[ Enthusiast @ 06.05.2017. 22:51 ] @
Tražio sam po forumu slične teme, i sličnih ima, ali niko nigde nije odgovorio baš na moje pitanje.
Ovde sigurno ima dosta različitih iskustava u vezi fakulteta i zaposlenja. Pa mene zanima koliko je vama fakultet olakšao nalaženje posla? Koliko vam je pomogao u obavljanju istog? Da li bi ste mogli da postignete iste rezultate i bez fakulteta?
Zanimaju me mišljenja u vezi svih delatnosti, a pogotovo oko ugostiteljstva i informacionih tenhonogija. Ja sam se po završetku srednje škole (pre 2 godine) zaposlio kao "ugostitelj". Sada razmišljam da li sam odabrao pravu profesiju. Nekako mi deluje kao da neću moći mnogo da napredujem u budućnosti, a trenutno nisam oduševljen ni uslovima rada ni platom. Na žalost nisam u situaciji da mogu da prekinem sa poslom, ali i pored posla uspevam da izdvojim slobodno vreme. Razmišljao sam dosta i došao do dva totalno različita "rešenja".
-Mogao bih da probao da to vreme potrošim na visoku školu u vezi mog posla i da pokušam da u belom svetu tražim sreću.
-A opet mi vrlo zanimljivo deluju informacione tehnologije. Ovo drugo i povlači moje pitanje, koliko je fakultet važan? Jer u mojoj trenutnoj oblasti mogu da zagrejem stolicu i da upadnem na budžet, dok je mnogo teže upasti na budžet za it, a i primetio sam da ima dosta privatnih škola koje zbog finansija ne mogu da priuštim. Da li ima ovde it ljudi koji su samouki bez škole uspeli da dođu do zadovoljavajuće plate?

p.s. Znam da nije lako it ljudima. Niti da ti ljudi zarađuju milione. O tom poslu razmišljam samo iz razloga zato što mi deluje zanimljivije od posla kojim se trenutno bavim.
Sva mišljenja i iskustva su dobrodošla!