[ k.i.z.a @ 04.06.2017. 21:36 ] @
Pozdrav,
Zna li neko kako da se iskljuci osvezavanje sklopa. Kada je sklop sa dosta pozicija prosto pri svakom prelasku misa preko sklopa u stablu a i samo klik na sklop racunar vrti osbezavanje i boji ivice svih pozicija u naradžansto. To bas dugo traje i iritira. Kako to da eliminisem? Ja trazio, nisam nasao.
[ Tex707 @ 05.06.2017. 04:52 ] @
.
Nisam siguran, ali mozda si na ovo mislio:

Tools / Options / Mechanical Design / Assembly Design / General / Update

Tu umesto "Automatic" mozes da checkirash "Manual.
[ k.i.z.a @ 05.06.2017. 06:02 ] @
E tex druze nije to. To mi je ok da bude na manual. Ali ovo je druga prica. Recimo kao kada part ima dosta cirkular paterna sa dosta nekih zareza i rupica. Pa onda kada se klikne na part pocne da vrti neko osvezenje a to dugo traje i ne dozvoljava prekid i nigde ne mozes da kliknes dok to osvezenje ne zavrsi. Tako i sklop koji ima dosta pozicija.
[ Tex707 @ 05.06.2017. 15:14 ] @
.
Nisam uopste primetio taj efekat...ili mi barem nije zasmetao, sto znaci da kod mene, ako ga uopste ima, traje veoma kratko.
Da nemas problema sa video karticom?
[ SlavishaT @ 05.06.2017. 18:00 ] @
Mozes li arhivirati CATIA V5 settings fajlove i dodati arhivu ovdje uz poruku, ili dati link za download?
Tako možemo isprobati kako CATIA radi sa tvojim podešavanjima da da vidimo zbog čega zapinje.
[ k.i.z.a @ 06.06.2017. 07:09 ] @
Evo pa pogledajte taj efekat. Jos kada je u pitanji veliki sklop onda ubija. Vrti do besvesti.

http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=1367056

[Ovu poruku je menjao k.i.z.a dana 06.06.2017. u 10:18 GMT+1]
[ SlavishaT @ 07.06.2017. 00:43 ] @
Biće da imaš problema sa grafičkom karticom, što je kolega Tex707 već pitao, ili sa drajverima. Standardna je procedura da CATIA oboji selektovanu poziciju ili sklop i to ne bi smjelo toliko dugo da traje.
Ja sam na laptopu imao problema u Drafting modulu zbog nekih opcija koje su došle u novoj verziji nVidia G-Force Experiance. Isključio sam te opcije i sada je ok.
Ako pak imaš integrisanu video kartu onda od posla u CAD sistemima nema ništa.
[ k.i.z.a @ 08.06.2017. 08:36 ] @
Hmm, moracu izdvajati lovu za graficku. Sada jeste integrisana. U okviru i3 procesora ali nije mi do sada ovoliko muljalo.

Kao da sam ja tu nesto pobrljavio u podesavanjima.
Mozda se negde moze iskluciti bojenje ivica pri selektovanju sklopa?