[ digisat @ 13.05.2017. 15:38 ] @
Evo već neko vreme imam ovaj servis i od njega ne vidoh ama baš nikakve vajde, kada surfujem nikad ne postižem maksimalnu brzinu recimo 40 mbps kad skidam sadržaj sa torenta , čisto za probu uzmem neki falj koji ima jako mnogo korisnika i opet ništa posebno recimo u pikovima 20 mbps.

Jedino kad radim speed test tu mogu da vidim navodnu brzinu preko 40mbps i da napomenem komp je preko mrežnog kabla priključen do rutera. Ruter je ZXHN H168N V3.1 jedino gde može da se vidi nazovimo efekat ili približni efekat je kad se gleda Youtube HD snimci jedino to i ništa drugo

Sad moje pitanje da li je to pravih 50 mbps ili je to samo onako nominalno od mene do centrale 50 a od centrale ka ostatku sveta pomozi bože i kako može.
[ Miroslav Jeftić @ 13.05.2017. 17:11 ] @
Kad skidam sa nekog normalnog servera mogu da dobijem bez problema oko 4,5-5,5 MB/s.
[ digisat @ 13.05.2017. 20:24 ] @
Kako misliš sa normalnog servera, pa kad se skida sa torenta to je više različitih izvora. Ako njih 100 ili 200 ima isti fajl kako ne može da se postigne maksimalna brzina. Možda Telekom Srbija ima više korisnika nego što je ukupna propusna moć telekomovig vodova ka inostranstvu i da je tu zagušenje.
[ gilopile @ 13.05.2017. 20:27 ] @
P2P zavisi od mnogcega koliko ces ti da povuces. Ne mora da znaci da, ako ima 200 seedera da ce ti ici max. Nekada je bolje 3 `muska` seedera, nego 200 koji su ogranicili UP na 1kbps :D
Kada surfas, ni ne moze u 99% slucajeva da povuces max. Bitniji je sto manji ping kod brzine otvaranja sajta, pogotovo sa gomilom banera, reklama...koji su kaceni ko zna na koji udaljeni server...
Pogledaj ti lepo PP i javi koliko ide.
[ digisat @ 13.05.2017. 22:38 ] @
Evo da odgovorim prisutnim ovde nikakve razlike nema i ako je to neki materijal koji se skida u direktu meni prosečna brzina je oko 15 neki put dođe do 20 a u piku to jest na momenat dođe i 25 gledano is sistemskog softvera win 10 pa saobraćaj za mrežnu karticu i onaj grafikon nikakvih 40 ili 45 nema govora.

evo i parametara VDSL2 linije

copy paste

Link Status Up
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 2047/49861 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 10401/58044 kbps
Noise Margin(Up/Down) 18/6.7 dB
Line Attenuation(Up/Down) 3/14.5 dB
Output Power(Up/Down) -5.2/14.5 dBm
Data Path(Up/Down) Fast/Fast
Interleave Depth(Up/Down) 1/1
Interleave Delay(Up/Down) 0/0 ms
INP(Up/Down) 0/0 symbols
Profile 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors(Up/Down) 0/64381
FEC Errors(Up/Down) 0/32490
HEC Errors(Up/Down) 0/0
Showtime Start 166 h 45 min 25 s
[ Miroslav Cvejić @ 13.05.2017. 23:14 ] @
Pokušaj skinuti igru sa Steama. Tu obično ide maksimalnom brzinom.
[ gilopile @ 13.05.2017. 23:24 ] @
Probaj i sa IDM. Preko njega mora da ide max, jer nekada iz browsera nece da ide kako treba, jer kako kazes speed test je ok. Znaci da dobijas tu brzinu od telekoma.
[ digisat @ 13.05.2017. 23:40 ] @
imam novi momenat, znači ono kad sam npisao da speed test radi solidno to je značilo na mobilnom telefonu preko wi-fi međutim uradim ja speed test na kompu a predhodno sam uradio sledeču stvar isključio ruter skroz iz struje ohladio se jedno 10 minuta zatim uključio ponovo, zatim skino prethodni kabal koji je ručno pravljen i zameno ga sa fabrički napravljenim kablom cat 6. Zatim uradim speed test kad ono isto što sam imao na torrentu i na onom jednom downlad direkt. Po speed testu sad je prosečna brzina 25 mBps. Ovo je neka katastrofa.

Jedino što tehničar kada mi je menjao rutet nije promeno i spliter da nije do tog malog sranjceta, a kako bi onda imao na mobilnom na wi fi. do 45
[ ademare @ 13.05.2017. 23:51 ] @
A jel vidis ti koja je razlika u ceni kod Telekoma 20 Mb i 50 Mb ? Bednih 100 dinara !

Jel to moguce i normalno ? Nije !

Meni su rekli da nemam mogucnosti za 50 , samo 20 pa nisam ni uzimao . Ali ovo tvoje je u skladu sa cenom i ugovorom. Obecavaju do 50 , ako imas 25 po njima je sve u redu ?
[ digisat @ 13.05.2017. 23:57 ] @
Mi smo propala telekomunikciona država

[ gilopile @ 14.05.2017. 00:12 ] @
Evo paket 20/2 isto telekom. Nikad vise od 13-14 nisam izvukao.



Meni je losa linija i raspad od centrale. Ii kod tebe isti slucaj.

To je to, ide ti max down koliki protok i imas.
[ digisat @ 14.05.2017. 00:32 ] @
E ovako ja sam u Mirijevu, meni je ukupna dužina kabla oko 600 metara, stim što smo mi za vreme poplave 2007 imali situaciju da je u telekomov shat ušla voda ne do čepa nego je prelivala preko čepa znači glavni vod od centrale do prvog ulaza u jednu od zgrada je pokvašena ona velika spojka u šahtu gde se spajaju oni debeli kablovi sa po 100 parica.

