[ ITpreduzetnik @ 19.07.2017. 10:03 ] @
Pozdrav,
Stigla mi je u postu poreska opomena (dug za porez oko 1000eur) pismo ne mogu da podignem jer nisam u zemlji (o sadrzaju pisma za koji mi je ostavljen izvestaj sam saznao od prijatelja koji radi u posti)

U opomeni stoji da imam rok od 3 dana da platim dug ili ce pokrenuti postupak prinudne naplate. Nekoliko puta sam danas pozvao svog poreskog referenta da pitam za savet/resenje ali se na telefon niko ne javlja.

Zanima me da li ce poreska svakako pokrenuti postupak prinudne naplate iako im se pismo vrati neuruceno (koliko traje postupak od kad je podnet do kad dodje do resenja o prinudnoj naplati) i ako u medju vremenu platim deo duga ili u celosti isplatim dug, sta se desava sa postupkom koji je u toku?

Hvala
[ anakin14 @ 30.07.2017. 09:17 ] @
Bice ti blokiran racun u roku od 3-5 dana ukoliko ne platis iskljucivo ceo dug ( greska od 5 din takodje tera u blokadu jer to radi sistem ), mocices da ga odblokiras tek kada uplatis ceo iznos na racun + 5500 din koliko iznosi taksa NBS-a za blokadu racuna koja se inace prvo skida pa tek onda dug. Nista ti tu ne znaci toj poreski referent, to se nalazi u que-u i sve je automatski. Bice ti blokiran i ako se pismo vrati neuruceno jer to ti je samo obavestenje.