[ saladinche @ 11.05.2017. 08:31 ] @
Pozdrav svima,
Imam aparat Canon EOS 600D sa objektivom SIGMA 17-70 mm 1:2.8 - 4.5.
Aparat koristim za fotografisanje namestaja.
Sada razmisljam o novoj kupovini i nekako sam došao do ovog modela FUJI X-E2S sa objektivom FUJION XF50 ili FUJION XF18-55

Interesuje me vaše mišljenje o ovome. Da li ovo vredi kupovati.
Hvala.
[ Predrag Supurovic @ 11.05.2017. 08:40 ] @
Šta fali EOS600D?

Ja bih pre pare uložio u dodatnu opremu (objektive, osvetljenje i slično).
[ saladinche @ 11.05.2017. 08:47 ] @
Ne fali mu ništa, nego mi treba još jedan.
Ne bi da kupujem isti pa me interesuje kakav je ovaj FUJI?
[ Predrag Supurovic @ 11.05.2017. 11:37 ] @
Ako ti treba još jedan onda je mnogo bolje da kupiš kompatibilan, dakle opet neki Canon. Tako đeš moći da koristiš istu dodatnu opremu sa oba a ne da nabavljaš sve dvostruko.
[ saladinche @ 11.05.2017. 12:57 ] @
Koji model Canon-a predlazes.
Meni u sustini treba da fotografisem na dva mesta odvojeno. Ali mi mogao da kombinujem objektive.
[ Predrag Supurovic @ 11.05.2017. 22:05 ] @
Što se mene tiče 600D je odičan fotoaparat. Ako ti treba nešto bolje onda verotvatno znaš šta je to što ti treba. Neke stvari ćeš ostvariti i samo ako uzmeš drugi objektiv.

650D recimo ima pokretni ekran osetljiv na dodir, što je vrlo praktično za rad.

Međutim, i jedan i drugi su sada već prilično stari modeli, ima novijih, a ako baš hoćeš veći kvalitet pogledaj dvocifrene i jednocifrene modele.

Ali najpre, treba da znaš šta je to od funkcionalnosti i kvaliteta treba da bi birao aparat. To se ne kupuje na kilo i na godište, nego tako da ispunjava tvoje potrebe. Najbolej ej da na papir staviš listu nedostataka koje imaš sa postojećom opremom, da vidiš šta je to što ti fali i onda na osnovu toga odlučuj kako te nedostatke da rešiš.

Ako bi ovde naveo te nedostatke onda bi i mi mogli da ti pomognemo nekim savetima. OVako, ako smao itaš koji bolji moel da uzmeš a da ne navedeš u kom smislu bolji, možemo svašta da tipredlažemo, samo je veličina bankovnog računa granica.
[ S A J A @ 12.05.2017. 18:14 ] @
I ja se slažem sa Predragom. Treba da uzmeš neki Canon, sa njima nema da te boli glava i možeš da koristiš istu opremu. Fuji nije toliko prisutan kod nas i imaćeš problema sa objektivima (retko i skupo). Ako želiš jeftino da prođeš onda definitivno uzmi 650D. On ima touch ekran i može da se rotira a takođe je i prvi Canonov dslr aparat koji uvodi live fokusiranje dok snimaš video. Model 700D je praktično isti kao i 650D. U sličnom rangu je i 100D. Već ako hoćeš nešto malo novije, onda pogledaj 750D ili 760D. A ako si pri parama i nećeš da štediš, onda razmisli o 70D ili 80D. Imao sam par meseci 70D sa Sigmom 17-50 2.8, to je bilo opako dobro iskustvo, taj aparat bukvalno "razbija", mogu misliti kako je tek dobar 80D.
[ Qler01 @ 14.05.2017. 19:46 ] @
Canon 760d ili Nikon 5300? Sta Mislite koji uzeti?
[ Predrag Supurovic @ 14.05.2017. 22:11 ] @
Citat:
Qler01: Canon 760d ili Nikon 5300? Sta Mislite koji uzeti?


To je bar prosto. Baci novčić pa kako padne.
[ S A J A @ 15.05.2017. 19:54 ] @
Citat:
Qler01:
Canon 760d ili Nikon 5300? Sta Mislite koji uzeti?


U toj kombinaciji je Canon mnogo bolji. Da si barem poredio sa D5500 onda bi to već bilo u klasi. Čak i tada bih dao prednost Canonu zbog prirodnijih boja.
[ notebookFun @ 04.06.2017. 15:10 ] @
Po cemu je bolji Canon 760d od NIKON D5300?

Nikon ima bolji kvalitet slike, bolji dinamicki range, dosta bolji ISO itd. Jedino u cemu je ovaj CANON bolji je fokus, mada ovi sa tri cifre su CANON-ove igracke...
[ S A J A @ 05.06.2017. 19:17 ] @
Nikon uvek prednjači sa kvalitetom senzora, to je jasno, međutim ja više preferiram Canon modele jer su svestraniji. Na primer, u ovom slučaju Canon ima touch screen a Nikon nema. To možda zvuči kao glupost ali jednom kad se navikneš, nema nazad. Pogotovo ako se snima video. Mogućnost da bockanjem po ekranu biraš fokus je nešto što je za video "must have" opcija. Dalje, ovaj Canon ima live autofokus (koji je nečujan u kombinaciji sa njihovim STM objektivima) što snimanje videa podiže na mnogo viši nivo. Da ne ispadne da Canon prednječi samo što se tiče videa, postoji još jedna stvar koja je meni dosta bitna. Canon ima mnogo bolje i vernije boje. Imao sam prilike da imam nekoliko Nikona i Canona tih klasa i Canonove slike su mnogo vernije, da ne kažem lepše. Pogotovo ako slikaš portrete. U tim klasama i Nikon ni Sony prosto ne uspevaju tako dobro da "oboje" ljudsku kožu kao Canon. U toj klasi, bez sumnje, moj favorit je definitivno Canon.