[ Rimas9 @ 20.10.2017. 11:40 ] @
Ljudi treba mi pomoc azurirao sam win10 na win7 sve je ok islo kada sam imao pitanje da postavim lozinku izabrao sam obcije kasnije cu. Medjutim kada se resetovao racunar pojavila se lozinka i defaultuser0 kako da promenim to moj akaunt na kome znam sifru koji sam cak i ukucao dok sam pokretao sistem. Hvala unapred
[ bachi @ 20.10.2017. 12:03 ] @
Pa odeš na other user/change user i otkucaš svoj username i pass?
[ Rimas9 @ 20.10.2017. 13:18 ] @
Ne mogu da pokrenem racunar do desktopa jer mi trazi sifru pri ukljucivanju
[ valjan @ 20.10.2017. 14:18 ] @
A misliš šifru na BIOS-u/UEFI-ju?
[ Rimas9 @ 20.10.2017. 14:27 ] @
Ja sam prilikom instaliranja win10 isao da ne zelim sifru ali kada se res racunar pojavila se sigra i neki win akaunt i ja sad ne mogu da pristupim racunaru
[ since1986BC @ 20.10.2017. 15:00 ] @
Slikaj ekran pa okaci sliku ili link to screenshota.
[ mjanjic @ 20.10.2017. 18:13 ] @
Možda nema šifre, samo lupiš enter (to je i kod 7-ice i starijih u slučaju da ima više naloga za logovanje, od kojih neki imaju šifru, a neki ne, pa se svim korisnicima pojavljuje polje za unos šifre, a oni koji nemaju šifru samo pritisnu enter ili taster na GUI-u).

Sa druge strane, može biti da je u pitanju to što možda nisi odabrao opciju da hoćeš lokalni nalog za logovanje, već Win očekuje da uneseš podatke o MS nalogu (npr. e-mail i šifru za recimo hotmail ili outlook ili live.com). Kod Win10 je to podrazumevano, tj. koristi se za logovanje online nalog, i pri instalaciji treba da se isključi, tj. da se odabere kreiranje lokalnog naloga!

To što si odabrao da šifru uneseš kasnije znači samo da ti nije tražio da odmah uneseš podatke o online nalogu, već ćeš ih uneti kasnije (npr. kad završiš instalaciju), a bez tog naloga ne možeš se ulogovati (odnosno, moraš uneti podatke o validnom MS nalogu).