[ deki-bleki @ 28.04.2017. 16:04 ] @
Evo imam web cameru Canyon CNR-WCAM713G,
pise da ima integrisan mikrofon

" CNR-WCAM713G
1.3Mpix web kamera sa ugrađenim mikrofonom, jednostavna za montiranje na LCD monitor
CNR-WCAM713 je jednostavna web kamera koja nudi jednostavno rješenje za užitvanje tijekom video poiziva. Posjeduje integriran mikrofon, 1.3 Mega piksela CMOS senzor, snapshot tipku i kut vidljivosti od 70 stupnjeva. Također posjeduje i indikator koji pokazuje aktivnost web kamere. Ovaj model CNR-WCAM713 je ‘grip’ model što omogućuje sigurno montiranje kamere na LCD monitor vašeg desktop ili prijenosnog računala, ali se može postaviti i na ravnu površinu. Raspoloživa u srebrnoj boji sa crnim detaljima, te je kompatibilna sa većinom programa za instant poruke kao i za sve Windows verzije uključujući i Vistu. "

Nadogradio sam drajver na 6.1.7601 18208 od 21.juna 2006 preko automatske nadogradnje i opet nista.
Pre toga sam imao neki od microsofta koji takodje nije radio mikrofon,a posle skinuo sa neta za win7 x 64 njihov najnoviji i opet nista....

U skajpu u audio podesavanjima nigde ne vidi canyon web cameru...
U cemu mu je problem?
Cetvorojezgarni procesor i ploca....win 7 x 64 ...kamera radi odlicno,ali mi ne radi mikrofon,ne prepoznaje se nigde.
Hvala i pozdrav
[ deki-bleki @ 30.04.2017. 11:03 ] @
Ako pise da ova kamera ima integrisan mikrofon,i postoje drajveri za njega,zasto onda nece da mi radi mikrofon ni na skajpu ni na viberu,ma nikako?
??
[ Miroslav Cvejić @ 30.04.2017. 14:51 ] @
Da li se u Device Manageru pojavljuje kamera kao audio device?

U podešavanjima za zvuk samog windowsa da li ima mikrofona?
[ deki-bleki @ 30.04.2017. 23:27 ] @
Zdravo Miroslave,
USB kamera se lepo pojavljuje u device manager kao "imagining device" u kojem pise "Canyon USB2.0 PC camera"
U Realtek HD audio manager imam stikliran Microphone,ali samo kad ubacim mikrofon sa slusalicama koji me nesto muci,krci,(kad ga izvucem nema opcije mikrofona), pa sam zato hteo da aktiviram mikrofon preko USB kamere,jer videh na sajtu da ta moja kamerica ipak ima integrisan mikrofon.
Drajver joj je od 21.6.06.,a verzija je 6.1.7601.18208 ,
Probao sam i probacu ponovo da update sa CNR-WCAM_7670_Drv_W73264.exe,mada nista novo nije bilo.Opet ne radi mikrofon...pa se pitam da se nisu zbunili proizvodjaci i napisali da ima mikrofon a on ga nema???
lepo sam procitao nalepnicu ispod....
[ Miroslav Cvejić @ 30.04.2017. 23:52 ] @
Vidi kako to kod mene izgleda. Nije Cayon kamera, ali je isti princip, ovo su drajveri koje je sam Windows instalirao.


U Device Manageru se vidi kamera pod Imaging Devices ali i pod Sound, Video and game controllers granom.



Ovo je desni klik na Volume ikonu pa Recording Devices
[ Dušan90 @ 01.05.2017. 18:00 ] @
Pozdrav. Jesi uštekao onaj 3.5mm Jack u roze boje port?
[ deki-bleki @ 01.05.2017. 23:19 ] @
Naucih nesto novo.
Pod Imaging devices imam usb kameru,ali pod Sound,video and games controler nema je...
Takodje je nema ni na desni klik na Volume ikonu pa Recording Devices.
Ne znam sta da mislim.
Prvo proverih ono sto pise na kameri ispod 1.3 M PC Webcam CNR-WCAM713G sn UGF0123628 made in china..,a na vrhu pise Canyon. (da proverim da se nisam presao u imenu i opisu web kamere)
Vizuelno gledajuci kameru iznad objektiva ima plava led lampica,a ispod mala rupica za koju pretpostavljam da je mikrofon.Takodje ima 3 okrugla dugmeta na vrhu ono koje skljoca ,pretpostavljam za "capture"(mada se nista ne desava),a levo i desno sa strane po isto takvo dugme ali bez skljocanja i pomeranja je vise kao ukras.Razmisljam dal ima dugme gde se pali i gasi mikrofon,ali ne uspevam...
Koristim je vec par godina bez mikrofona,jer mi je prodavac rekao da nema mikrofon,ali prema podacima proizvodjaca ona ga ipak ima.
Do sada sam koristio mikrofon sa slusalicama,ali mi s vremena na vreme krci taj mikrofon koji se uredno vidi kad je ukljucen,pa sam zato resio da predjem na mikrofon od web kamere kad vec pise da ga ima integrisanog...,tako da od dva mikrofona ne mogu normalno da koristim ni jedan...,a ne znam u cemu je fazon....