Zatim gde je glavna REGLETA ( tako je zovu majstori inače regleta je neki razvodni sistem za 5 ulaza po 100 stanova ) e na tu regletu je od jednog komšije curela voda na regletu i ceo taj orman tako gde su oni spojevi , šrafovi i žice to je dosta izrđalo od te vode.

Zatim od te reglete ide kabal od 100 parica do mog ulaza, pa opet u još jednu regletu za našu zgradu pa od te reglete do stana.

Bio tehnicar to jest nekolko njih čak i jedan Inžinjer gde su na moj zahtev radili mernje sa mernim instrumentom od centrale do prve te reglete i konstatovali da je moja parica neispravna .... bla bla bla ....

Ja sam im pomeno da napišu nalog i traže da se zanovi instalacija od centrale do te reglete jer šaht je bio potopljen u vodi kablovi katastrofa.

Naravno oni to nisu uradili jer što bi se majali ako ne moraju. Međutim čujem ja da ovde po mirijevu se sprovodi optika i to relativno blizu međutim nema od toga ništa.

Vidim ja da ču da imam opet bliski susret sa tehničarom ako ne postignemo neko rešenje idem do RATELA I TRŽIŠNE INSŠEKCIJE kao i do CENTRA ZA ZAŠTITU POTROŠAČA.


mada os svega toga prepostavljam da nemaništa nego ja da vidim neko drugo alternativno rešenje i ovima da otkažem ugovor.



Kao alternativno rešenje moguči su :

1. Wi fi internet

2. 4G GSM internet

3. Kablovski internet

I ovako plačam telefon koji ne koristim nekih 700 dinara za ništa. Pun mi je k. Telekoma i njihovog interneta.
[ digisat @ 14.05.2017. 00:48 ] @
Evo speed test perko telekom Srbija na mobilni preko wifi

Check out my @Speedtest result! How fast is your internet? http://www.speedtest.net/my-result/a/2869569411

Znači li to da je na ruteru neisprava kartica ????
[ digisat @ 14.05.2017. 00:54 ] @
Evo sad je promenjen priključak sa LAN1 na LAN4 ili je promena brzine došla iz razloga što narod sad spava i ne koristi internet u tolkoj meri kao pre dva sata.

[ freelancer @ 14.05.2017. 12:45 ] @
Citat:
digisat:
Sad moje pitanje da li je to pravih 50 mbps ili je to samo onako nominalno od mene do centrale 50 a od centrale ka ostatku sveta pomozi bože i kako može.


U pitanju je brzina do 50 / 2 Mb/s, kao što je i navedeno na MTS-ovom sajtu:

https://www.mts.rs/privatni/in...kucni-internet/internet-paketi

Prema mom shvatanju nije u pitanju nominalna već maksimalna brzina, što znači da MTS ne garantuje tu brzinu prenosa podataka. Na postignutu brzinu prenosa podataka utiče niz različitih faktora, od fizičkog nivoa, mogućnosti i kapaciteta servisa/servera sa druge strane do MTS-ove agregacije i QoS-a/Bandwidth Throtthling-a. Na osnovu cenovnika se može zaključiti da MTS uslovno rečeno "garantuje" da će brzina prenosa na paketu 50/2 biti veća nego na paketu do 20/2 Mb/s, ali ne i da će maksimalna brzina paketa biti dostignuta.
[ gilopile @ 14.05.2017. 13:15 ] @
Tako je. Kljucna rec u ponudi je DO. Time se ogradjuju. KAo sto rece covek iznad, sve zavisi od vise faktora koliko ces da izvuces.

Ono sto bi bilo ok sa njihove strane je to da pre potpisivanja ugovora/ paketa, istestiraju liniju i naznace koliki je MAX i prema tome skroje paket i toliko naplate. Jer preci sa 20mbps na 50 zbog par MB je neisplativo i samo je cimanje oko toga.
MAda, kada pogledas, cene paketa 20 vs 50 razlika je smesna.

Ja sam hteo 50 odmah, ali rekose mi da nema sanse i da mogu max 20. Ali ni tih 20 ne izvlacim sto je najcrnje, cakstovise, negde 10mbps svakodnevno, a desi se da povuce oko 13 max :)
[ ademare @ 14.05.2017. 13:32 ] @
@ digisat

Kod mene je ista situacija sa instalacijom ! Pre 10-tak godina su dovodili nove kablove kopali sve pored ulica kablovi su u nekoj crnoj debeloj zastiti , imaju sve zajedno 8-9 cm ! Posle kada je stigao ADSl2 , naprave na brdu iznad mene novu neku malu automatsku centralu , nema radnika , samo dolaze kada treba .

E tu je i problem dok je to bila dovoljna razdaljina za ADSL2 , za VDSL nije ! Vazdusnom linijom nema ni 100 metara od mini centrale , ali dok kablovi idu naokolo ulicama ima max 600 m . Meni nisu ni merili nego mi samo preko telefona za 30 sekundi rekli nema uslova , verovatno niko u okolini nema intalaciju za 50 pa racunaju nema ni ovde , pa nisu ni merili .

Saht za ptt kablove je cele godine pod vodom ! Pre par godina su ovi crnpurasti Beli medvedi ukrali kablove isekli iz zgrade , pa koliko su mogli da izvuku , 10 dana nije bilo ni fiksnog , pa ni Adsl-a ! Majstori nisu ni zurili , ali tada sam gledao , ceo saht stalno pod vodom , i kada nema kise danima !

[ digisat @ 14.05.2017. 15:28 ] @
Za moj pojam kakvo je stanje infraksrukture od telefonskih centrala do korisnika cela firma Telekom Srbija ne vredi 10 dinara za moj pojam. Šta vredi u centrali stoji ne znam kakva oprema kad kablovi od centrale do korisnika su stalno u vodi.
[ Miroslav Jeftić @ 15.05.2017. 14:24 ] @
Citat:
digisat:
Kako misliš sa normalnog servera, pa kad se skida sa torenta to je više različitih izvora. Ako njih 100 ili 200 ima isti fajl kako ne može da se postigne maksimalna brzina. Možda Telekom Srbija ima više korisnika nego što je ukupna propusna moć telekomovig vodova ka inostranstvu i da je tu zagušenje.


