[ Lavlja_Jazbina @ 24.05.2017. 16:40 ] @
Posto je drzava uradila svoje sa pojedincima i odobravanjem uvoza 1000t polke iz poljske ( rusi glupi pa ce nasesti)

i da se u hladnjacama naslo dosta malina koje se nece izvesti u Rusiju,cena od prosle godine i 220-240rsd za otkup

je ove godine pala na 100 rsd kao sa tendenciom rasta.Da,malo morgen.1 ar moze dati i do 270kg a morate priznati

ako se nema kome prodati,to je ogromna kolicina.Mislio sam preventivno se pripremiti za pravljenje soka.

Koji je najbolji nacin da taj sok ostane upotrebljiv sa sto manje secera i ako moze bez konzervansa.Ima svasta po netu a

mene zanima da li je neko vec to radio.Za zovu sam smanjivao preporuku u kolicini secera i nije bilo lose.
[ eeestablishment @ 24.05.2017. 19:15 ] @
Kakav je problem sa polkom ?
[ Lavlja_Jazbina @ 24.05.2017. 19:26 ] @
Otkup
[ Darko Nedeljković @ 24.05.2017. 19:57 ] @
Mozes da razmislis o dubokom zamrzavanju soka. A kakav sok cuvas - koncentrovane cedjene maline, ili dodajes vodu?
[ Lavlja_Jazbina @ 24.05.2017. 20:04 ] @
Ja bi koncetrovane.
[ Lavlja_Jazbina @ 24.05.2017. 20:09 ] @
Recept sa kuvanjem.

1kg malina
700gr secera
1 limun
1l vode

Ovo crveno bih voleo da izbegnem ali izgleda da sirupa bez secera nema.Ipak mislim da je ovo prevelika kolicina secera,imho.
[ Lavlja_Jazbina @ 24.05.2017. 20:26 ] @
Jedva nadjoh i jos ne mogu da skinem tekst, pa evo u slici.Nema secera.

Ima vode,ok,ali da li bi od neke kolicine gnjecenih malina mogao da iskoristim za tu kolicinu potrebne vode ?.

[ eeestablishment @ 24.05.2017. 20:48 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Otkup


???

Kolega gaji polku , i sve je bilo u redu sa otkupom . Hladnjachari su unapred otkupili proizvodnju ( bar za proslu god )

Dodushe ne koristi hemiju ( samo neke dozvoljene supstance ) pa je mozda i to uticalo .

Nisam chuo da je bilo ko imao problema sa otkupom u ovom kraju ( Kraljevo )

Bash juche sam poslovno putovao po regionu i primetio sam da su svi ( malinari ) povecali zasade ( pretezno je bila polka ali i vilamet )
[ Lavlja_Jazbina @ 24.05.2017. 20:58 ] @
Ove godine hladnjace nece otkupljivati polku!

Meni je ovo prva godina,odnosno druga.Prvu sam cak na 20 ari imao 500kg.Ove godine je onaj pravi rod.Miker je u jesen posadjen

ali to cekam sledecu godinu po pitanju roda.Ti ako imas info da hoce da otkupljuju polku ( pune im hladnjace ) ti podeli info gde to otkupljuju.

http://www.novosti.rs/vesti/sr...Hladnjace-pune-smrznute-maline
[ eeestablishment @ 24.05.2017. 21:29 ] @
Izgleda da je rod podbacio kod nas a i u svetu . ( kad je manja ponuda valjda je i veca cena ? )

Za 15-20 dana pochinje berba pa ce mo videti . . .

Istina je da hladnjachari ove godine josh ne potpisuju pred-ugovore za otkup .

Evo adrese gde zainteresovani razmenjuju mishljenja o ovoj oblasti .

http://poljoinfo.com/showthrea...-cena-maline-u-2017-god/page49
[ Lavlja_Jazbina @ 25.05.2017. 06:52 ] @
Citat:
Izgleda da je rod podbacio kod nas a i u svetu . ( kad je manja ponuda valjda je i veca cena ? )

Podbacila je drzava zato sto su uvezli i pokusali preprodati polku koja nije nasa.A sa linka koji sam dao si video da su hladnjace pune,i pre ove sezone.

Meni licno polka ne odgovara ali burazer,da probamo a i on tamo zivi.Ja da berem na 3 dana i tako sve do bukvalno prvog mraza nema sanse.

Zato su miker i vilamet odlicni jer je gotovo u mesec dana sve.E sad tu onaj mraz moze da te desetkuje dok je polka bez spalira,niska u prvoj godini

i odlicno je podnela mraz zbog samog kosenja u jesen kao i zbog bolesti.Ja je uopste ne prskam.Govedji stajnjak od djubriva.Postavicu fotke sledece nedelje.
[ JovicaRadic @ 07.06.2017. 10:55 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Recept sa kuvanjem.

1kg malina
700gr secera
1 limun
1l vode

Ovo crveno bih voleo da izbegnem ali izgleda da sirupa bez secera nema.Ipak mislim da je ovo prevelika kolicina secera,imho.

