[ cstep @ 28.08.2017. 11:40 ] @
Postovanje
Mozda sam propustio da negde nadjem temu po ovom pitanju.
Uzeo sam Smart IPTV i koristim ga na Smart TV Samsung.
E sad zanima me da li mozemo to da koristimo na vise aparata recimo na TV na Laptopu i na Mobilnom ili recimo na dva tri TVa i ako mozemo molim za neka detaljnija uputstva i objasnjenja kako to da uradimo.
Zahvaljujem svima na pomoci.
Pozdrav
[ Java Beograd @ 28.08.2017. 13:41 ] @
Šta je to Smart IPTV ?
[ cstep @ 28.08.2017. 16:00 ] @
Nadam se da cu dobro objasniti.
IPTV je televizija koja se gleda preko interneta a SMART je sistem (vrsta) televizora i sortver za taj televizor sa kojim bi radila ta internet televizija na njemu.
Recimo moj televizor je SMART TV SAMSUNG i za njega ima SMART IPTV aplikacija.
Uh malo sam ga zamrsio ali nadam se da me razumes
[ Miroslav Cvejić @ 28.08.2017. 17:11 ] @
To pitanje postavi onom ko ti je prodao uslugu Smart IPTV.
[ cstep @ 28.08.2017. 18:20 ] @
Promasio si i temu i sustinu pitanja ali razumem te. Nije sve jedno sto sam Smart IPTV uslugu kupio kod drugih
[ mjanjic @ 28.08.2017. 19:14 ] @
A ja mislio da je Smart TV onaj na kome se može gledati Youtube i sl. (ako imate bilo čiji internet, a može se sa ruterom povezati LAN kablom ili preko WiFi).
A "smart aplikacija" koja se vidi kada se biraju kanali ili drugi sadržaj IPTV operatera se pokreće na "IPTV set top box" uređaju.

Eto, ja bar mislio da je tako ;)
[ cstep @ 28.08.2017. 19:45 ] @
Ok hvala
[ član @ 29.08.2017. 09:32 ] @
Citat:
cstep:Nadam se da cu dobro objasniti.
IPTV je televizija koja se gleda preko interneta a SMART je sistem (vrsta) televizora i sortver za taj televizor sa kojim bi radila ta internet televizija na njemu.
Recimo moj televizor je SMART TV SAMSUNG i za njega ima SMART IPTV aplikacija.
Uh malo sam ga zamrsio ali nadam se da me razumes

mislim da Java zna vrlo dobro i sta je SMART TV i sta je IPTV, ali nisi jos uvek odgovorio na pitanje, tj. objasnio sta gledas sa svojim SAMSUNG SMART TV-om preko SMART IPTV aplikacije!? koju si listu ubacio? imas pretplatu kod nekog provajdera? si kupio listu na netu od kineza? skinuo negde besplatnu listu?

pogledaj moj post iz ove teme... ako se o tom istom IPTV-u radi (a verovatno vazi i za slicne) ne mozes da gledas na vise uredjaja istovremeno, tj. mozes dok ne provale, onda gase nalog, tako bar pise u uslovima.
[ Java Beograd @ 29.08.2017. 10:03 ] @
Citat:
član: mislim da Java zna vrlo dobro i sta je SMART TV i sta je IPTV

Ja imam IPTV preko Telekoma Srbija, i imam Smart TV. Eto, baš Samsung. Ali, TV program se gleda preko HDMI kabla, od STB-a (koji se dobije od provajdera, tj. Telekoma).
U tom / mom slučaju, jedan STB - jedan TV. Tj. može 2 TV, ali isti program, jer programi se biraju na STB-u. Praktilčno, jedan STB - jedan TV
Postoji varijanta da od provajdera tražiš i dobiješ još jedan (možda i još dva) STB-a, gde svaki pojedinačno ima svoje kanale. Ali, dakle opet važi: jedan STB - jedan TV.