Normalan server = uplodaded dot net i slično.
[ Marki279 @ 24.05.2017. 16:57 ] @
Secam se kad sam skidao torrent na adsl da je download brzina zavisila i od upload brzine.

Ako se upload ostavi neogranicen download brzina naglo padne.

Ako se upload ogranici na 3KB/s download postize maksimum 87.5% adsl download brzine.

Ne znam zasto je to bilo tako kada su download i upload na odvojenim frekvencijama, ne mesaju im se opsezi.
Takodje ne znam da li to vazi za VDSL.

[Ovu poruku je menjao Marki279 dana 25.05.2017. u 01:37 GMT+1]
[ Branimir Maksimovic @ 28.10.2017. 08:44 ] @
Evo ja dobio 60/3 ali upload mi je manji od 2mbps. Sa takvim aploadom mogu da postignem maksimalnu brzinu nesto vise od 40mbps sa torentima sa time da sam upload ogranicio na 40kb.
[ ademare @ 28.10.2017. 16:01 ] @
A sta ti je taj BVcom ? Moram priznati da za njih nisam nikada cuo , dok nisam video da kod tebe pise
[ Branimir Maksimovic @ 28.10.2017. 18:06 ] @
Zna zlatni koji su to, to je kod njega u zgradi ;p
[ SlobaBgd @ 28.10.2017. 18:25 ] @
Tebe k'o da je sramota da napišeš koji ti je provajder...
http://www.bvcom.net/index
[ Branimir Maksimovic @ 28.10.2017. 18:40 ] @
A tesko je naci na netu ;)
Ja sam njihov korisnik od 2002. a interneta od 2006.
[ Miroslav Jeftić @ 28.10.2017. 19:39 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: A tesko je naci na netu ;)
Ja sam njihov korisnik od 2002. a interneta od 2006.


Kakve to veze ima sa Telekom VDSL-om?
[ Zlatni_bg @ 28.10.2017. 19:50 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Zna zlatni koji su to, to je kod njega u zgradi ;p



Kakva je ovo povreda privatnosti :D

U sustini, prema meni uvek bili okej, nikad nisu bili losi, cak su bili i dobri, al' ih je SBB pojeo.
[ Zlatni_bg @ 28.10.2017. 19:54 ] @
P.S. nikad nisu bili poznati kao bvcom vec kao avcom, bvcom domen su uzeli kada su poceli da se bave ISP poslom.
[ Branimir Maksimovic @ 29.10.2017. 02:15 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
Branimir Maksimovic: A tesko je naci na netu ;)
Ja sam njihov korisnik od 2002. a interneta od 2006.


Kakve to veze ima sa Telekom VDSL-om?


Ima veze utoliko sto sa 2 mb uploada ne mogu da postignem vise od 40mb downloada sa torentima. Nisam ni pomenuo provajdera. Ovo dalje je cisto znatizelja.
[ Branimir Maksimovic @ 29.10.2017. 02:28 ] @
Citat:
Zlatni_bg:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Zna zlatni koji su to, to je kod njega u zgradi ;p



Kakva je ovo povreda privatnosti :D

U sustini, prema meni uvek bili okej, nikad nisu bili losi, cak su bili i dobri, al' ih je SBB pojeo.


Pa sam si napisao to na forumu ;)
Nista nisam poverljivo izneo ;)
Inace ja sam u cvijicevoj, jedno 10 minuta peske od njihove kancelarije ;)
Da zalili su se na SBB, kad je SBB poceo da razvlaci kablove preko krovova da im otima korisnike...
[ Zlatni_bg @ 29.10.2017. 03:45 ] @
Ma salim se brate, nemam ja razloga iza bilo cega da se krijem ;)

U sustini, oni su naleteli kad je net u srbiji bio ultra spor, a SBB je imao lokalnu mrezu i razne p2p servise gde su se delili filmovi, muzika, piraterija... recimo izlaz na net je bio 128kb/s, a SBB je u lokalu imao 512kb/s ili slicno (mnogo davno bese). Svima je bilo lakse sa tog lokala da skidaju od drugih korisnika pirateriju nego da uzimaju ultra skupe pakete kod ostalih provajdera. A i SBB je ja mislim vec tad dostigao monopol, samim tim i cene uspeo da spusti.

E sad, 'bem li ga... imao sam svakakva iskustva sa AVcomom... od toga da mi 4-5 meseci nisu resili problem otvaranja stranica po 3-4 minuta (ne preterujem, secam se toga) do raznih prekida... ajde imao sam stomak za to tada, danas nemam, internet mi je preko potreban. Nisu uspeli da isprate nove tehnologije kao SBB. S obzirom da su duzinom Palilule koliko sam skapirao, mislim da su sad fokusirani na Ovcu/Borcu i taj deo vise nego na centar. Jednostavno SBB je pouzdaniji, daleko od toga da je pouzdan (opisao sam svoje probleme na forumu i kod njih), ali sta da se radi kad je gomila ljudi na ADSLu (nemamo VDSL u 27. marta, max brzina ADSLa 8mbit), dobar deo na SBBu a ostatak je i dalje lojalan AVComu jer imaju preko 200 kanala u ponudi, imali smo ponudu od Oriona za optiku, 3k mesecno za 1Gbit, ja zvao ljude, pricao s njima par dana, jos su tada hteli da tipa u znak "paznje" (kupovine korisnika) razvedu video nadzor i srede ulaz u zgradu, ovo ono, posle nekih mesec dana mi samo tuzno kazu "nemamo ni 5 zainteresovanih korisnika u zgradi"...