Sad ću ženi da dam recept. :)
[ eeestablishment @ 07.06.2017. 13:42 ] @
Pochela kampanja branja , da li se zna otkupna cena ?
[ Lavlja_Jazbina @ 07.06.2017. 20:44 ] @
Za polku cak pocetkom juna nisam imao ni malo vece ravijen plod.Nesto nestima.Videcu krajem juna.

Radice pijaca,kako vec burazer odluci,dal KG ili GM.
[ Lavlja_Jazbina @ 08.06.2017. 20:52 ] @
Citat:

Sad ću ženi da dam recept. :)

Napravi li sok? Evo polke u cekanju,jos 15-20 dana.


[ eeestablishment @ 09.06.2017. 16:33 ] @
Prva god ?

Ne vide se kolje ( za spalir ) i zica ? ( mozda u ovoj fazi kod polke to ne treba )

Navodnjavas kap po kap ?

[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 09.06.2017. u 19:47 GMT+1]
[ eeestablishment @ 19.06.2017. 14:33 ] @
Lave bio si u pravu za uvoz maline .

Prosle god bilo je uvoza iz Poljske , bar tako tvrdi predsednik upravnog odbora asocijacije malinara Srbije neki gospodin Dobrivoje Radovic .
http://www.alo.rs/blokiracemo-...cena-ne-bude-220-dinara/111956

[ Lavlja_Jazbina @ 19.06.2017. 18:22 ] @
Citat:
eeestablishment:
Prva god ?

Ne vide se kolje ( za spalir ) i zica ? ( mozda u ovoj fazi kod polke to ne treba )

Navodnjavas kap po kap ?

Prva godina sa rodom mada je bilo i prosle kada je zasadjena ,spaliri ne trebaju za polku,i bez kap po kap (3 kubika cisterna)

mozes da se oprostis od plodova.

Spaliri idu za Miker i Vilamet.
[ JovicaRadic @ 22.06.2017. 08:33 ] @

Napravila zena. hvala
[ JovicaRadic @ 30.06.2017. 12:54 ] @
Citat:
eeestablishment:
Pochela kampanja branja , da li se zna otkupna cena ?

I mene zanima cena?
[ eeestablishment @ 10.07.2017. 13:52 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Ove godine hladnjace nece otkupljivati polku!

................................................................Ti ako imas info da hoce da otkupljuju polku ( pune im hladnjace ) ti podeli info gde to otkupljuju.



Citat:
Za polku cak pocetkom juna nisam imao ni malo vece ravijen plod.Nesto nestima.Videcu krajem juna.


Lave sta bi na kraju sa polkom , kakav je rod ?

Inache , cuo sam da je otkupljuje MONDI LAMEX , Vrdila kod Kraljeva ( polka , organska )

Za neki dan ti mogu reci i cenu ako te bas zanima .

PozZz . . .
[ Lavlja_Jazbina @ 23.12.2018. 16:58 ] @
Ove godine je 4 reda od 30m otislo kao pokoseno susenjem lista.Nije biloni 40 kg dnevno,na 3 dana.

Nego da pitam, da li je neko pravio sirup od maline?! Ima jos jedna odlicna varijanta a to je vakumska komora koja malinu pretvara u prah.Odlicna i za ostalo susenje.

Nisu veliki kapaciteti ali odlicna stvar.Bio sam kod jednog lika koji u susenu sljivu ubacuje orah i posle zaliva sa cokoladom.ela proizvodnja je njegova.
[ Lavlja_Jazbina @ 10.01.2019. 15:37 ] @
Da li neko ima iskustva sa BAG IN BOX sistemom.

https://www.innotrade.co.rs/Proizvodi/product/145

Da li je potrebna pasterizacija i koliko bi malina prezivela u ovom vakum pakovanju?!



Da li je ovo dovoljno ili treba dodatno izvuci vazduh ili nema potrebe ako se puni do vrha ?
[ Darko Nedeljković @ 11.01.2019. 00:17 ] @
Zasto se ovo naziva vakum pakovanje? U cemu je razlika u odnosu na flasu koju punis do vrha?
[ Lavlja_Jazbina @ 11.01.2019. 06:08 ] @
Mozda misle na punjenje do vrha a poenta ove,vrece je u toj slavini koja pri sipanju ne uvlaci vazduh,valjda!

Evo slozenijeg sistema.



Ovde je spravica koju cu posle posete i dodatnih konstrukcija po pitanju dela finansija za to i mozda kupiti.

Covek po ovom izlaganju deluje ok. Nije neki,proizvodnja ca celu Srbiju.



Za maline me najvise zanima a i ostalo posto je pocelo cesto da se desava da zovu samo da pokupis da ne bi propalo.Placam bez obzira zato sto je bedno neciji trud.

zbog nesposobnosti drzave sa pljackaskim manirima da ljudi ostaju bez dobiti.Evo mala digresija, bilo je da sa 10 su digli na 30 umatičenih ovaca.Banda.