[ Marin__ @ 12.08.2017. 01:09 ] @
Pozdrav,
Da li neko zna da li OEM maticne koje dolaze uz masine Lenovo M700 ili Lenovo M72 mogu podrzat Asus Strix GTX1080 8G graficku? Nekako cu je uglavit u kuciste to mi je najmanji problem ali da li maticna moze podrzat tu graficku, svakako i napajanje cu staviti jace?
[ gilopile @ 12.08.2017. 13:51 ] @
Kakve su ploce, jel su one mikro ili mATX? Ako ima PCI-e slot, zasto da ne. Ako fizicki mozes da je uglavis, radice. Zavisi i koji CPU imas unutra i da li je isplativo ako ne izvuces max i te kartice. Znaci jaci i5 ili i7. Zaboravi i OC na tim plocama.

Bolja varijanta da se to proda i kupi krstena ploca, CPU koji mozes da nasviras i 16GB RAM. I naravno kvalitetno napajanje 650W+
[ ademare @ 12.08.2017. 14:38 ] @
Kartica od 950-1.000 Eura ne ide u tu konfekciju .

Nista u tom Lenovu ne valja za ovo . Pa ni kuciste. Nije tu fora , nekako uglaviti , vec da kartica ima dovoljno prostora da oko nje struji vazduh i da se hladi , a ne da bude knap i da popuni kuciste od stranice do stranice .

Zavisno sta hoces da radis , sa tim . I za igranje i za rudarenje , mora to mnogo bolje da bude , od kucista do napajanja. Ja jos nisam cuo da je neko budzio ovakvu karticu u Ofice - kancelarijsko okruzenje, sto ovaj Lenovo jeste.
[ gilopile @ 12.08.2017. 15:13 ] @
Ali daleko od toga ta ta kartica nece raditi u toj konf. ako ima PCI-e slot. Uvek moze staviti kvalitetno napajanje i otvoriti kuciste radi hladjenja, naravno. Samo je pitanje koji CPU ima unutra.
[ Marin__ @ 12.08.2017. 15:41 ] @
Sve jasno sto se rekli, slazem se, ali sada se moram krpit, molim vas bez savjeta uzmi drugu plocu i slicno jer u tom slucaju ne bih ni postavio temu. Naravno da ima PCI slot, 8 GB RAM-a i i7 procesor, napajanje sam uzeo 550 W.

@gilopile, zasto da zaboravim OC? Naravno da zelim da izvucem max iz kartice, ali koji su razlozi da ova ploca nece podrzat karticu sa OC-om (osim sto ce prostor biti knap, ali skakako cu stavit jedan ventilator)? Zato sam i postavio temu. ploca je standard ATX, ma razumijem da je to office smece za ovu graficku zato sam uzeo napajanje i postavljam pitanje zasto ne mogu izvuci max na ovoj ploci?
[ gilopile @ 12.08.2017. 15:44 ] @
Karticu mozes OC. Problem je sto ne mozes CPU OC na toj ploca, a ni jednoj office brendiranoj, jednostavno ne postoji mogucnost ni opcije u BIOS-u za bilo kuju vrstu OC-a.
Vecina novuh naslova zahteva i5 ili i7, na minimu 4Ghz da bi to radilo na high podesavanjima. Karta svakako to moze bez problema da izgura, ali pitanje je CPU-a ovde.
[ Marin__ @ 12.08.2017. 15:48 ] @
Ma jasno za proces, to me ne interesuje.
[ gilopile @ 12.08.2017. 15:51 ] @
Ma onda buraz nema sta da brines. Bocni kartu, stavi kvalitetno napajanje, obezbedi lepo da se hladi unutrasnjost i uzivaj. Najbolje ces sam videti koja ces podesavanja primeniti u igricama...To sve zavisi i od rezolucije monitora na kojem se igras...
[ DUSKEZ @ 12.08.2017. 17:37 ] @
Ovako ja imam slican slucaj desktop mi je otisao,napajanje naravno.Rekli su mi ljudi da moze i od 400 i od 500 a dogovorili smo se da urade po njihovom.E pa sad moja konfekcija je 8Ram 3.2GhZ 3jezgra i 320gb hd.Pa onako iz rukava 550 bi ti bilo ok,ali nije zgoreg da uzmes jace ako mozes naravno....
[ Marin__ @ 12.08.2017. 17:49 ] @
-Za M73 sam nasao da pise ovo:

Slot 1: half-length, full-height, PCIe 3.0 x16 (60w max)

sta mu znaci 60w? jel to znaci da ne moze ova graficka
[ ademare @ 12.08.2017. 20:06 ] @
To znaci da prima samo pola duzine of full duzina kartica . Wati ne treba da te brinu , jer to znaci da toliko isporucuje sam slot , a ostalo mora napajanje preko dodatnih konektora direktno na kartucu .

Treba da te brine duzina , a ne wati . Ova katrica ima 3 velika ventilatora i mozda je i veca od full . Drugim recima , kao sto sam davno napisao , kuciste ne odgovara , a ti rizikuj 1.000 Eura u njemu, tvoj novac , tvoj rizik.
[ Binary Mind @ 13.08.2017. 21:44 ] @
Kao što reče adamere neće ići ta kartica u Lenovo kućište. Suviše je dugačka...
[ Marin__ @ 13.08.2017. 22:27 ] @
ljudi nije problem kuciste izrezat cu zanima me da li ploca podrzava i da li graficku mogu maksimlano iskoristit, ako mogu, ok, ako ne, zasto?

[Ovu poruku je menjao Marin__ dana 13.08.2017. u 23:39 GMT+1]
[ gilopile @ 13.08.2017. 22:41 ] @
Podrzava. Sto se slota tice max je mozes iskoristiti. CPU snaga je druga prica. Kao sto rekoh, ubodi i to je to.
Kakve limarija veze ima sa komponentama ...Ako treba vadi sve napolje i spoji je na stolu, sto da se zezas sa kucistem :D Sve je kompatibilno i bez ikakvog problema ce raditi.



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 13.08.2017. u 23:55 GMT+1]