Nekog sam napao na forumu kada je rekao ono sto cu ja izgovoriti sada, ali stvarno, dok ljudi ne budu hteli da bude bolje, nece biti bolje. Kada u centru grada neko dovodi optiku (nemojte pogresno da me shvatite), ti ljudi koji tu zive bi trebalo da razumeju znacaj te kablaze. S obzirom na broj ljudi koji se okrecu ka IT sektoru danas, porazavajuce je da u zgradi od 90 stanova nema 5 stanova koje optika (1gbit po ceni 100mbit kod sbb) zanima.
[ Branimir Maksimovic @ 29.10.2017. 04:00 ] @
Ja imam srece sa njima, prekida nije bilo osim kad povecavaju brzine pa izvode radove, kao recimo sada. Povecali su pre par nedelja sa 10/1 meni na 60/3. I naravno povremeni prekidi na glavnoj mrezi ;)
Ali pazi sad : imaju izgleda bekap mrezu na koju se nakaci sa brzinom od 100/10 (gori zuta lampica na modemu/ruteru). E tad imam savrsenu vezu i maks bandwidth. Recimo danas je potpuno stala mreza iako je ping savrsen nema nekog protoka,
i ja 4 puta restartujem ruter sve dok se nije nakacio na tu bekap mrezu, i gle ni da stucne ceo dan a download iz Londona maks !. E sad to ja tako tumacim, ne mogu da verujem da je problem do rutera, zato sto ta primarna mreza kljakavo radi od pre jedno dve nedelje ;)
I tako u svakom slucaju sam zadovoljan njima pre svega zato sto ne jajare sa kanalima nego samo nekoliko kanala naplacuju. Kao kablovska su daleko bolji od SBB-a, za internet ne znam.
[ Zlatni_bg @ 29.10.2017. 08:29 ] @
Kao kablovska da, imam dosta drugara koji bas iz tog razloga nece da predju na SBB, zbog tih 200+ kanala.

A sto se tice kablovske infrastrukture, bilo bi super kada bismo mogli da dobijemo neke podatke o tome. Jes' malo drugaciji naziv teme al' sumnjam da ce iko zameriti.

Koliko je kod njih sada kablovska + 100mbit? I da li imaju digitalne risivere, mogucnost vracanja unazad itd, ili su i dalje stara skola? :) Nejasni su malo podaci na glavnom sajtu.
[ gilopile @ 29.10.2017. 08:40 ] @
E drugovi, jel ima ko od vas telekom ADS VDSL2 50 mb paket pa da mi uslika DSL status u modenu da vidim jacinu parice itd, jer nesto meni razmatraju da li ce da mi podrzi 50mb...pa da uporedim. Bem li ga, treba im 100 godina da mi jave sta i kako.
[ Branimir Maksimovic @ 29.10.2017. 09:09 ] @
Citat:
Zlatni_bg:
Kao kablovska da, imam dosta drugara koji bas iz tog razloga nece da predju na SBB, zbog tih 200+ kanala.

A sto se tice kablovske infrastrukture, bilo bi super kada bismo mogli da dobijemo neke podatke o tome. Jes' malo drugaciji naziv teme al' sumnjam da ce iko zameriti.

Koliko je kod njih sada kablovska + 100mbit? I da li imaju digitalne risivere, mogucnost vracanja unazad itd, ili su i dalje stara skola? :) Nejasni su malo podaci na glavnom sajtu.


Paket 100/4 + kablovska je 3700 din, ali sad im je apload max 1.85, pa ne moze da se izvuce vise od 40mb, tako da nema ni smisla uzimati brzi od najjefitnijeg 40/2 paketa.
Risiver imaju ali ja koristim TV iako ga imam negde u zapecku ;)
Medjutim nista od vracanja unazad i toga, ili bar mi nista nisu rekli o tome. Pa nisam hteo da otvaram temu ali je vezano za 50/2 paket. Naime to je zapravo 40/2 ;)
O tome pricam ;)
[ flighter_022 @ 29.10.2017. 10:26 ] @
Meni radi savršeno, 50/2. U Sremskoj Mitrovici je radi super (udaljenost do DSLAM oko 350 metara). Sada sam u Novom Sadu radi jednako dobro, udaljenost do DSLAM-a oko 120 metara.

Kada sam u Mitrovici imao problema jednom prilikom, ustanovili su da je vlaga uticala na paricu koja je dolazila do mene te je radi toga veza bila slaba i ponekad pucala. Ali uglavnom, kada sve radi, onda radi vrlo dobro.
[ ademare @ 29.10.2017. 12:55 ] @
Ja mislim da su oni koji vode, Upravljaju Tekeomom, Najveci Idioti ! U svemu, a posto je ovde rec o Internetu , tu posebno !

Ponasaju se Politicki , ako je naredba stigla da SBB , bude Vladar , oni slusaju . Da razmisljaju trzisno pokrili bi bar Beograd i vece gradove , jer je tu trziste . Po selima nema trzista .

Cene . Ajde neko neka napise da li Postoji na ovoj Planeti drzavica , ciji drzavni telekom , Prodaje internet 20 Mb jeftinije nego sto prodaje 10 MB ?! A 50 MB zato sto ga nema skoro nigde , ima istu cenu , tacnije skuplji je 5 dinara od 20 MB.

Nije to akcija, taj cenovnik je isti vec vise od godinu dana sa istim " popustima " sto znaci cim je " akcija " 365 dana godisnje , to je normalna cena , lazna akcija .

Za 10 MB je 2 meseca po 1 din . Za 20 MB je 4 meseca , a za 50 MB je 5 meseci po 1 . din . Kada se to pomnozi i podeli dobija se da po ceni koja je navedena X 22 meseca za 10 MB ispadne skuplje u periodu od 2 godine , nego 20 X cena 20 MB u istom periodu od 2 godine !! 50 je skuplje 5 dinara od 20 !

