[ moro @ 27.04.2017. 17:29 ] @
Pri pokusaju da posle ulaska u "msconfig" podesim butovanje racunara na
Normal, vraca me nazad na Selective, uz napomenu daje System Configuration stopped.
Inace System Configuration za sve ostalo radi normalno.
Nema virusa , ali ipak ne znam koji je uzrok ovome.Inace podizanje sistema nije predugo vremenski, medjutim zeleo bi da mi je ovo podesavanje omoguceno.

[ Mord @ 29.04.2017. 12:34 ] @
Možeš li da slikaš par sličica da vidimo tu pojavu?
[ moro @ 29.04.2017. 22:20 ] @

Mislim da je problem povezan sa boot-om
Nasao sam nesto na netu, probacu da uradim popravku, videcemo.
Evo slika koje trazis
[ moro @ 01.05.2017. 14:09 ] @
Ovo sa Boot fix tutorial u DOS-u nije uspelo.
Probao , ali nije resilo problem za Normal Boot.
[ Dušan90 @ 01.05.2017. 17:13 ] @
Probaj sa programom EasyBCD mislim da se tako zove. Ako to ne pomogne dok radi radi. Posle novi sistem. Poz
[ moro @ 01.05.2017. 21:01 ] @

Easy BCD je potreban ako postoji dual boot na kompu.Ja sada imam instaliran samo Windows 7, a uradio sam I pre neki dan popravku Win 7 pomocu instalacionog diska.
Vrlo cudan problem, za koji I pored velikog truda do sada nisam uspeo da nadjem validno resenje.
Ovo je vise stvar principa , jer I ako budem uspeo da resim ovaj problem, na kraju krajeva necu dobiti neki znacajan boljitak u funkcionisanju sistema.
[ Dušan90 @ 01.05.2017. 23:49 ] @
Tu si u pravu ali bi bar naučio nešto novo. Kad bi se opet desilo znao bi rešenje. Čudno je da čak na tolikom internetu nema neko sa takvim problemom. Možeš probati restart, klikaš f8 uđeš u safe mod i onda u njemu na normal boot.
[ moro @ 02.05.2017. 11:41 ] @
Mislim da sam nasao uzrok.
Kontrolom sam ustanovio da je I dalje aktivan Boot.ini na kome je I dalje prisutan XP koji sam deinstalirao sa dual boot-a I sada imam samo Windows 7 Ultimate.
Nemam problema sa ulaskom u Safe Mode , ali opet kada pokusam da tamo prebacim sa Selective na Normal boot , pojavise System Configuration problem, prouzrokovan najverovatnije zbog Boot.ini fajla.
[ SlobaBgd @ 02.05.2017. 11:59 ] @
Kad nećeš da slušaš.
Problem si mogao da rešiš pre nekoliko dana, uz dva sata posla.
[ moro @ 02.05.2017. 19:07 ] @
Slobo, ma nisam ja neposlusan, uvek slusam pametne savete, nego lmasli ti kakav fix kako da resim ovaj problem "System Configuration has stopped working" pri pokusaju da promenim start up sa Selective na Normal.
Sta to stopira System Configuration- kako da to pronadjem.
[ SlobaBgd @ 02.05.2017. 20:14 ] @
Pogledaj u Event Vieweru šta piše za tu grešku, šta je uzrokuje.
Mada, nisam uveren da ćeš tako trajno rešiti učestale probleme koji se javljaju u poslednje vreme.
[ moro @ 03.05.2017. 13:13 ] @

U Event Vieweru pronasao sam ove greske koje se odnose na msconfig.exe I date su u prilogu.
Sada je problem kako dalje, greske su evidentirane , ali kako to resiti.
[ SlobaBgd @ 03.05.2017. 13:32 ] @
Pokreni System File Checker po ovom uputstvu, i pusti ga da prekontroliše i popravi sve Windowsove sistemske fajlove:
https://www.lifewire.com/how-t...r-windows-system-files-2626161
[ moro @ 03.05.2017. 16:50 ] @

Uradio po uputstvu.Javlja da je nasao korumpirane fajlove I da neke nije mogao da popravi.

Inace problem sa System Configuration ostao I dalje prisutan.

