[ innundo @ 09.04.2004. 01:51 ] @
Pozdrav,

Radim u flashu site i napravio sam mail formular koji salje mail preko php skripte.
Dao sam mogucnost korisniku da ispuni formular i s čćš slovima.

Međutim, kada php skripta posalje mail - mail koji stigne ne prikazuje znakove čćž itd.

Da li je problem u Flash-u (kako POST-a varijable - upalio sam mu sve mogucnosti) ili je problem u php skripti (kodu).

Pa bi molio neku pametnu dušu da mi pomogne savjetom šta napraviti

Hvala
[ Nikola Denić @ 09.04.2004. 09:44 ] @
Imas problem u php skripti,los ti je enkoding .... stavi lepo utf-8...i lagano...
[ -zombie- @ 11.04.2004. 02:32 ] @
Citat:
innundo:
Da li je problem u Flash-u (kako POST-a varijable - upalio sam mu sve mogucnosti) ili je problem u php skripti (kodu).


a kako bi to mi mogli znati.. kristalne kugle nemamo.. ;)

znači postuj kod skripte, ili čega već imaš..

za proveru da li flash dobro šalje, zameni celu php skriptu sa jednim prostim echo $_POST['ime_varijable']; i proveri da li je flash dobro poslao (ako je noviji, trebalo bi da jeste)..

ako otkriješ da je problem u php skripti, moraš da šalješ heder Content-Type: text/plain; charset=UTF-8 za mail (ili text/html ako njega koristiš), da bi i mail klijenti znali da očekuju utf kodiranje.

mada, valjda ima još nekih klijenata koji se sa UTFom ne snalaze najbolje, pa je možda sigurnije koristiti iso-8859-2 (naravno ne win-1250 ;)..
[ innundo @ 11.04.2004. 23:35 ] @
sve radi, samo što većina ljudi ima u npr. out.expressu upaljen encoding na centr.euro. ISO pa ne mogu vidjeti čćžšđ i ostale znakove koje im pošalje php koji dobiva utf-8 iz flash-a

tko želi vidjeti, stavio sam upozorenje da si upale UTF-8 i mislim da je to najviše što se može napraviti

tada sve radi ok.
[ Ivan Stanojevic @ 12.04.2004. 23:41 ] @
najbolje da izbacis i nikada vise ne koristis te karaktere