Idiotluk nezabelen , na Planeti . E sad ili su svi na Planeti Budale , a Idioti iz Telekoma normalni , ili je obrnuto ?
[ Branimir Maksimovic @ 29.10.2017. 13:28 ] @
Mislim da je upload presudan za cenu usluge, ne download. Negde sam procitao da se upload protok placa, dok se download ne placa, pa pretpostavljam da je zato tako bezobrazno nizak upload, tj samo da pokrije uopste download tim brzinama.
[ bachi @ 29.10.2017. 14:19 ] @
Ma jok, uplink koji ISPovi plaćaju nadprovajderima je simetričan uplink.
[ Zlatni_bg @ 29.10.2017. 15:34 ] @
Linkove mozda da, ali infrastruktura kablovskog interneta zahteva odvojene upstream i dowsntream kanale, cca 5000EUR/300-350Mbps na DOCSIS3 (realno). Mislim da upostream drugacije i funkcionise. Ali niko nece da trosi pare na infrastrukturu za upload, kada je vecini bitan download. A kanali su jednosmerni.
[ Branimir Maksimovic @ 29.10.2017. 15:57 ] @
Avcom recimo nudi dupliranje brzine uploada za 900 dinara i to samo na home ethernet (optika?). A home ethernet vec ima dupli upload a identican download i cene kao kod obicnog kabla ;)
[ drvlada75 @ 29.10.2017. 16:03 ] @
@gilopile Evo za 20 ako nesto znaci :)
[ gilopile @ 29.10.2017. 16:24 ] @
Vlado, ne znaci mi, ali hvala u svakom slucaju.
Interesuje me da postavi neko ko ima 50mb i ako mu radi ok, pa da uporedim. Ubacise mini centralu, signal se gerneralno duplo pojacao, ali opet ne znam da li je dovoljno dobar da izvucem 50mb.

Evo kako je kod mene, trenutno 20, a podneo sam za 50.:
[ Branimir Maksimovic @ 29.10.2017. 16:31 ] @
Na torentima nema sanse. Ako torent ima preko 100 sidera neces sa 2mb moci da izvuces ni 30mb ;)
[ Zlatni_bg @ 29.10.2017. 19:24 ] @
Je l' to racunas zbog simetrije ili neceg drugog?
[ Branimir Maksimovic @ 30.10.2017. 00:53 ] @
Recimo da svaka konekcija ka seederu ima par kilobajta uploada. Posto je 2mb 240 kilobajta, to ti je maks negde 120 sidera. Oduzmi jedno 20 ako ti sidujes sa 40 kilobajta. E sad zavisi kakve srece imas dal ce 100 sidera da saturisu 50 mb ili nece.
Kod mene vidim da nece, maks sto sam postigao je 40 i kusur megabita. Sve ovo pisem jer je prvi post bio u vezi torenta ;)

[ calexx @ 30.10.2017. 06:40 ] @
To su neke tvoje računice, ali možda samo kod tebe. Nema neke veze kolike su brzine, ako imaš 60/3 i provajder daje 60/3, onda bi trebalo da bude blizu toga. Ako je pilićar pa zakida, onda može da važi bilo šta. Kada je sve OK, onda se malim igranjem oko maksimalnih brzina lako reši problem. Ja sam kod SBB-a uvek imao maksimalne brzine, čak sam i UL ostavljao na ~80% dok sam kod ADSL-a morao da ubijam UL maksimalno. Odavno to ne merim jer sa sadašnjom brzinom ne mogu ni da pogledam kako radi, a ono stiglo. ;)

Predlažem da se ovde nastavi o VDSL2 50Mbps a da se priče o kablovskim provajderima, torentima i ostalo nastave u novoj ili odgovarajućoj temi.
[ Branimir Maksimovic @ 30.10.2017. 06:48 ] @
Potsecam da je prvi post upravo bio o torentima. Moja racunica je tacna tj prostom matematikom mozes doci do istog. Maksimalna brzina se moze postici sa samo jednim siderom i onda su ti cak i 2 mb previse. Ja racunam neki prosek kada jedan sider ne uploaduje 10 megabita....
[ calexx @ 30.10.2017. 07:09 ] @
Može o torentima ali na VDSL. ;)

Dok sam se više bavio time, po potrebi sam ograničavao upload da bi sve moglo da ide pa sam za ADSL morao više da ograničim dok kod SBB-a i sada na optici skoro da i nemam problem, DL ide maksimalnom brzinom a UL podesim na 80% minimalno i sve ide.
[ Branimir Maksimovic @ 30.10.2017. 07:18 ] @
Pazi OP se zali da je samo u pikovima jedva postizao 20mb pa se pita jel to 50mb ili samo deklarativno ;)
Jos kaze da je trazio torente sa mnogo sidera ;)

[ ademare @ 30.10.2017. 11:35 ] @
Branko vrati ljudima temu o Telekomu , a ti o tvom Buvikomu otvori novu
[ gilopile @ 30.10.2017. 12:25 ] @
Auu, kuku, zar je moguce da niko nema 50mb telekom ovde da mi baci DSL sliku? Svi ste na 1GBps?

Ja kad budem imao 1GBps, svi ce da imaju milijardu GBps...:)
[ 006 @ 30.10.2017. 12:43 ] @
Ako je ugovorna obaveza istekla, da li se nesto placa odjavljivanje A/VDSL-a i fiksnog?
[ SlobaBgd @ 30.10.2017. 12:45 ] @
Ne, gile pile, nego smo svi na 10 Mb/s...
[ calexx @ 30.10.2017. 14:27 ] @
Ja sam negde između, optika ali ne 1G nego samo 140/14. ;)
Citat:
006:Ako je ugovorna obaveza istekla, da li se nesto placa odjavljivanje A/VDSL-a i fiksnog?
Valjda se ništa ne plaća.
[ Branimir Maksimovic @ 30.10.2017. 15:13 ] @
Samo 14 uploada na 140 ;)
Nije ni cudo da ti lete torenti ;)
[ Miroslav Cvejić @ 30.10.2017. 18:26 ] @
Da vidiš kako lete na 600/600
[ Branimir Maksimovic @ 31.10.2017. 00:31 ] @
To je vec ozbiljna brzina, sa time mozes da drzis server, ma sta pricam server mozes da drzis sa 100/100 ;)
[ gilopile @ 31.10.2017. 00:55 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Ne, gile pile, nego smo svi na 10 Mb/s...


