[ Mijusa @ 27.05.2017. 09:55 ] @
Na ovom televizoru je tamna slika i kad se osvetljenje, kontrast i pozadinsko osvetljenje podese na 100%. Reaguje na podešavanja, grafika i boje su odlični samo je jednostavno tamna slika. Pokušaću da uslikam i postavim fotografiju, ali na slikama sve to izgleda svetlije
[ Jordan Čebron @ 27.05.2017. 10:34 ] @
Izključi ECO potrošnju-zeleno dugme sa listom-verovatno je uključeno na maximum
[ Mijusa @ 27.05.2017. 13:21 ] @
Mislim da se na slici vidi u gornjem redu da piše da je isključena ušteda energija. Kada je uključim slika još više potamni
[ bakara @ 27.05.2017. 19:24 ] @
Takva je slika bila meni kada su mi krpili cip na t-con karti.
Resio sam tako sto sam kupio novu.

Jel popravljan taj TV?
[ ademare @ 28.05.2017. 13:19 ] @
Hoce to da bude od pozadinskog svetla . Postoje 2 osnovna stanja . Jedno kada uopste neme slike a cuje se ton , crkla jedna ili vise dioda , nema protoka struje .

2. situacija je kada ima slike ali je tamna . Stos je u tome sto diode rade na minimumu , ima struje ali je bar jedna u kratkom spoju . Od 3 kvara meni se dva puta desavalo to .

Majstor mi pricao Bajke da mu treba da popravi 6 sati ! Ja otvorio i dosao do dioda za 5 minuta . Sada mi zao , sto sam i nosio u servis dok je bio u garanciji , jer ne znam sta su buzili oko toga ! Od 3 trake , dve su A1 i A2 , kopije ili original ? LG , treca Skyworth Kineski ! Tako da ne znam sta je fabricki , vec oni stavljali sta su imali i krpili bez veze .

I tako teski Javasluk , dva viska , plasticna deflektora , koji zveckaju po Televizoru , na jednoj diodi , nema ni jedan , pa nema usmeravanja svetlosti , jedna dioda Krpljena , ali ne tamo gde je bila originalna vec 4 cm u levo i da ne nabrajam, napravili mi vecu stetu nego korist . Trenutno na toj A1 totalno izgorela i traka i dioda !
[ Mijusa @ 29.05.2017. 08:03 ] @
Nije popravljan tv, danas otvaram ekran da proverim diode. Javiću
[ Mijusa @ 01.06.2017. 17:43 ] @
Mrtve 3 led diode na dve trake. Diode inače rade na 6v i ovo prvi put da imam bilo kakvu sliku sa mrtvim diodama. Još jedno iskustvo, Ademare bio si u pravu. Hvala svima