[ vrckovic @ 08.06.2017. 01:55 ] @
Instalirao sam viber na laptopu verzija 6.8.1.16 za win7 i instalacija je prosla uredu pojavili se kontakti koji imam u telefonu, ali pojavio se problem kada hocu da posaljem poruku ili da pozovem iskoci mi prozor u kome pise " nema usluge, izgleda da postoji problem sa uslugom viber proverite vezu i pokusajte ponovo " U ikonicu od vibera stoji jedan mali trokut zute boje sa znakom uzvika. Proverio sam internet vezu sve je u redu, u cemu je problem. Hvala unapred.
[ vinted @ 08.06.2017. 06:50 ] @
Ili ti je loša konekcija ili imaš neki firewall ili neko drugo rutiranje, pa ti se to dešava.
[ vrckovic @ 09.06.2017. 23:46 ] @
Konekcija je dobra, iskljucio sam sve firewalle i ostale zastite ali ne funkcionise i dalje iskace isti prozor " nema usluge, izgleda da postoji problem sa uslugom viber proverite vezu i pokusajte ponovo "
[ okudadim @ 12.06.2017. 14:32 ] @
Na više mesta sam već čuo da Viber isl. za desktop ne rade baš kako treba... ja bih to deinstalirao ako ti nije baš preko potrebno
[ jolemisa @ 12.06.2017. 22:04 ] @
Radi mi Viber na Desktopu,kao i na telefonu.Tesko da ti nije neki problem sa internetom.Mada ti kazes da jeste.proveri sa provajderom,da li imaju nekih problema,ili neke kvarove,pa rade na otklanjanju.
[ gilopile @ 12.06.2017. 22:30 ] @
Ne znam ni sam na koliko kompova sam instalirao Viber i nikada ovaj problem.
Plasim se da imas neke nezeljene stanare u tom kompu :)
\Mislim, ako net ratdi na kompu, datum OK, mora da radi viber ako si ga propisno registrovao, tj prosla registracija sa telefona.

[ vrckovic @ 13.06.2017. 13:43 ] @
Skenirao sam laptop, nema nikakvi stanari koji ulicu kao padobranci,laptop je cist lepo sam ga instalirao na telefonu sam dobio poruku da skeniram kod to sam odradeo i lepo se pokrenuo ucitao mi kontakte koje imam u telefon, ali kada hocu da nekog kontaktiram porukom ili pozivom izbaci mi taj prozor u kome pise, " nema usluge, izgleda da postoji problem sa uslugom viber proverite vezu i pokusajte ponovo " i to je to, pokusao sam da ga izbrisem i ponovo instaliram ali se desava isto.
[ gilopile @ 13.06.2017. 15:58 ] @
Ako imas mogucnost, probaj na nekom drugom racunaru da instaliras i probas, cisto da odbacis mogucnost buga vezano za ACC.

Pokusaj i da disable AV koji god da imas i tako isto Firewall.
[ vinted @ 13.06.2017. 17:29 ] @
Tebi sa mrežom nešto nije u redu, a ne sa računarom i viberom. viber jednostavno ne može da se konektuje na internet zbog nečega.
Napiši kakva ti je mreža, šta imaš na njoj, gde se kačiš, pošto mi se čini kao da si nakačen na neku javnu mrežu.
i to što ti druge aplikacije rade dobro, ne znači da ti je intrenet dobar.
[ iculibrk @ 13.06.2017. 18:54 ] @
Koji i kakav internet je u pitanju, kao sto vinted kaze lici na slab internet.
[ lazarevicc @ 13.06.2017. 21:44 ] @
Ja sam imao problem sa viberom na win 8.1 64x.
Nije isti problem kao kod tebe,kod mene je stalno blokirao,kad poslajem poruku ili primim poruku,viber blokira,pa moram end task i sve ispocetka.
Citao sam po netu,dosta ljudi se zali.
Prijatelj u firmi ima win 7,isto ima problema sa viberom.

Ja sam kod mene problem resio tako sto sam sve moguce update za windows instalirao i problem je nestao.

Pa pokusaj i ti,ako mozda nije ukljucen update za win.
[ teroknor @ 14.06.2017. 10:08 ] @
+1

Moguće da je tu problem. Ipak MS sada sav software prilagođava Win 10, pa kad naiđe na problem sa drugim OS-om uradi ispravku i ponudi je u sledećem update-u.
[ vrckovic @ 14.06.2017. 13:20 ] @
Internet je od telenora sa modemom koji podrzava 4g, skype radi perfektno,facebook i mesendzer isto rade superyahoo mesendzer takodje i sve ostalo radi osim ovaj viber.
[ jolemisa @ 15.06.2017. 01:20 ] @
Deinstaliraj to i skini odavde,pa instaliraj:https://www.viber.com/en/products/windows
[ vrckovic @ 15.06.2017. 20:29 ] @
jolemisa evo [img][/img]instalirao sam, ali ne funkionise, isto se desava kao i sa predhodnom verzijom.
[ lazarevicc @ 15.06.2017. 20:46 ] @
Pokusaj ovo da uradis:



Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

1. Open the Control Panel from the Start menu
2. Type 'firewall' in the search bar
3. Click on Windows Firewall
4. On the left, find and click Advanced Settings (You may be asked for an administrator password. Enter it to move forward)
5. On the left, find and click Inbound Rules
6. On the right, find and click New Rule
7. The New Inbound Rule Wizard will open. Once it has opened, choose Port and click Next
8. Select TCP and in Specific local ports type: 5242, 4244, 5243, 9785, 80, and 443
9. In the next step select Allow the connection, then click Next
10. Keep all the options selected in the Profile page, then click Next
11. Name the rule as "Viber", then click Finish
12. You will see the port as you named it in the Inbound Rules page

Once you have completed this for TCP, also open a new rule for UDP:

1. On the right, find and click New Rule
2. The New Inbound Rule Wizard will open. Once it has opened, choose Port and click Next
3. Select UDP and in Specific local ports type: 5242, 4244, 5243, 9785, 80, and 443
4. Follow the same steps 9-12 above Repeat this process for each new port you would like to open.​

edit: https://support.viber.com/cust...pening-ports-for-viber-desktop

link ka informaciji
[ jolemisa @ 15.06.2017. 21:53 ] @
Citat:
vrckovic:
jolemisa evo [img][/img]instalirao sam, ali ne funkionise, isto se desava kao i sa predhodnom verzijom.