E moj Slobodance, izgleda da smo samo ti i ja. Tolko.

Branimire, server mozes i sa kilobajt da drzis. Sve zavisi sta ce da radi taj server i koliko poseta. Moze 10mbps da bude dovoljno, a moze i 1Gbps da bude malo.
[ Branimir Maksimovic @ 31.10.2017. 01:19 ] @
Propustio si smajli bre. Ajde sa 100/100 mozes da drzis radio stanicu sa 1500 korisnika na 64kbps ;)
[ gilopile @ 31.10.2017. 01:40 ] @
:D Evo ga, Maksime.

PA to ti kazem, a sta ako meni server treba da sluzi za neki strim, gde ce hiljade korisnika da se kaci i sl? A, a sta cemo sada? Valjda cu server i protok da uskladjujem sa mojim potrebama, a ne sta moze da opsluzi, pa cemo to da cepamo preko njega...Recimo da hocu da delim cccam kljuceve na 100 korisnika, ne treba mi ni 10mbps...Sve je to individualno...ma pusti sada to, nebitno.

Daj sad sliku tab-a DSL telekom 50mbps ili cu da krenem da bijem i fatam za gusu. Na kraju ce pre ovi iz telekoma da mi odgovore. Da vidimo i to cudo.Obicno im treba 6 meseci do godinu dana da odgovore.
Kazu, treba tehnicari da provere...A sta koji Qurc proverava mesec dana?? Zakaci se na ruter, bandwidth test, vidi da li prolazi i cao djaci. 5 min posla. Stoka neradnicka.


A kad treba da zovu da uvaljuju svoje bedne usluge, ne prezaju, i zovu i u 21h.
Sve nesto fina riba, kulturna, ovo oono, pa ja reko sta hocete vi? Ona pa da uzmetr IPTV, pa fixni, pa net, ovo ono, box milion paket, mobilni sve placate na jedan racun... Reko, ebali te televizori i mobilni, necu nista i sjasite vise sa ovog broja :D Ebale vas usluge da vas ebale, sve imam jos mi samo IPTV treba i pozivi sa fiksnog u lokalu za 1 dinar. ccc



E da, ja pitao, ok, mobilni ka svima 300 min, a reko zasto se skida taj kredit kad zovem i u svojoj mrezi za koju imam 3000min, a ona, pa ne znam ja, nije to do nas. Reko, jok, do moje pokojne babe je :) Kakvi debili.

I ovo je zanimljivo. Poslao e-mail da pitam da li mogu, dok sam pod ugovorom, da predjem sa 20 na 50 paket, odgovor je bio da ne mogu dok sam pod ugovorom, jedino kada istekne i potpisem novi. Onda sam dobio info od nekog lika da mogu. Pozvao sam i rekao da mi objasne, a oni su onda, pa moguce je ako hocete veci paket, a manji od onog koji stoji u ugovoru ne ne mozete. Znaci, moze da te jos vise muzu, a ako hoces da tu muznju smanjis, ne moze ni u kojem slucaju :D

Da li zaposleni tamo koji se javljaju na tel i na mail uopste znaju da rade svoj posao, pitam se.

Posle kada sam zvao kazu da moze jedino na veci paket. Zasto sam onda dobio odgovor u mailu da ne moze?



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 31.10.2017. u 07:16 GMT+1]
[ calexx @ 31.10.2017. 05:35 ] @
Sad još i da te tuže što objavljuješ sadržaj prepiske ... a što ih testiraš, znaš odgovore na sva pitanja koja si im postavio a opet ih proveravaš? ;)
[ bachi @ 31.10.2017. 07:45 ] @
Telekom? Izbegavati u širokom luku. Samo ko mora radi sa njima.
[ calexx @ 31.10.2017. 13:25 ] @
Nemaju svi izbor pa da mogu optiku ili kabl. Neko ne voli ni sbb pa je mts izbor za mnoge. Ja pametno trošim njihovu mobilnu mrežu a za internet ipak imam bolji izbor. Videćemo kako će da bude kad im krene ova reklamirana optika.
[ bossas @ 14.02.2018. 09:31 ] @
Mislim da je Telekom internet bolji od Sbb jer ima brzi odziv,brze se otvraju stranice itd...

[ bossas @ 14.02.2018. 09:32 ] @
Mislim da je Telekom internet bolji od Sbb jer ima brzi odziv,brze se otvraju stranice itd...

[ Predrag Supurovic @ 14.02.2018. 15:39 ] @
Ma bolji je SBB, lepši su im ruteri.
[ Milan86 @ 14.02.2018. 19:15 ] @
Citat:
bossas:
Mislim da je Telekom internet bolji od Sbb jer ima brzi odziv,brze se otvraju stranice itd...



Ja sam prezadovoljan. Pokazao se neuporedivo bolje od SBB-a. Koristim ga od novembra 2016., radi isto 24/7, nijedan prekid/problem, za sad.








Cekam da sprovedu optiku do stana i odmah uzimam Optika paket.



[ zivanicd @ 14.02.2018. 20:51 ] @
To je zato sto niste probali operatera koji vam nudi GPON optiku.

Nakon toga... sve ostalo ne treba pominjati...

Svaka cast Telekomu i VDSL-u ali cim se bude pojavio neki GPON operater u kraju, prelazite odmah i ne razmishljajte...

Necu da postujem slike brzina sa GPON mreze, gde bez limita korisnici imaju bez problema 1/1Gbps. Sta se zanosite sa 50/2...

Optika je optika... ne prelaze svi na optiku do korinsika bezveze.

