[ Zicko77 @ 25.08.2017. 02:10 ] @
Zanima me kako ekstraktovati pseudoefedrin iz nekog od ovih lekova, pripremio sam spisak sa lekovima koji sadrze Pseudoefedrin, koji se mogu naci u Srbiji.
Radim referat za pocetak skolske godine u srednoj Hemijskoj Skoli u Beogradu o zloupotrebi lekova.Procitao sam da mnogi sportisti u Srbiji koriste Pseudoefedrin kao stimulans, pa mi je to zapalo za oko.Poceo sam malo vise istrazivati o Pseudoefedrinu, ali nigde nisam mogao da nadjem kako se ekstraktuje iz lekova, pa ako neko od vas zna i voljan je da pomogne, dobro bi mi dosla pomoc.Hvala unapred!

Evo i spisak
Aspirin Complex: pseudoefedrin, 30 mg;
acetilsalicilna kiselina, 500mg


Aerinaze: pseudoefedrin, 120 mg;
desloratadin, 2,5 mg


Caffetin Cold: paracetamol, 500 mg;
pseudoefedrin, 30 mg;
dekstrometorfan, 15 mg;
askorbinska kiselina, 60 mg


Clarinase: pseudoefedrin, 120 mg;
loratadin, 5 mg


Defrinol
: pseudoefedrin, 30 mg -
30mg/5ml; ibuprofen, 200
mg - 100mg/5ml


Defrinol Forte: pseudoefedrin, 60 mg;
ibuprofen, 400 mg

Rhinostop: paracetamol, 251 mg;
pseudoefedrin, 61,2 mg;
hlorfenamin, 2,54 mg


Rinasek: pseudoefedrin, 60 mg -
30mg/5ml; triprolidin, 2,5
mg - 1,25mg/5ml
[ Living Light @ 25.08.2017. 02:31 ] @
Pošto je "Google" Majka svih relevantnih i lažnih odgovora,

Jesi li probao da TO-Tvoje istražiš na
Nemačkom, Engleskom, Ruskom i Francuskom jeziku na Googletu ???

___čisto pitam.....
[ Zicko77 @ 25.08.2017. 13:54 ] @
Citat:
Living Light:
Pošto je "Google" Majka svih relevantnih i lažnih odgovora,

Jesi li probao da TO-Tvoje istražiš na
Nemačkom, Engleskom, Ruskom i Francuskom jeziku na Googletu ???

___čisto pitam.....


Hvala na odgovoru
Pokusavao sam, ali nema nigde zato sto je zloupotreba Pseudoefedrina velika, zato sam se odlucio da se obratim nekome ovde za pomoc.
[ Zlatni_bg @ 25.08.2017. 16:57 ] @
A da batalis ilegalne radnje?

Jedini razlog zasto pseudoefedrin ne moze biti prodat nikome kao samostalna supstanca je jer je dovoljna mala laboratorija da iz njega pravis metamfetamin. Svako ko odgovori na ovo pitanje je manje vise saucesnik u krivicnom delu i moderatori treba da obrisu post.
[ Zlatni_bg @ 25.08.2017. 16:59 ] @
Ja sam jednom zbog alergije pitao da li mogu da mi prodaju pseudoefedrin, bez brufena i ostalih supstanci jer me samo golica nos, kako sam to rekao bukvalno samo sto nisu pozvali policiju. Posle toga se upalio google i sve je postalo malo jasnije. Kada bi bila tako laka ekstrakcija i kada bi to moglo da se nadje tako lako na internetu, otprilike bi tako nalazio i postove "kako napraviti DIY bombu".
[ Zicko77 @ 25.08.2017. 18:52 ] @
Citat:
Zlatni_bg:
A da batalis ilegalne radnje?

Jedini razlog zasto pseudoefedrin ne moze biti prodat nikome kao samostalna supstanca je jer je dovoljna mala laboratorija da iz njega pravis metamfetamin. Svako ko odgovori na ovo pitanje je manje vise saucesnik u krivicnom delu i moderatori treba da obrisu post.Ja sam jednom zbog alergije pitao da li mogu da mi prodaju pseudoefedrin, bez brufena i ostalih supstanci jer me samo golica nos, kako sam to rekao bukvalno samo sto nisu pozvali policiju. Posle toga se upalio google i sve je postalo malo jasnije. Kada bi bila tako laka ekstrakcija i kada bi to moglo da se nadje tako lako na internetu, otprilike bi tako nalazio i postove "kako napraviti DIY bombu".


Hvala na odgovoru!
Hvala ti sto se brines, ali obrazovanje nije ilegalna stvar, bar ne koliko se ja razumem.Kao sto sam naveo gore ja sam ovo pitao jedino iz istrazivackih razloga jer me je interesovalo, a ljudi koji odgovore na moje pitanje mogu da budu saucesnici u referatu za pocetak skolske godine.Pozdrav.
[ Branimir Maksimovic @ 25.08.2017. 19:25 ] @
Pa pitaj nekog profesora u skoli.
[ Zicko77 @ 25.08.2017. 20:20 ] @
Citat:
Pa pitaj nekog profesora u skoli.



Hvala na odgovoru!
Nisam u mogucnosti da pitam profesora u skoli zato sto mi ovo sve treba zbog profesora i za ocenu za pocetak skolske godine :)
[ Branimir Maksimovic @ 25.08.2017. 20:22 ] @
Pa na guglu imas tonu sajtova koji opisuju kako se to radi, doduse ne iz tih lekova koji tebi trebaju ali ko da je pa to vazno?
[ Zlatni_bg @ 25.08.2017. 20:36 ] @
Ne brinem ja (samo) zbog toga u koje svrhe ces ti to da koristis, za referat, ili nesto drugo. Ali onog trenutka kad postupak bude opisan na domacem forumu, svako ce moci da se igra kod kuce. Ne znam ni zasto si i da li si uopste dobio tu temu ili sam izabrao. Moram priznati da je tema vrlo cudna, tacnije u legitimnim laboratorijama, se ne vrsi ekstrakcija pseudoefedrina/efedrina iz tih lekova.

I ne koristi se efedrin kao stimulans, vise ds.
[ Branimir Maksimovic @ 25.08.2017. 20:53 ] @
Zlatni, pun je gugl opisa, kako se to radi, samo ne za ove lekove ;p
[ superbaka @ 25.08.2017. 21:19 ] @
https://erowid.org/archive/rho...y/pseudo.xtract.waterless.html
https://erowid.org/archive/rho...pseudo.xtract.straightbee.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Pseudoephedrine (siri spisak lekova koji ga sadrze)
[ Massko @ 25.08.2017. 21:46 ] @
A jel taj pseudoefedrin utice na mozak?

Rado bih malo sredio i skockao secanja po glavi :)
[ Zicko77 @ 25.08.2017. 22:56 ] @


Hvala na odgovoru
Ovde ima korisnih informacija,hvala puno na ovome
[ Zicko77 @ 25.08.2017. 23:00 ] @
Citat:
Massko:
A jel taj pseudoefedrin utice na mozak?

Rado bih malo sredio i skockao secanja po glavi :)



Ovo sam o pseudoefedrinu nasao do sad
Pseudoefedrin moze da se koristi kao stimulans, koriste ga sportisti kao doping, kao nazalni/sinusni dekongestiv i mozda(nije proverena informacija) moze da se koristi i za koncentraciju