CBS fajl u prilogu.
[ SlobaBgd @ 03.05.2017. 19:21 ] @
Pokreni SFC još jednom-dvaput, možda odradi popravku fajlova.
Ili poslušaj savet koji sam ti dao pre neki dan.
[ moro @ 04.05.2017. 19:00 ] @
sfc /scannow ne moze da resi ovaj problem, odnosno ne moze da popravi korumpirane fajlove ili fajl, koji prouzrokuju problem.
Zaista cudno da od ovolikog broja clanova ovog foruma, niko nije imao slican slucaj .
Cak ni na netu nema znacajnije pomoci kako se moze (eventualno), ovakav problem da resi.
Najverovatnije da je ostao neki rep od prethodne dual boot instalacije I da on iskljucuje Systam Configuration pri pokusaju da se selektira Normal startup..
Ono sto bi trebalo je kako odstraniti to, ali nazalost to prevazilazi moje skromno znanje.
[ SlobaBgd @ 04.05.2017. 19:23 ] @
Ma može da se popravi taj fajl i reši taj problem. Ali kao što već rekoh, a ti odbijaš da shvatiš i prihvatiš, biće tu još problema, uz onih nekoliko koje si već imao i rešio pomoću štapa i kanapa. Takve situacije se rešavaju čistom instalacijom Windowsa, posebno ako imaš skromno znanje o materiji, ako ne umeš da googlaš za rešenjima i ako si tvrdoglav pa insistiraš na dužem, težem i neizvesnom načinu rešavanja problema.

Za početak, instaliraj MS Visual C Runtime, preko ovog instalera: http://www.majorgeeks.com/file...isual_c_runtime_installer.html

Ili traži rešenje preko Google: https://www.google.rs/search?q...cr&ei=anALWd-EMMfZwQKmvYR4

Ili poslušaj savet da sve pobrišeš i instaliraš čist Windows 7.

Over & Out.
[ moro @ 05.05.2017. 12:46 ] @

Instalirao sam MS Visual C Runtime sa linka koji si javio, ali problem je ostao isti.
Ja se druzim sa kompjuterima 15 godina I sve sto sam naucio iz ove oblasti, naucio sam kao samouk.
Zato I priznajem da mi je znanje skromno I da nisam neki strucnjak, medjutim ponovna instalacija sistema putem Clean Install, znaci da je u otklanjanju problema pretrpljen neuspeh I to kao zadnja instance ostaje uvek na raspolaganju.
Ja sam vec naveo da, iako ne mogu da selektijem Normal start up, ipak putem Selective mogu normalno da radim ,medjutim zeleo sam da ispravim nesto sto je prouzrokovao raniji dual boot,a sto sam naveo u jednom od prethodnih postova- ostatak u boot.ini koji se odnosi na XP i koji po meni mozda I kreira ovaj problem.
Na kraju ja se zahvaljujem na pomoci I javljam da cu I dalje pokusavati da resim ovu enigma.
[ SlobaBgd @ 05.05.2017. 13:01 ] @
Boot.ini ti je nepotreban pri bootovanju Windowsa 7, umesto da se mučiš sa njim i da ga edituješ, jednostavno ga obriši. Neće ti to doneti nikakvo poboljšanje u rešavanju problema, ali ćeš bar prestati da se baviš sporednim stvarima i fajlovima pokušati da rešiš problem na pravi način.
[ Mord @ 05.05.2017. 13:43 ] @
Ma hoće to da se desi neprimetno iz bilo kog razloga i ta funkcija je korupirana i ne možeš je popraviti bez reinstalacije sistema iako sam OS radi dobro. Nema tu nikakvog ini fajla niti išta tu pomaže. Sve to što ti radiš popravlja same fajlove ali ne i taj "prozor" System Configuration Utility.
[ moro @ 05.05.2017. 16:08 ] @

Ono sto je cudno je cinjenica da System Configuration savim normalno funkcionise, jedino pri promeni selektovanja sa
"Selective" na "Normal Start up"- onda se stopira.
Obrisacu boot.ini fajl, mada I ja verujem da to nece resiti problem.

PS boot.ini je instalacija MS Visual C Runtime obrisala, ali problem ostao

[Ovu poruku je menjao moro dana 05.05.2017. u 17:19 GMT+1]
[ starka @ 05.05.2017. 16:23 ] @
Moguće da je u pitanju neka buba švaba.
Meni se jednom desilo da sam nešto lepo instalirala nakon čega, kad god
bih se restartovala, ta lepota se javljala u vidu setupa.
Ja ga obrišem iz Temp foldera gde se nastanio, ali džaba, on se dizao sa
sistemom.
Aktiviram Malware Bytes i imam šta da vidim, sistem ima vaške.
No, otkad sam kupila Adguard, nije bilo problema osim jednom kad mi se u
Browser opet krivicom mog testiranja zabila neka prečica zbog koje nisam
mogla da postavvim Google za početnu stranu.
Zato, često i kad je to neverovatno, krivi su malware-i.
[ SlobaBgd @ 05.05.2017. 19:26 ] @
Citat:
boot.ini je instalacija MS Visual C Runtime obrisala

Ne verujem da se to dogodilo.

Citat:
ali problem ostao

Naravno da je ostao, jer boot.ini nema veze sa tvojim problemom, kako sam i naglasio u svojoj poruci.