Uskoro ce brzine osnovnih paketa biti 100/50 ili 200/100Mbps...

Kod Rumuna odavno postoji jedan osnovni paket: 1000/100Mbps...

Naravno postoje i advanced paketi koji prelaze 1G...
[ Milan86 @ 14.02.2018. 21:05 ] @
Kod mene ce Telekom odraditi optiku do stana, to je sigurno. Videcemo da li ce se pojaviti jos neki GPON operater kod mene, konkurencija je uvek dobrodosla. :)

[ Milan86 @ 27.04.2018. 23:14 ] @
Konacno su se probudili sto se tice upload-a! :)

[ calexx @ 28.04.2018. 06:11 ] @
A od optike još ništa?
[ Milan86 @ 28.04.2018. 07:31 ] @
Za sad nista. I dalje cekam da je sprovedu do stana. Dotle je ovo odlicno resenje, prodisao sam sa ovim upload-om.
[ Miroslav Cvejić @ 28.04.2018. 16:56 ] @
Tek da vidiš kako izgleda 600mbit upload. :)

Kačenje snimaka na youtube ide kao slanje emaila nekad.
[ popusicko @ 03.05.2018. 10:36 ] @
Upload na VDSL2 linijama ce svima biti povecan.
50/8 megabita je standard za sve nove korisnike a za stare ce polako povecavati.
[ Branimir Maksimovic @ 03.05.2018. 11:11 ] @
Jel zna neko zasto su se sad otvorili za upload? Jel ce to sad da se omasovi i na druge provajdere?
[ bachi @ 03.05.2018. 11:34 ] @
Zato što godinama kasne za konkurencijom.
[ calexx @ 03.05.2018. 14:29 ] @
Verovatno spremaju optiku i drugačije pakete pa da se korisnici ne iznenade i malo priviknu. ;)
[ gilopile @ 03.05.2018. 14:32 ] @
Ma da, kod mene i dalje 20/2, ja cu poslednji dobiti tih dodatnih 2mb UL. Ako i dobijem, ccc
[ calexx @ 03.05.2018. 14:47 ] @
Ma šta se cimaš za tu siću, ja ne bih ni obraćao pažnju. ;)
[ gilopile @ 03.05.2018. 14:53 ] @
Uhh, za dodatnih 2mb UL bih i u zaledjenu reku skocio :) Valjda ce povecati, ebo ih patak.

Nemam uslova za drugi vid neta, inace bih raskinuo sad za koji mesec kad prodje ugovorna obaveza, jer nece da mi povecaju na 50mb, trazio sam x puta. Zato sto je razlika samo 100rsd. Uzas
[ agasoft @ 03.05.2018. 15:02 ] @
I kod mene 50/2, Novi Beograd, idealna centrala kažu.
Tako da...
[ calexx @ 03.05.2018. 15:06 ] @
Ja sam mnogo trošio kad sam imao 64/32 ili 128/64Kbps a kako se brzina povećavala, sve mi je manje bilo bitno i potrebno. Sada čisto reda radi koristim veliki paket iako bi mi i tih tvojih 20/2/4 završavalo posao. Seli se. ;)
[ gilopile @ 03.05.2018. 15:07 ] @
Alex, ajd ako ti nije tesko da uslikas DSL podatke da usporedim dB, meni menjase skoro kabel do mini centrale koju su isto tako skoro postavili jer je signal bio katastrofa i veza je pucala. Sada je to sve ok sto se veze tice, ali ne znam da li bih mogao 50mb da izvucem.

Jedina opcija bi i bila selidba, jer ce pre svemirsku stanicu u BG da izgrade, nego li ce ovde da dovuku kabel ili optiku.
Posto paketi exe net i posto stanovi u Nisu? :D :D
[ calexx @ 03.05.2018. 15:54 ] @
Pa (mts) optika se brzo širi, ovde stalno niču novi ormarići u raznim delovima grada. Stanovi su ovde jeftini a paketi ... to ne želiš da znaš. ;) Ja ovih 180/30 plaćam nešto ispod cene SBB duo net silver (najmanjeg) paketa. Ni exe-net nije jedini, ovde više provajdera nudi optiku po istoj ceni.

Šta pokazuje tvoj ruter, kolika brzina je moguća kod tebe?
[ gilopile @ 03.05.2018. 15:59 ] @
Ajd, valjda ce u narednih 10 godina da prodje neki kabel. :)

Evo sta pokazuje kod mene. Mislim da bi se tu moglo provuci 50mb, pa neka i 35 sto se mene tice da prodje, a da placam 50.

Lepo ih i zamolih da puste 50mb na par sati pa da istestiram, ali ni to nisu prihvatili. Jednostavno nece ili iz nekog razloga ne zele da saradjuju. Beda od ljudi. A kad treba da ti uvale neki trio IPTV tel i ostala srnja, onda su tu da zovu svaki dan i na fix i na mob.
Mislim da se tu radi samo o tome da ne zele da imaju problema ako mi veza bude pucala, a realno zarade samo 100din vise na odnosu na sada. Da je skuplji 3x, itekako bi mi pustili.

[ calexx @ 03.05.2018. 16:06 ] @
Piši im mejl, probaj chat, fb, obilazi poslovnice i pitaj uvek drugu šalterušu, ja sam tako našao par takvih koji se razumeju i uvek idem kod njih.
[ gilopile @ 03.05.2018. 16:12 ] @
Pazi Cale, ja sam poslao samo 1 mail sa pitanjem da li imam mogucnost prelaska na visi paket, jer sam pod ugovorom, a dobio sam odgovor da to nije moguce, jedino kad istekne ugovor i onda da potpisem novi.

Ja sam sebi rekao, ok, jbg, sta je tu je.

Onda, jednom prilikom su zvali da uvale neki paket za tel, posto sam MTS, i onda sam usput pitao ponovo za net, i receno mi je da je to moguce i kad sam pod ugovorom i rekose da moram da svratim do poslovnice kako bih potpisao.