Ovo sto ti pokazuje,je problem sa konekcijom.Probaj na tu plavu traku i klikni na komandu "Send",pa da vidimo sta ce biti.
[ vrckovic @ 16.06.2017. 17:25 ] @
Lazarevicc, uradjeno kako si objavnio i sad tamo stoji da je viber cekiran, ali i dalje mi iskace ovaj prozor i ne mogu da saljem poruke niti pozivi.
jolemisa ne mogu da kliknem na send jer mi ovaj prozor blikira i nemam send opciju
[ lazarevicc @ 16.06.2017. 19:49 ] @
Jedino da probamo preko teamviewer-a...ne pada mi nista na pamet ovako.
Ako zelis da precesljamo podesavanja daljinski,javi se na privat.
[ jolemisa @ 17.06.2017. 13:33 ] @
Na ovoj slici sto si prikazao,vidi se slovo "D",a pored tokga je X za izlazak te plave trake.Probaj klikni na to "D" sto je zaokruzeno.
[ gilopile @ 17.06.2017. 13:41 ] @
Jole, nema veze, to je samo poruka koja se pojavi,a to `D` je od `Send` da posaljes poruku, tj. preporuku za koriscenje Viber PC programa.


Ja bih pokusao jos i DNS na kompu da promenim na 8.8.8.8. Tesko da ima veze, ali nije zgoreg da se proba, vrag ga zna.
[ jolemisa @ 17.06.2017. 13:41 ] @
Posto ima na slici tvoja adresa i broj,pokusacu da ti posaljem zahtev za prijateljstvo,mozda tako uspe da se aktivira.
[ jolemisa @ 17.06.2017. 13:54 ] @
Citat:
gilopile:
Jole, nema veze, to je samo poruka koja se pojavi,a to `D` je od `Send` da posaljes poruku, tj. preporuku za koriscenje Viber PC programa.


Ja bih pokusao jos i DNS na kompu da promenim na 8.8.8.8. Tesko da ima veze, ali nije zgoreg da se proba, vrag ga zna.

Ma da nije nista na odmet.Ne moze nista pokvariti,ako i to proba.
[ gilopile @ 17.06.2017. 14:02 ] @
Onaj prozor na kojemu pise da nema konekciju je iznad Vibera i ne moze da klikne nigde osim na njega. Znaci, bez konekcije ne moze nista.

Ostaje da lap konektuje na neku drugu konekciju i jos da proba u IPv4 podesavanjima da ubaci google DNS.
[ jolemisa @ 17.06.2017. 14:09 ] @
Probao sam vise puta da dodam kontakt,ali ne moze.Znaci da je ili do veze ili do nekog podesavanja
[ vinted @ 17.06.2017. 16:57 ] @
Da. Njemu Viber ne izlazi na internet nikako. Nešto ga negde sprečava. Možda ga spečava i telenorov modem sa nekim podešavanjima.
[ vrckovic @ 17.06.2017. 17:10 ] @
jolemisa, to slovo d je od rec send ali se nevidi jer ga ovaj prozor prekrio ali isto se desava i kad kliknem na send odmah izbaci taj prozor
[ gilopile @ 17.06.2017. 19:43 ] @
Kao sto ti rekoh, udji u mrezu setings pa stavi 8.8.8.8 DNS, mada ne bi trebalo da je do toga ali opet probaj.

Ako nece, konektuj se na komsijski net pa probaj, tek onda dalje, a 99% ce da proradi.
[ jolemisa @ 18.06.2017. 01:42 ] @
Probaj uradi sto ti gilopile predlaze,jer to sto ti izlazi je upozorenje,da nesto nije u redu sa konekcijom.
[ vrckovic @ 21.06.2017. 22:45 ] @
probao sam i to ali nece
[ vrckovic @ 22.06.2017. 10:34 ] @
Hvala svima na trudu da mi pomognetem RESENO problem je bio u internet modemu zamenio sam u Telenoru za najnoviju varijantu modema. Pozdrav
[ @ 24.03.2020. 13:58 ] @
Par godina koristim Viber na Win7 laptopu Tpshiba satelite L500 (radio samo u Compatibiliy Mode). Krajem 2019 posle nekog viber updata
dobijam beo ekran. Kursor pokazuje da viber radi, kao i crvena tačka kad stigne poruka. U nekom retkom neponovljivom slučaju sve se pojavi
ali posle nekoliko operacija se zamrzne. Dosadašnji update-i ne rešavaju problem. Kad podignem windouse u Safe modu sa networkingom
viber radi. Sve se vidi, ne blokira, (radi ono što može bez video i audio drivera). Na mobilnom mi je uvek poslednja verzija. Da li treba proveriti
neke određene win servise da li rade ili ima neko drugo rešenje da popravim ovaj problem? Malobrojni saveti na netu ne pomažu.
Puno hvala na odgovoru.