Nisam ranije čuo za Smart IPTV.
[ cstep @ 29.08.2017. 13:35 ] @
Ja nemam nikakav STB ni bilo kakav aparat od provajdera. Kupio sam kod Samsunga Smart IPTV aplikaciju i instalirao u televizoru. IPTV kupio kod provajdera i oni mi putem interneta zavrsili sve. Ubacili su mi listu kanala i to je to. Plati pa klati
Moje pitanje je bilo da li je neko uspeo da IPTV gleda na vise aparata i nista drugo

[Ovu poruku je menjao cstep dana 29.08.2017. u 15:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao cstep dana 29.08.2017. u 15:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao cstep dana 29.08.2017. u 15:33 GMT+1]
[ Java Beograd @ 29.08.2017. 13:57 ] @
OK, kapiram. A koji je provajder ?
[ Miroslav Cvejić @ 29.08.2017. 14:04 ] @
I na kraju dolazimo da na to pitanje može provajder jedino da da odgovor.
[ cstep @ 29.08.2017. 14:25 ] @
Da od provajdera cu dobiti odgovor kao i kad bih pitao TV Pink za kode njihovih programa
[ član @ 29.08.2017. 14:27 ] @
ne moras ni da pitas, recice ti da NE MOZE!
trazice ti da platis za svaki dodatni uredaj, jer nigde nema za dzabe...
[ cstep @ 29.08.2017. 14:37 ] @
Pa sad da li ima ili nema za dzabe...... nekima uspeva da ubace kode u dekodere i tako gledaju. Valjda ne naplacuju sami sebi to dekodiranje :)
[ Miroslav Cvejić @ 29.08.2017. 14:39 ] @
Ako Netflix, D3 Go i HBO Go rade na više uređaja, možda može i ovo.

Dok ne pitaš, nećeš znati, osim ako eksplicitno kažu da ne može pa sve ovo dobija drugačije motive.
[ cstep @ 29.08.2017. 14:44 ] @
To sam im pitanje postavio na pocetku i dobio odgovor da ne moze kazu da se za svaki tv posebno placa
[ Java Beograd @ 29.08.2017. 15:06 ] @
Citat:
cstep: To sam im pitanje postavio na pocetku i dobio odgovor da ne moze kazu da se za svaki tv posebno placa
I onda si iz čiste dosade rešio da se zaj eba vaš po forumu, i da forumaše pitaš da li može ?!
Ne može.
[ cstep @ 29.08.2017. 15:39 ] @
Steta sto se najlakse kaze NE MOZE :(
A ti ako mislis da te zaj ebavam nemoj odgovarati. Nigde na forumu ne pise da neko MORA da odgovori.
Ovde je sve slobodno i dobrovoljno uz nuznu kulturu i postovanje svih clanova foruma.
Sve moze a nista se ne mora.
U svakom slucaju pozdravljam ja tebe
[ Living Light @ 30.08.2017. 06:25 ] @
Citat:
Java Beograd: I onda si iz čiste dosade rešio da se zaj eba vaš po forumu, i da forumaše pitaš da li može...Ne može.

A i OVAJ, moj komšija, je Nahhpičkan/Premazan sa 138k Indijantskih Boja !!!

Svaka mu Dala !

Lajk za ne ovaj, nego za SVE njegove postove !

UzZdravlje...
[ manchi @ 03.09.2017. 22:42 ] @
Jedno pitanje,kada hocu da gledam sport klub na telefonu preko iptv go,ne mogu samo taj kanal?? to je kada se poveyem na neki drugi wifi... da li se nekome ovo desava?
[ Java Beograd @ 04.09.2017. 07:33 ] @
Da. Neke kanale možeš da gledaš samo ako si na internetu preko SBB. Neke kanale možeš da gledaš preko interneta bilo kog provajdera.
[ cstep @ 04.09.2017. 08:02 ] @
[ miroo @ 04.09.2017. 20:50 ] @
Da pokušam da dam kratak odgovor:

Ako ti je provajder prodao IPTV uslugu, tj. IPTV listu koja je kod njega na serveru podešena da omogućava samo jednu konekciju može da se gleda na više mesta tj. više aparata ali ne istovremeno. Ako je na serveru podešen pristup preko MAC adrese, onda može samo na tom TV.
[ cstep @ 05.09.2017. 06:31 ] @
Hvala komsija

Pristup je preko MAC adrese i razumeo sam te u celosti.

Pozdrav iz ZH
[ commando @ 09.09.2017. 06:03 ] @
Promeni mac adresu na drugom uredjaju preko mreze. Postoje alati i za to.
Ako je mogao sbb na scientific atlanta da se menja mac i resetuje ip za rapidshare u određenom intervalu zašto ne bi i za ostale uređaje.
Postoje varijante, kloniranje mac, zamena mac, zamena ip, cloniranje id, prepis particije...