Onda, kada sam dosao, opet mi nudili svakakve gluposti i rekose da nemam uslova za brzi net. Ja bih bio zadovoljan da predjem na 50/8, pa koliko izvucem, neka je to i 30, ali opet mi ostaje i dobar UL.
Ne znam, nijesam pametan :)
Mozda da odlazim svaki dan, pa ce se valjda zalomiti da nabasam na nekog normalnog koji zna svoj posao...ocito da ove zenskice pojma nemaju.

Ovo je mail pre nego su me skopcali na mini centralu i stavili nov kvalitetniji kabel do nje i signal se poboljsao za vise od duplo. Rekao sam im da je sve to odradjeno ali i dalje nista.



Ne mogu da iskopam mail gde su rekli i da ne mogu da menjam paket dok sam pod ugovorom. Preko telefona mi kasnije rekli da je ipak moguce...Show program

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 03.05.2018. u 17:23 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 03.05.2018. u 17:26 GMT+1]
[ ademare @ 03.05.2018. 18:31 ] @
@ gilopile

Prica o Beogradizaciji , je izmisljena . Evo ja sam u Beogradu , i to ne neko selo , u okolini vec najbrojnija opstina sa ove druge Sumadijske strane Nema sanse nista ne ulazu .Sta njih briga sto u Zarkovu zivi zvanicno 60.000 a koliko je jos ljudi stiglo od popisa plus nebrojeno nepopisanih podstanara ? Stalno se zida. Ima najmanje 70.000 - 80.000 ljudi . Toliki i gradovi retkost u Srbiji !

Jedna centrala koja je digitalizovana zadnja . Dok je bio ADSL 1 bilo im lepo 5 km u krug pa pici . Kad je dosao ADSL 2 + , izgradili i kod mene malu automatsku centralu , nema ljudi u njoj . Ima od mene vazduhom 100 metara , okolo ulicama jedno 600-700 metara .

Al to nista ne vredi kada ta mala stanica nema nista od VDSL-a, plus da sire opremu na svakih 400 metera . To nece biti Nikada ! Nece da trose pare . Pitao sam ih i ja nebrojeno puta , samo do 20 , a to nije vise od realnih 16 !

Dobro imam preko SBB-a 50 , ali Telekom im planski , namerno daje monopol . Kad bi uveli 50 odmah bi presao kod Telekoma , da se resim Bede zvane SBB .
[ gilopile @ 04.05.2018. 12:13 ] @
Mare, ma jasno. Veliki je to trosak za njih da sada idu i modernizuju bas zato sto je 20mb sasvim dovoljno za 90% korisnika i nece da se bakcu za dodatnih 100rsd da bi omogucili 50mbps tamo gde nije moguce ostvariti tu brzinu.
[ calexx @ 04.05.2018. 17:46 ] @
Pa ne bi oni ni dolazili samo zbog tebe a ionako vdsl ide u drugi plan i kreće optika.
[ calexx @ 05.05.2018. 11:58 ] @
Citat:
gilopile:Ajd, valjda ce u narednih 10 godina da prodje neki kabel. :)
Ovo već postaje naporno. ;) Upravo su mi na vratima bili iz Oriona, pitaju za dozvolu da uvedu optiku u zgradu. Kažu da su tu u kraju i da smo mi na redu. Ostavio sam za iduću nedelju, jesam ja drug predsednik ali smo izabrali i upravnika koji je odsutan pa da i on bude tu. Po priči, bez ikakve obaveze, samo pasivna oprema, slično kao što je exe postavio.

Oćeš da se raspitam za neki prazan stan? ;) Exe, SBB, sad će i Orion optika, ni mts nije daleko ...
[ gilopile @ 05.05.2018. 12:26 ] @
Eto ti. U ovom zaseoku nista drugo nema osim ADSL koji je relativno skoro dosao, pre 2,3 godine, a pre toga Wi-Fi lokalac koji je drao i imao najslabije moguce pakete, tipa 1M/512...Posle sam dovukao jednog provajdera ( jednostavno mu predlozio da se prosiri i postavi Wi-Fi 5Ghz i ima da se obogati, sto je i ucinio, i pola sela preslo kod njega ) koji je imao normalne brzine, 16/2 za 1500, ali ograniceno ( dovoljno za 99% korisnika, cak i previse ), tj Surf paket, nekih 100GB, a Home Flat je bio 2500 koji sam ja koristio par godina...jbg, ali si mogao normalno da surfas i koristis net napokon.

Sada ovaj sugavi ADSL do 20Mbps u 21. veku, a ljudi vec 1Gbps uvode...

Raspitaj se za neku supu do 50eur, samo da ima optika u blizini i dolazim :)

[ NenadS @ 18.05.2018. 11:57 ] @
I meni su od pre par dana povecali upload na 8Mbps dok je download ostao 50Mbps.

Zadovoljan sam.
[ agasoft @ 18.05.2018. 12:29 ] @
Meni nikako da povećaju a baš sam na dobroj centrali.
[ gilopile @ 18.05.2018. 12:43 ] @
Jucer sam im poslao e-mail i pitao kada da ocekujem povecanje UL, i onda, za divno cudo, u roku od pola sata su pozvali na tel i jedna prijatna operaterka rekla da ce uputiti zahtev ekipi i da uskoro ocekujem povecanje kad provere mogucnosti...I ujutro povecan na sa 2 na 4Mb :) Milina
Jos down da iskamcim bar 50, ali kazu da centrala nema mogucnosti za vece brzine od do 20Mbps i da zovem za par meseci :(
[ NenadS @ 18.05.2018. 15:06 ] @
Ja sam na VDSL cekao skoro 6 meseci... a imam gotovo idealne uslove i za mnogo vecu brzinu posto sam cca 200m od centrale tako da u teoriji mogu da imam do 50Mbps upload i oko 130Mbps download pored dva STB-a.