[ mwolfyu @ 29.08.2017. 07:28 ] @
O čemu se radi, naime dobijena je ponuda od kablovskog provajdera da se postavi optički čvor u ulazu,
plaćali bi struju koliko potroše + bi kao ugradili kameru i pustili signal preko kabla za to. E sad da li neko ima nekih iskustva sa tim, pozitivna ili negativna.
e sad da li bi osim te struje neko ugovorio sa bilo kojim provajderom neku dodatnu naknadu ili ne?
[ DusanSukovic @ 29.08.2017. 11:39 ] @
Tipicna srpska ponuda :-)
[ srbaja @ 29.08.2017. 17:09 ] @
Trazite jos 30e preko, nadjite se na 20.
[ bachi @ 29.08.2017. 19:39 ] @
Ili sredi sebi kao predsedniku kućnog saveta free net. :D
[ mwolfyu @ 29.08.2017. 21:23 ] @
Nisam ja ni predsednik ni upravnik ... :)
Ajde javim šta je na kraju bilo
ali ovde :) neću tamo bachi, da me ne bi smorio znaš već ko :)
[ mjanjic @ 29.08.2017. 22:26 ] @
Al' su vam ponudili...

Znam za zgradu ovde kod mene gde su ljudi malo po malo, postavili 6 ili 7 kamera na zgradi i svako ko ima TV ili monitor može po ceo dan da gleda šta se dešava oko zgrade i u hodniku kod ulaza. Stanari prvo kupili 2 kamere, pa neki privatnik još 2, pa onda drugi privatnik još 3...

Ali, ne žive svi u zgradama gde ima po nekoliko privatnika kojima par stotina evra ili više nije problem. Na žalost, mnogi žive u zgradama u kojima ljudi duguju po nekoliko stotina hiljada dinara za grejanje, ne plaćaju zajedničke troškove... takva je ekonomska situacija, ali ima i onih koji se lepo oblače, idu na more i sl., a za račune i zajedničke troškove ih baš briga (jesu možda retki li mislimo da su retki takvi slučajevi, ali ih ima više nego što mislimo).
[ mwolfyu @ 30.08.2017. 12:03 ] @
U suštini je ponuda
Postave kameru (kao časte) + potrošnja struje (koja se obračunava po crvenoj tarifi) x 4