. 11:27 ] @
http://www.elitesecurity.org/p3753478
[ moro @ 22.04.2017. 22:19 ] @

Ghost je sa XP vratio Win 7 na particiju C\, ali je istovremeno pokvario boot XP-a- zaista neobjasnjivo.Sada Win7 radi normalno, dok se pri dizanju XP javlja greska:
"Windows could not start becous the following file is missing or corrupt.
<Windows root> system32\ntoskrnl.exe
Please reinstal a copy of the above file"
Proverom iz Win 7 koji vidi XP ustanovio sam da navedeni fajl ne nedosraje , a nije ni korumpiran.
Pokusao sam sa Hiren boot 10.6 da sa jednom od onih 10 opcija popravim Boot, ali nije uspelo.
Imam mogucnost da sa Acronis TI vratim XP , ali sa sumnjom da ne unistim Win 7 .
Pri podesavanju Acronis TI u pretposlednjoj sekvenci uoci pokretanja vracanja XP, tamo u przoru stoji:

Number of operations : 2
1.Deleting partition
Haed disk 1
Drive leter C.
File system NTFS
Size 68.26 GB


2.Recovering partition sector by sector
Hard disk 1
Drive letter F:->C
File system NTFS
Volume lebel XP Pro
Size 68.26 GB

Posle ovkve postavke nisam se usudio da nastavim sa vracanjem XP-a , zbog ovoga pod -"1.Deleting partition"

Ne raspolazem trenutno sa XP insralacionim diskom da bi pokusao da odatle vratim taj ntoskrnl,exe fajl
Ima li neko predlog kako da resim ovaj problem.