[ Pyneapple @ 08.07.2017. 20:42 ] @
Pozdrav svima.

Neki dan sam prolio malu količinu kafe po laptopu koja je prošla kroz tipke na dnu tačpeda. Nisam stao sa radom, malo prebrisao misleći da je možda kapljica-dve ušla unutra i nakon pola sata laptop je zabagovao da bi sada potpuno odbijao da pokrene sistem. Kada ga pokrenem posle dve sekunde zakuca na dizanju sistema, ne dođe čak ni do opcije da uđem u podešavanja sa F2.
U pitanju je Dell Inspiron N5030, sa Win7. Rastavio sam ga skroz, video trag od kafe, dve tanke linije koje su se račvale i sve to lepo oprao lagano vodom, ostavio ga tako do sutra, međutim i dalje ne radi.
Kako da znam da li je otišla matična? Može li se nešto uraditi? Kad krenem da ga palim on zavrti ventilator na sekund i odmah ga ugasi i narednog sekunda sve stoji, a kada hoću da ga ugasim takvog dovoljno je da taknem dugme i on se ugasi momentalno.
[ Fabolous @ 10.07.2017. 06:11 ] @
Imao slicunu situaciju, meni je nakon toga otisla ploca i touchpad, najbolje servis pa da dijagnostiku odrade
[ Pyneapple @ 10.07.2017. 07:39 ] @
Nema druge... Jedino ne znam koliko je popravka isplativa, ipak je u pitanju nekih 8 godina star laptop osrednje konfiguracije.
Ne gine mi kupovina novog... Videćemo šta kaže servis.
[ Fabolous @ 10.07.2017. 11:04 ] @
Situacija ko stvorena za kupovinu novoga
[ Binary Mind @ 10.07.2017. 19:51 ] @
Čudni su putevi gospodnji...
[ Pyneapple @ 17.07.2017. 22:20 ] @
Da javim kako je prošlo.
Matična je popravljena, koštalo me 30 evra, ali sam morao i hard disk da menjam, health mu je na 20%, tako da sam uzeo SSD i sad laptop radi kao zmaj!